Skocz do zawartości
  • 0

Kanaly HD kodowane i FTA, a jakosc sygnalu


weeb
 Udostępnij

Pytanie

hey!

Mam pytanie poniewaz dopiero od m-c mam sat i nie wiem do konca jak to jest, chodzi o to ze mam ustawiona antena na HB i zez na ASTRE sile mam 90% na obu, a jakosc 73-74% HB 81-82% ASTRA i sobie skacze w tym zakresie minimalnie po 1-2%, lecz gdy odpale kanaly HD kodowane pasek jakosci na HB skacze jak szalony pokazujac co chwile inne wartosci od 42% do 80% zmieniajac sie co 1s natomiast na ASTRA odpalilem jeden kanal w HD typu FTA i pasek skacze bardzo minimalnie od 70%-81% o co chodzi czy antena jest zle ustawiona. Tuner ariva 200 80cm czasza konwenter inverto single monoblock. Nadmienie ze uchwyt trzyma tylko za jedno oko na HB i jest mniej wiecej po srodku zlapany z lekka przewaga do oka. nie moge uzyskac lepszego sygnalu niz 74% max na HB i 82% ASTRA mieszkam wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

E... skew na monobloku, jak? :wink:

Bez systematycznej metody prób i błędów nic się z tym nie da zrobić w sposób teoretyczny. Nie ma jednej złotej zasady. Są różne modele anten, różnie wyprofilowane i nawet jeden i ten sam konwenter osadza się w ognisku na różnej głębokości (bliżej lub dalej od zwierciadła anteny) w zależności od tego z jaką anteną się go stosuje. Trzeba pomajstrować przy antenie i tyle (oczywiście jeśli jest to kwestia ustawienia). Szkoda, że nie ma dostępu do konwentera bo ściąganie i zakładanie anteny to syzyfowa robota. Regulując dwoma i więcej ustawieniami nic w ten sposób nie ustalisz, bo nie będziesz wiedział czy parametry odbioru zmieniają się dlatego, że zmienił się "skew", azymut, czy elewacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już kiedyś pogryzłem się na pewnym forum ze zwolennikami Monoblocków. Oni twierdzili że jest to dobry sprzęt, Ja, twierdzę do dziś i nie dam się przekonac, że jest to niedopracowany i nieprzemyślany szajs. Proszę nie opiniowac mojej wypowiedzi. Montuję ten złom od 19lat i coś już wiem.

Monoblock jest konwerterem który został zaprojektowany do anteny o parametrach z góry założonych przez producenta LNB!!!!!

Dlatego, nie zachowują się one normalnie w różnych antenach!! Producenci monoblocków powinni dołączac jakąś informację, przy jakiej antenie (wymiary!!) owy monoblock został ustawiony! Kolega wyżej wspomniał o skosie!! Tak, to prawda. Jest to najważniejsza rzecz w ustawianiu anten! Tak samo warzne jak elewacja czy azymut :mrgreen:

Niestety, skręt LNB (skos) da się ustawic w Monoblocku tylko dla jednego satelity! Najczęściej jest to HB! Gdy już HB ustawimy na OK, Astra nam znika, bo ustawiając skos dla HB, automatycznie ciągniemy drugiego LNB a jego skos, powinien byc inny!

Poprawne zezowanie jest wtedy, gdy mamy osobne dwa LNB! Wtdy regulacja jest w 100% prawidłowa. Zbliżenie do i od czaszy, skos, i cała reszta.

Da się oglądac SD na monoblocku i 80cm, lecz gdy popada deszczyk, to GD na Astrze już może nie byc.

w monoblocku ważną rzeczą są metody prób i błędów. Trzeba przejśc na kompromis. Max na Astrze + max na HB i tak zostawic...

U Mnie w Triaxie 100 i zezie regulowanym (2 x Inverto IDLP40) astra jakośc=100% , i HB-100%

 

hmm moze, ale problem w tym ze musze raczej wiedziec na 95%, antena juz zamocowana i zeby poprawic konwenter trza by ja cala demontowac (balkon)

napiszcie lepiej jakie znaczenie ma uchwyt konwentera, czy chwyta sie go blizej za "oko" czy za tyl

 

 

Jeśli chodzi o parametr zbliżenia, to nic to Ci na oko nie da! Tak reguluje się BER ale... MIERNIKIEM a nie okiem.

Chodzi o to, by promiennik LNB (oczko konwertera) nie łapał śmieci spoza czaszy (nie wyglądał za nią)

Zbyt dalekie oddalenie spowoduje nadmierny dopływ śmieci, a zbyt bliskie za słaby sygnał z ogniska czaszy. By może nie wyrażam się fachowo, ale ...

miernik by się przydał. Mając jedynie oko, ustaw w połowie... czyli ani na maxa do przodu, ani do tyłu... Powinno by ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...