Skocz do zawartości
  • 0

Jaki konwerter i sumator mam zakupić?


zuku
 Udostępnij

Pytanie

Cześć,

proszę o poradę o zakup konwertera unicable + sumatora aby przeprowadzić sygnał SAT + DVB-T do dwóch pomieszczeń, do pomieszczeń tych idą pojedyncze kable koncentryczne. 

Odbierany będzie prawdopodobnie polsat na dekoderze polsab box 4k lite. Antena DVB-to to dipol H/V Dipol 28/5-12/21-60 DVB-T, antena jest zasilana zasilaczem AZS-02 AMS zasilacz jest na dole przy jednym z telewizorów.

I moje pytanie jest jaki konwerter unicable mam zakupić i sumator do którego będę mógł podłączyć tą antenę DVB-T ale też aby na jednym kablu sat z jednego pokoju wracało mi do sumatora zasilanie (na górze sumatora nie mam czym zasilić) - czy jest to do zrobienia?

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie ma takiego sprzętu SAT, masz przenieść zasilanie na górę powyżej sumatora . 

Można też poszukać sumatora który  pozwala na podłączenie aktywnej anteny 5-12 V  ale to rozwiązanie nie polecane. 

Ewentualnie jak trafisz na jakiś konwerter unicable z aktywnym DVB-T2 to możesz taki kupić, prędzej można znaleźć z pasywny DVB-T2 ale musisz i tak ciągnąć zasilanie. Można pokombinować z akumulatorem i zasilaniem słonecznym , w zimie spokojnie wystarcza na ponad 16 h bez słońca zasilać wzmacniacz anteny. 

 

Ewentualnie kupić multiswitch zasilany z tunerów SAT z wejściem aktywnym DVB-T ale to koszt ok 500-700 zł . jak masz badziewne tunery to i tak będzie wymagane zasilanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć,

 

mogę zasugerować kilka opcji dla konwertera Unicable i sumatora, które mogą spełniać Twoje wymagania.

 

Konwerter Quad Unicable ma takie same cechy jak konwerter Quad, ale daje możliwość przesłania sygnału do nawet czterech tunerów satelitarnych za pośrednictwem jednego kabla.

Konwerter Inverto Unicable daje możliwość podłączenia nawet 32 dekoderów satelitarnych bez multiswitcha.

 

Konwerter Opticum Robust Unicable pozwala przesłać sygnał satelitarny do nawet 24 tunerów satelitarnych bez potrzeby przeprowadzania osobnych przewodów od konwertera.

 

Sumator Digitsat DTTC-1032 umożliwia zmieszanie sygnałów z konwertera satelitarnego typu Twin z sygnałem telewizji naziemnej DVB-T2.

 

Sumator SCQ-4103 jest dedykowany dla wszystkich indywidualnych użytkowników, którzy chcą w prosty sposób zsumować wejściowe sygnały RTV (DAB/DVB-T) oraz SAT i przesłać je za pośrednictwem kabla koncentrycznego do miejsca odbioru: tunera SAT i odbiornika TV.

 

Wybierając konwerter Unicable i sumator, ważne jest, aby sprawdzić, czy są one kompatybilne z Twoim dekoderem i anteną.

 

Zasilanie do wzmacniacza w antenie DVB-T jest robione z zasilania konwertera. To oznacza, że jeśli Twój tuner SAT podaje zasilanie na konwerter na stand-by. To powinno to również zasilić sumator. 

 

Mam nadzieję, że te informacje są pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej!

Musisz znaleźć taki konwerter, który będzie pasował do twojego dekodera i anteny. Sprawdź, czy pasuje ten, co ma złącze unicable.

Co do sumatora, to wydaje mi się, że możesz użyć jakiegoś z dwoma wejściami satelitarnymi i jednym wejściem na antenę.  Potrzebujesz zasilania, to może poszukaj sumatora, który ma wbudowany zasilacz albo zobacz, czy da radę go podłączyć do jakiegoś zasilacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja stosowałem sumator SAT - TV DVB-T MEZON 12V DC Pass łącząc złączem Unicable z konwerterem Opticum Unicable ROBUST SCR 24UB + 3 LEG oraz aktywną anteną DVB-T. Zasilanie anteny naziemnej pochodzi z dekodera satelitarnego, który podaje napięcie do konwertera satelitarnego. Na końcu instalacji((przewodu) wystarczy do podziału założenie zwykłego rozgałęźnika SAT(5-2400MHz) z DC Pass np. signal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...