Skocz do zawartości
  • 0

Ferguson AF-3018SE + obrotnica?


tobi123
 Udostępnij

Pytanie

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Posiadam podobną (tańszą) obrotnicę tego samego producenta - model DM2200 i muszę przyznać, że motor sprawuje się super. Nie ma większych problemów, jedynie w czasie większych spadków temperatury można zaobserwować, że obrotnica "gubi się" i zatrzymuje się na pozycji zerowej, gdy wybieram dalsze satelity, np. oddalone o ok. 20 stopni od aktualnej. W takich przypadkach na dalsze pozycje satelitarne lepiej dążyć w kilku przejściach.

Jedną z wad modelu DM2400 (i chyba najważniejszą) jest brak limitów mechanicznych. Dopytaj się sprzedawcy, bo jeśli na obrotnicy nie można zaprogramować ograniczników z poziomu tunera, a np. z którejś strony Twojej anteny występują bariery architektoniczne, np. w postaci ściany, to zapewne w przyszłości uszkodzisz cały zestaw.

 

Obrotnica na pewno będzie dobrze współpracować z tunerem, pod warunkiem, że wszystko dobrze zostanie ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jedną z wad modelu DM2400 (i chyba najważniejszą) jest brak limitów mechanicznych. Dopytaj się sprzedawcy, bo jeśli na obrotnicy nie można zaprogramować ograniczników z poziomu tunera, a np. z którejś strony Twojej anteny występują bariery architektoniczne, np. w postaci ściany, to zapewne w przyszłości uszkodzisz cały zestaw.

 

No właśnie mam tą barierę architektoniczną, ale jeśli sprawdzę do jakiego momentu mogę przestawić antenę tzn. dzięki obrotnicy i będę uważał żeby nie uderzyć w ścianę to będzie ok?

EDIT: Czy moja antena 85cm nadaje się żeby trochę "poszperał na niebie" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jesli sie nie myle to moj fredzio jest klonem AF 3018, Jesli chodzi o antene 85cm to sam takiej uzywam i wiem ze sporo na niej odbierzesz. Osobiscie obrotnicy nie posiadam ale planuje jecze pare konwerterow w zezie dodac narazie mam 3 pozycje ale wiem ze rekordzisci maja nawet 6 pozycji. Mam znikome pole manewru wiec obrotnica odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślałem o odbiorze kanałów od 42*E(głownie chodzi mi o 42,*E, może 39*E 28,2*E-4,8*E) do 4*W + ew. 12,5*W jeśli antena złapie sygnał i będzie miejsce na obrób(antena nie uderzy w ścianę). Jakbym ktoś był taki miły to mógłby mi napisać co dam rade oglądać tzn. z jakich pozycji satelitarnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na swojej antenie odbierzesz wszystko w zakresie 45W-30W, a nawet i więcej. Oczywiście pod warunkiem, że satelita nie będzie zasłonięty przez budynki/drzewa i ruchu anteny po jednej stronie nie będzie blokować ta nieszczęsna ściana. Z tego zakresu odpadają na pewno Astra 2D (28,2E) - pozostałe częstotliwości z 2A/2B/EuroBird 1 będą działać i w całości odpadają pozycje satelitarne 25,5E/26E, 7W. Reszta powinna wskoczyć. Jak ustawić obrotnicę, oprócz instrukcji dołączonej przez producenta polecam zerknąć na ten FAQ.

No właśnie mam tą barierę architektoniczną, ale jeśli sprawdzę do jakiego momentu mogę przestawić antenę tzn. dzięki obrotnicy i będę uważał żeby nie uderzyć w ścianę to będzie ok?
Nie uda się taki sposób. Czasami coś Ci się przywiesi, albo przy antenie, albo tunerze, albo ktoś inny coś poprzestawia, a Ty nie będziesz nawet wiedział. Zapytaj się sprzedawcy o co chodzi z tym brakiem limitów mechanicznych. Nie mam pewności co do swoich przypuszczeń, ale lepiej dmuchać na zimne, tym bardziej, jeśli ta ściana będzie przeszkadzać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie uda się taki sposób. Czasami coś Ci się przywiesi, albo przy antenie, albo tunerze, albo ktoś inny coś poprzestawia, a Ty nie będziesz nawet wiedział. Zapytaj się sprzedawcy o co chodzi z tym brakiem limitów mechanicznych. Nie mam pewności co do swoich przypuszczeń, ale lepiej dmuchać na zimne, tym bardziej, jeśli ta ściana będzie przeszkadzać ;)

 

Ok, dzięki za pomoc. Zapytam się jeszcze sprzedawcy, ale jak kupię tą obrotnice to prawdopodobnie zakładał będzie mi ją sąsiad który jest monterem więc powinien wiedzieć co i jak. Jeszcze raz wielkie dzięki za rady i pomoc!

 

EDIT: Taką wiadomość dostałem od hollex: "Ustawienie ograniczenia pozycji możliwe jest w każdym dekoderze z obsługą obrotnic diseqc."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...