Skocz do zawartości
  • 0

Wytłumaczyć niewytłumaczalne... Problem z Zezem 19E + 13E


MIKOLA
 Udostępnij

Pytanie

u kolegi... na balkonie... stoi satka... :D

ale ładny wstęp :brawo:

 

satka ta, to: 70x60 :>

 

Ma w sobie LNBicę na ASTRę i zeziola na gorącego ptaka (HB)...

 

Powiedzcie mi jedno...

 

dlaczego, bo nie dociera mi do móz[beep]icy, HotBird z zeza działa na 50-60% jakości (nBox)

a z LNB umieszczonego centralnie , już nie...

 

Gdy byłem na świętach, kumpel zadzwonił do konkurencji :/:!::/

no i ten, monterek, powiedział że:

 

blok, ściana po prawej , zasłania HB (no i faktycznie na to wygląda)

i antenka musi być na Astrę z zezem na HotBirda...

Tak mu zamontował, ustawił i skasował.... 4 x więcej jak Ja :brawo::brawo::jupi::jupi:

 

Dziwi Mnie fakt, że , gdy skieruję antenę centralnie w HB to pozycji od 16E już całkowicie nie widać! Nawet miernik nie wskazuje jakiegokolwiek sygnału....

a ZEZ kuźwa działa ???????

 

Wybryk przyrody???

Ja myślałem, że jeśli CENTRALNA pozycja zasłonieta, to ZEZ też nie poleci....

mieliście takie sytuacje już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Powiedzcie mi jedno...

 

dlaczego, bo nie dociera mi do móz[beep]icy, HotBird z zeza działa na 50-60% jakości (nBox)

a z LNB umieszczonego centralnie , już nie...

Patrz, że czasza (nie antena) skierowana jest na satelitę, który jest odsłonięty od wszelkiego rodzaju przeszkód (drzewa, budynki). Jeśli droga (np.) czasza - satelita 19,2E nie jest niczym przysłonięta, a brakuje niewiele do przeszkody, która nam zasłania satelitę 13E, to jest szansa, że tego zasłoniętego satelitę 13E odbierzemy z zeza, który patrzy już pod pewnym kątem na czaszę (nie wprost jak konwerter centralny) skierowaną na całkowicie odsłoniętego 19,2E. Innego równie niemądrego wytłumaczenia już nie mam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie tak samo sobie to samemu tłumaczyłem więc, wszystko ze Mną w porządku (jeśli inni myślą podobnie) :D

tylko, zauważ, że sygnał do anteny z satelity nie jest nadawany z ZEZa!!! :brawo:

Jeśli pozycja 13,0E jest całkowicie zasłonięta, to jakim prawem na zezie jest sygnał? Co z tego że LNB patrzy pod kątem? jeśli na CZASZY nie ma sygnału...

to jest dla Mnie dziwne... Jak wiadomo ZEZ zbiera resztki sygnału (45-50% czaszy) który jest dostarczony na powierzchnię anteny...

Wydaje mi się, że antena widzi jedynie KAWAŁEK HotBirda (bokiem czaszy) i stąd ZEZ ma szczęście do odbioru...

lecz stwierdzenie to, nie jest zgodne z praktyką w 100% bo jeśli miał by byc jakikolwiek sygnał dla ZEZa z 13E, to... antena postawiona na 13E centralnie, powinna miec choc by 30-40% większy sygnał niż obecnie daje sam ZEZ, logiczne, a w tym przypadku na 13E centralnie nie ma nic! Ani grama :?::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
to jest dla Mnie dziwne... Jak wiadomo ZEZ zbiera resztki sygnału (45-50% czaszy) który jest dostarczony na powierzchnię anteny...

Wydaje mi się, że antena widzi jedynie KAWAŁEK HotBirda (bokiem czaszy) i stąd ZEZ ma szczęście do odbioru...

I tak właśnie może być, pisałem już bardzo późno więc zbyt dobrze nie przelałem swoich myśli. Próbowałeś łapać 13E z nieco wychylonego miejsca? Pewnie trafiłeś na przypadek, że przeszkoda odsłaniająca HB częściowo kończy się kilkanaście centymetrów dalej i stąd taki cyrk. W innych przypadkach byłoby to niemożliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na balkonie jest rurka o długości około 1,5m... Próbowałem wyciągac ją od 20cm do 1,5m + uchwyt ale to nic nie daje... Ważne że działa...

choc i tak spac nie będę mógł spokojnie :lol2::lol2:

Dłuższe ramie masztu i po problemie.
prawie 3 metry już jest, ma byc 5?? wiesz jak by to wyglądało w wieżowcu w połowie jego wysokości? :brawo:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...