Skocz do zawartości
  • 0

Samsung LE32B350 po serwisie ale problem występuje nadal


markim321
 Udostępnij

Pytanie

Witam Panowie. Problem polega na tym że obraz chwilami przesuwa się w dół, dzieje się tak gdy telewizor zarówno jest zimny jak i rozgrzany, wygląda to tak iż wszystko niby ok a nagle obraz zjeżdża w dół, czasami kilkukrotnie tak poskacze i wraca do normy, nie dzieje się to cały czas lecz w odstępach czasowych, czasami dzieje się tak przy reklamie telewizyjnej gdzie obraz wyświetlany jest w innych proporcjach, a czasami gdy jest wyświetlany normalnie tzn na cały ekran. W ogóle nie ma na to reguły. Przestawiałem już parametry obrazu zarówno w telewizorze jak i tunerze na 4:3 16:9 i auto ale bez skutku, na cvbs i rgb to samo. Podłączane 2 kable euro drogie za ok 90zł. Bez zmian. Podłączyłem też inny tuner dla sprawdzenia, jednak to samo, problem był. Na dvd nie zauważyłem tego problemu. Telewizor ma niecałe 2 miesiące, oddałem go do serwisu, tam stwierdzili że wszystko ok ale dla pewności wymienili płytę główną. Lecz bez skutku, obraz jak schodził w dół tak schodzi. Na podobnym tunerze dzieje się tak samo. Jakie jest ostateczne wyjście tego problemu? Dodam że telewizor to samsung Le32b350, gość z serwisu mówił że może nie współpracować dobrze z tunerem, z drugiej strony dlaczego stary kineskopowy tv współpracuje świetnie a ten nie?

 

Dziękuje za wszelkie sugestie i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

kit na miarę maksymalnej głupoty! Powiedz temu sprzedawcy, by zaczął chodzic do specjalisty! Pierwsze słyszę! by TV nie współpracował z dekoderem! A co to za różnica??? Dekoder, DVD czy magnetowid??

Podłącz DVD przez HDMI i sprawdź co będzie się działo! Jeśli będzie ok, masz walniety dekoder (wylot przez HDMI)

Jeśli z obrazem będzie to samo co z sygnałem z dekodera, jak byk walniety TV!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam po dłuższej przerwie. Otóż problem rozwiązałem następująco: Kupiłem nowy tuner z wyjściem hdmi, po podłączeniu uzyskałem świetny obraz, bez żadnych dotychczasowych problemów jakie występowały na kablu euro scart. Poprzez scart mam podłączone dvd ale tam już nie występuje zjawisko "schodzenia obrazu w dół" Zauważyłem że obraz z tunera hdmi jest wyświetlany czasami w trochę innych proporcjach z porównaniem poprzez połączenie kablem euro (niekiedy lekko panoramiczny) ale zawsze stabilny, nie zjeżdżający w dół. Odniosłem takie wrażenie że obraz z tunera globo cx7010 przesyłany poprzez kabel euro nie mieścił się niekiedy na ekranie i dlatego układy scalone tv nie wyrabiały z jego przetworzeniem i stąd chyba to zjawisko zapadającego się obrazu. Zaznaczam że na innych źródłach sygnału np z dvd czy kamery cyfrowej żaden problem nie występował, na samym problematycznym tunerze to zjawisko zachodziło sporadycznie, najczęściej wtedy gdy kanał telewizyjny zmieniał proporcje wyświetlania obrazu (np przejście na reklamy i odwrotnie, obraz lekko panoramiczny). Wykluczam też niesprawność tunera, gdyż ma niespełna rok i był mało używany, do tego kineskopowy tv współpracuje z nim bez problemów.

Panowie jakie jest wasze zdanie na temat tego zjawiska? Co prawda oddałem tv na gwarancję, tam rzekomo nie stwierdzono żadnych usterek, ale dla pewności wymieniono płytę główną, kiedy jednak to nie pomogło, zadzwoniłem do serwisu z pytaniem czy jest jeszcze jakiś układ odpowiadający za utrzymanie stabilności obrazu w tym tv. Serwisant powiedział że wymienił właśnie tą część która tylko i wyłącznie odpowiada za przetwarzanie obrazu i mogła być winowajcą tego problemu, a po za tym w tv zostały tylko obudowa przyciski, matryca lcd, co można napewno wykluczyć.

