Skocz do zawartości
  • 0

problem z odbiorem 4funtv i patio tv na zestawie polsatu


daniels1239
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Mam problem z obiorem paru kanałów z satelity 4funtv, patio tv, paczki HBO wszystkich kanałów HD i paru zagranicznych między innymi portugalskiego rtpi international... Problem polega na tym, że na tych kanałach nie ma zasięgu w związku z czym na ekranie wyskakuje napis szukam sygnału i tyle. Sygnał czasem jednak jest, ale tylko wtedy gdy jest zła pogoda. To znaczy gdy wali śnieg albo wieje wiatr. Zauważyłem, że kanały te nadają w częstotliwości chyba 10750 czy coś takiego. Nie wiem czy to wina ustawienia anteny, czy może konwerter dał ciała ??? czy jeszcze coś innego ?? Nie chce mi się wchodzić na dach bo nawet nie wiem w którą stronę mam przestawić talerz. Proszę o radę co to może być i jak ewentualnie zaradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

My też nie wiemy w którą stronę masz ustawić antenę. Niestety jak chcesz oglądać - musisz wejść na dach, albo zlecić to zadanie monterowi :) Nie napisałeś, czy jest to zupełnie nowa instalacja, która niedawno została założona, a jeśli stara, to czy wcześniej wszystko działało. No szkoda... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wcześniej wszystko działało do momentu przeniesienia dekodera z góry budynku na dół co wiązało się ze zmianą kabli. Wykorzystałem do tego kabel od dawnej anteny naziemnej który przeciąłem i połączyłem z kablem który idzie od satelitarnej który również przeciąłem i oba kable połączyłem ze sobą. Od momentu przeniesienia nie było obu kanałów i paru innych jeszcze....jw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Wykorzystałem do tego kabel od dawnej anteny naziemnej który przeciąłem i połączyłem z kablem który idzie od satelitarnej który również przeciąłem i oba kable połączyłem ze sobą.
A jak je ze sobą połączyłeś? No i co to jest za kabel? Podejrzewam, że jakością jest znacznie gorszy od tego satelitarnego. Jakieś fotki może... Do łączenia kabli używamy takich metalowych złączek: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=44&id=132
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zależy co i z czym połączyłeś... Nie zapominajcie, że każda złączka to tłumienie! Jeśli dany kanał już na wstępie miał 50% jakości, to jak napakujesz po drodze z anteny do dekodera złączki, różne przewody itp. i odległośc jest większa jak 20,25m to napewno stracisz na sygnale!!!! i to nie mało!

Często wymieniam takie łaty,i ludziom koparki opadają! Często bywa tak, że dekoder przy 50% jakości normalnie Ci działa, a gdy masz 40% ekran jest czarny!!! Zjechac z 50% na 40% złączkami i łączkami to naprawdę chwilka!

Wymień kabel na 1 firmy (najlepiej Triset113) i połącz go bezpośrednio z anteną bez złączek itp.!!!

Postaraj się też wyregulowac antenę i sprawdzic, ile masz na niej teraz śniegu i lodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jedna złączka na przykładowo 30-metrowym dobrej jakości kablu to jeszcze nic. Ale faktycznie, jeśli napakujemy tego kilka sztuk i w dodatku połączymy ze sobą kilka kabli o różnej jakości wykonania to rzeczywiście mogą być problemy. Nie zamierzam dyskutować jakie patenty można zobaczyć u ludzi, bo z doświadczeń forumowych wiem, że to też różnie wygląda :lol: I nie oceniajmy od razu, że @daniels1239 wykorzystał jakiś marny kabel od telewizji naziemnej, bo czasami też można się zdziwić. Różnie to bywa - a jak kabel był w miarę OK, tylko nie tak został połączony z tym od satelity? Choć też bardziej jestem tej opcji, że przynajmniej tę długość "naziemnego" trzeba wymienić na jakiś konkretny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Heh no i dzisiaj w wolnej chwili przemogłem się i wziąłem dekoder, zaniosłem w miejsce gdzie są połączone owe nieszczęsne kable i podłączyłem dekoder bezpośrednio do kabla idącego od anteny. A, że mam w również w tym miejscu telewizor to podłączyłem dekoder do tv i wszystko pięknie działało, a więc wina leży ewidentnie po stronie starego kabla od naziemnej lub połączenia kabli. Połączyłem kable ponownie innymi złączkami (mam na stanie rozmaite złączki więc kombinacji było sporo) i co zaobserwowałem. Powędrowałem na dół podłączyłem z powrotem do telewizora na dole i ku mojej uciesze wszystko było ok, ale przez jakąś minute. Później jak za dotknięciem jakiejś różdżki czarodziejskiej sygnał zanikł, znaczy najpierw trochę popikselował, latał sygnał jak wariat od najmniejszego do połowy kreski i z powrotem i tak z paredziesiąt razy, jak gdyby raz był 0% a innym razem z 60% i w końcy klapa. Poszedłem zastosowałem rozmaitą, różnorodną ilość kombinacji z moimi złączkami na stanie (a mam ich na prawdę sporo chyba kiedyś hurtem gdzieś kupiłem) i nic, jak sygnał znikł tak pojawił się jeszcze na chwile parę razy i teraz widzę ciemność na wspomnianych wyżej kanałach, oj przepraszam przez chwile jakoś pod wieczór przełączyłem na 4fun i tak jakoś z 0% skoczył na ze 20% i znikł hehehe. No więc reasumując, co zaobserwowałem ? Zaobserwowałem to, że byłem świadkiem magii, jest nima i znowu było i się zmyło i nikt mi nie pomoże chyba, że zadzwonię do coperfilda. Koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gdzieś kiedyś na jakimś forum tv zamieściłem foto, tego co zastałem u klienta...

