Skocz do zawartości
  • 0

problem z podpięciem magnetowidu z dek. familijnym


owen75
 Udostępnij

Pytanie

Witam

wszystkich

 

mam problem z podpięciem magnetowidu z dek. familijnym Polsatu, był już taki wątek ale jakiś pitter zamknął go z powodu "Drobnostka, wystarczy tylko umiejętność czytania i korzystania z wyszukiwarki.". Od dwóch dni siedzę na googlach i nic sensownego nie znalazłem.

Jeżeli ktoś wie jak rozwiązać problem to proszę o rady.

 

I proszę również o nie zamykanie tematu, no chyba że ktoś zna link z odpowiedzią lub odpowiedź.

 

pozdrawiam

 

owen75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

1. Możesz magnetowid podłączyć do TV, a do wejścia drugiego w VCR podpiąć dekoder - sygnał będzie "przechodził" przez magnetowid co dodatkowo umożliwia nagrywanie z dekodera.

2. Drugie wyjcie to kupno rozdzielacza euro za kilka/kilkanaście złotych na allegro - rozdzielacz do TV i do niego oba sprzęty.

3. Nie wiem o jaki dekoder chodzi - czy posiada on modulator - jeśli ma to magnetowid możesz podłączyć poprzez modulator dekodera - kablem koncentrycznym.

4. Lub kolejne rozwiązanie - dekoder po euro do TV, a antenka do VCR i z niego kablem koncentrycznym na wejście antenowe do TV - to wydaje mi się niezłe lub to pierwsze.

5. O ile TV posiada jeszcze jakieś inne gniazdo AV np. typu cinch to będą kolejne możliwości.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. VCR nie posiada drugiego wejścia, euro z dekodera idzie do telewizora, nie mam wejścia na euro w magnetowidzie tylko wyjście

2. rozdzielacz nic mi nie daje bo dalej nie mam sygnału w VCR

3. dekoder taki jak napisałem Dekoder Familijny CP

4.totalna bzdura

5. gniazd mam w telewizorze bądź ile, tylko tu nie chodzi o televizor tylko o MAGNETOVID

 

pozdrawiam

 

owen75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chłopie - opisać porządnie problem to podstawa.

Teraz widać dopiero o co dokładnie chodzi.

 

Po pierwsze skoro dekoder nie ma modulatora - ( chyba, bo tego nie piszesz, a mnie się nie chce grzebać po googlach o instrukcje obsługi), ani drugiego euro ( innych wejść typu cinch też nie ma???) to jedyna możliwość podłączyć dekoder do magnetowidu po euro (nie sądzę, żeby to euro co było to tylko wyjście) - a VCR do TV po koncentryku - jak w punkcie 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
nie mam wejścia na euro w magnetowidzie tylko wyjście

To chyba jakaś bzdura jest. Niby jak w takiej sytuacji kopiujesz kasety?

Pamiętaj, że gniazda euro w normalnym sprzęcie są dwukierunkowe. Każde może pracować jako wejście lub jako wyjście, w zależności jaki kanał jest wybrany w magnetowidzie (lub w jaki sposób zostały skonfigurowane w menu). To samo dotyczy TV. Wyjątek stanowią DVD playery i część tunerów SAT - tam gniazda euro są tylko wyjściami.

 

@owen75 i @klimut

podajcie nazwę i model magnetowidu - tak będzie najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK, skoro tak mówisz... :wink:

A więc jak widać na zdjęciu tego odbiornika tv sat, w odbiorniu/dekoderze można skorzystać z wyjścia euro lub cinch.

Odpowiedznio do posiadanego przez Ciebie magnetowidu (o który to notabene pytałem), korzystasz z jednego z tych wyjść i łączysz odbiornik/dekoder z magnetowidem. Następnie magnetowid łączysz z tv (i to byłoby na tyle).

PS. Bez urazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

właśnie tak zrobiłem i satelitę mogę w tym ustawieniu oglądać tylko wówczas gdy magnetowid jest włączony (tzn. nie tylko podpięty do prądu, ale i ustawiony na jakiś kanał). Natomiast gdy na magnetowidzie jest tryb czuwania i wyświetla się godzina, nie można oglądać TV sat. Dodam, że używałem kabli euro a nie chinch.

Czy da się jakoś rozwiązać ten problem? dodatkowy chinch, jakiś rozgałęźnik kabli euro - jeśli w ogóle coś takiego jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, jeśli TV ma więcej wejść AV.

Łączysz trzecim kablem odbiornik/dekoder tv sat z telewizorem. Familijny ma dwa wyjścia - jedno euro i jedno (3x) cinch (video + audio L + R). Zresztą sam wiesz najlepiej co tam jest. Odpowiedni kabel (3xcinch - euro) załatwi sprawę. Zwróć uwagę w którą stronę kabel przekazuje sygnał: z cinch na euro, czy odwrotnie z euro na cinch. W handlu dostępne są też kable z przełącznikiem kierunku (IN OUT). Może też być zwykły kabel 3x cinch, zależy jakie gniazda w TV masz wolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...