 

Jak dotąd nie miałem możliwości sprawdzenia jak zachowa się identyczny tv z tym podejrzanym tunerem i nie wiem czy tak do końca być pewnym że to typowa przypadłość jak to nazwali: "nieprawidłowej współpracy" globo 7010CX z tym właśnie telewizorem.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mogę jedynie dodac, że Jak Ja miał bym się do tego dobrac, to zaczał bym od ustawien obrazu w dekoderze. Podłącz go przez euro, ustaw 16/6 i RGB i zerknij co się dzieje... Kolejna sprawa, jakośc kabala HDMI. Dzisiaj kolejny klient narzekał na przewody za 29,90 i 59,90 Poszedł do sklepu i w nerwach wziął naprawdę super przewodzik płacąc 99zeta!!!! Przyszedł... podłączył... i zrozumiał, że warto było. Ten sam problem miałem z dekoderem C+ PACE i TV Sharp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak się składa że kombinowałem na wszelkie sposoby. Wszystkie tryby ustawień formatu obrazu zarówno w tv jak i dekoderze, próbowałem też na rbg i cvbs, przełączałem między trybami auto, pal, secam, ale w ogóle nie przynosiło to żadnych rezultatów. Nie żałowałem też kasy na kable, euro kupilem za 90zl, ( choć dla większości ludzi taki wydatek za kabel który można już mieć za 10zl to głupota, ja uważam że to nie są stracone pieniądze, obraz jest naprawdę wyraźniejszy) Pomijając to jednak nie przynosiło to żadnych efektów. Problem jak już wspominałem zniknął przy połączeniu poprzez HDMI. Kabel HDMI o dl okolo jednego metra kupiłem za UWAGA!! 180zł. Jakość obrazu wyśmienita (ostatnio wujek wytrzeszczył oczy zdziwiony ze z bliska u mnie na tv mam czyściutki i wyrazisty obraz a u niego widać same piksele i rozmazane twarze), więc domyślam się że warto jednak "przepłacić" i mieć pewność że wszystko działa jak powinno.

 

Ten sam problem miałem z dekoderem C+ PACE i TV Sharp.

 

Czyli że też ściągało obraz w dół ekranu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem coś na temat kabli... Wydając raz 90zeta na Euro i raz 200zeta na HDMI masz jeden wydatek! na lata! Też kiedyś stwierdziłem, że biegac co pół roku po Euro do sklepu i wydawać 10 czy 20zeta to strata.... tyle że, jest ciężko znaleźc Euro za 10zeta w sklepie... zwłaszcza w stolicy. Często chodzę i oglądam, i najtańszy bubel po 25,30zł ! serio... tyle że jak go rozkręcisz na wtyczce okazuje się że zamiast tam 40pinów (kabelków) w środku jest 7 czy 10. Ot mi pełne EURO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na stronie hdmi.org jest specyfikacja standardu i standard określa max. długość kabla dla poszczególnych wersji (nawet 30m !!!) oraz parametry wtyków i gniazd, są też listy firm które zakupiły licencję na używanie HDMI i mogą oznaczać swoje wyroby tym symbolem stąd takie ceny tych kabli. Można poczytać i brać kable takich właśnie firm co teoretycznie powinno zapewnić bezproblemowe działanie. Jeśli kabel jest "no name" albo ma logo HDMI inne niż w specyfikacji to znaczy że jest tanią podróbką i trzeba liczyć na szczęście.

@instalatorWawa - wiem że żartowniś z Ciebie albe pisz ile faktycznie jest pinów w EURO (21) i HDMI (19 standard) bo ktoś niezorientowany czyta a później pisze bzdury na forum myśląc że to prawda :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

sorki...

Żartowniś na codzień ze Mnie nie jest, ale od nowego roku jakaś fajna passa mnie objeła. Wszystko się udaje, kasiorka wpada, roboty (instalacji sporo) i jakiś humorek mam spory :D:D:D Nawet, pierwszy raz od 7 lat , przed terminem czynsz płaciłem :brawo::brawo::brawo::brawo:

Kriiizisss przemija?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...