Wyobraźcie sobie, że gość (Pan starszy) wpadł na pomysł połączenia dekodera z LNB kablem, Ja już naprawdę nie pamietam jaki to był z racji swojego wieku, ale... kiedyś były te stare przewody półprzeźroczyste 2 żyłowe, pamiętacie?? z TV naziemnej... do bardzo, bardzo starych TV czarno białych chyba jeszcze...

Pan starszy , puścił środek koncentryka jedną odnogą tego swojego wynalazku, a ekranowanie drugą żyłą... Na końcach miał kawałki koncentrycznego z Fkami ( o dziwo zarobione fachowo jak ta lala...) i połączone na skrętkę z tym 2 żyłowcem!! I wiecie co? Facet miał chyba ze 20metrów takiego OPLOTA...

a Mnie wezwał, bo mu sygnał znikał... W pierwszej kolejności, to ... zająłem się przełożeniem anteny na jakiś stabilniejszy uchwyt (bo pierwotnie dziadek wpakował ją zaraz pod siatkową na dachu) i całość, jakoś sobie tam wisiała. Antenę przytwierdziłem jak najbardziej mocno to się dało, ustawiłem, i zacząłem sprawdzać, jak MU ten przewodzik działa!! Pamiętam to jak by było wczoraj (2004r chyba... czy jakoś 2005). Patrzę na ekran, a tam Polsatowski Echostarek 606 pokazuje 88-90% jakości! Uprzejmie poinformowałem pana Dziadka że przewodzik to raczej na śmietnik, a dziadek JOBY mi śle :locked::brawo::jupi:

Krzyczy... Działa???????? No to mnie Pan tutej nie naciągaj na kable

 

Dwa dni spać nie mogłem :jupi::jupi::jupi::jupi::jupi::jupi::jupi:

a dzisiaj, zastanawiam się, po co komu TRISETY za 2zeta za metr ????? e??? :lol2::lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę bym się pokłócił...

Rdzeń ma TYCI TYCI, i co z tego że pełna miedź jak Ohm/km wyższy jak w Trisecie 11PE (tam rdzeń = 1,65)

ale, są i lepsze...

Co powiesz na Tri-Lan'a 400??? :D:D

sam rdzeń = 2,74

na dodatek pełne BCCAL a nie np. 60% Cu

Tłumienie tego cacka na 100m przy 1750MHz=18,5 (Triset=19,7)

tyle że po chiny komu co takiego... (pasmo 50-5500MHz)

 

Czytałem przed chwilą o tych przewodach RG6CU za 50gr na rynku co połowa instalatorów ludziom wciska za 2zeta za metra...

w dipolu nawet nie napisali jakie ma tłumienie przy pasmach wyższych jak 950MHz, chyba, by się nie ośmieszac taką ofertą

RG6CU na 862MHz tłumika ma już na poziomie 22,7dB (oczywiście na 100m)

To ile On ma na 2150????

99,9 % :jupi::jupi::jupi::jupi::jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...