Skocz do zawartości
  • 0

Ustawienia anteny i tunera opticum ts 9600hd


grzala27
 Udostępnij

Pytanie

Witamna poczatku chialem powiedziec ze jestem zupelnie zielony w tej dziedzinie wiec prosze was o pomoc mam tuner jak w opisie i cyfre z multiroomem tuner ma soft pod cyfre ale nic w nim nie ustawialem antena zamontowana ale nie potrafie zlapas sygnalu pierwszy wskaznik pokazuje ze syg bdb a drugi nawet nie drgnie probowalem na tunerku z cyfry i tez nic nie wiem czy to wina ust tunera anteny czy to cos innego bede wdzieczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Anonymous

Jak anteny jeszcze nie masz ustawionej to wina nieustawionej anteny. Jeśli sąsiedzi mają anteny satelitarne to spójrz jak ją mają ustawioną. Potem ustaw swoją podobnie, a następnie milimetr po milimetrze, a nawet mniej kręć antenę do momentu aż złapiesz sygnał. Próbuj może złapać sygnał na tunerze od Cyfry+, a następnie podłącz Opticuma. Antena musi być ustawiona w punkt inaczej możesz zapomnieć o sygnale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok bede probowal nadal tak sasiedzi maja cyfre niby zerkalem ale nic to nie pomoglo w sumie to oni np mieszkaja na 4 a ja na 1 pietrze a przed nami jakies 60m jest blok chyba to nie ma nic wspolnego?? bo sasiad na dole ma n-ke i dziala ale ok bede walczyl dalej a jak nie to bede musial szukach jakiegos fachowca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bełchatów.. nie znam angielskiego niestety:(

 

Edycja:

juz wszystko gra wpadl kolega z takim bajerem podlaczyl chwila ustawien i dziala tunerek na ta chwile dziala super ale mam pytanko na hbo zwyklym nie ma liter a film po ang. leci na hbo hd jest tlumaczenie czy to jest normalen??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kręcic w prawo i lewo? Azymut, no ok,... ale czy ktoś tu w ogóle wspomniał o elewacji????

Tak to se On może kręcic, kręcic aż zamarznie na tym balkonie...

Kolego...

Najpierw ustawic elewację, czyli pochylenie góra/dół i dopiero prawo i lewo, a na sam koniec SKES w LNB

i nie patrz na miarkę na antenie! w PL powinno byc około 28C ale, dziś montowałem jakis chiński wynalazek i On mi wskazał na podziałce 35 stopni :crazy:

a po drugie, prawie wszystkie dekodery mają zapłon jak moja teściowa...

Nim zareaguje że ma już sygnał, Ty zdążysz w tym czasie ją już przestawic... Masło maślane... i kółeczko się zamyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...