Skocz do zawartości
  • 0

Tuner HD


mir
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

chciałbym kupić najtańszy i najprostszy tuner HD - nie musi być opcji nagrywania. Ma służyć do oglądania FTA HD. Znalazłem jakiegoś taniego fergusona ale do niego trzeba podłączyć moduł....tu chodzi o jakąś aktywacje? Przepraszam z za moją niewiedzę sat w tym temacie i prosiłbym o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Myslałem nad Ferguson FK 8500 HD a teraz znalazłem Ariva 100 - jest chyba lepszy od tego 8500? Czy muszę zmieniać konwerter na nowy? Stary ma jakieś 5 lat i działał na jakimś takim starym cyfrowym comsacie (nie mam na razie do konwertera dostępu - więc nie wiem jaki to dokładnie model.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@mir

Nie znam żadnego (wydaje mi się, że nie ma takich) odbiornika HD stricte tylko FTA, tak jak ma to miejsce wsród odbiorników SD.

Odbiorniki HD mają: albo wbudowane moduły dekodujące, albo gniazda pod te moduły, albo jedno i drugie, i to wszystko w różnych konfiguracjach. Natomiast w niczym to nie przeszkadza w odbiorze programów FTA. Każdy z odbiorników HD będzie odbierał programy FTA.

Należy tylko pamiętać, że obecnie oferta programów FTA HD jest uboga - właściwie można je wyliczyć na palcach jednej ręki.

 

Konwertera nie wymieniaj, chyba że będą problemy z odbiorem i ich przyczyną będzie konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ariva 100 to chyba obecnie najtańszy tuner HD i jest bardziej funkcjonalny od FK8500HD. Przede wszystkim ma czytnik uniwersalny, więc jakbyś w przyszłości chciał zainwestować w TNK lub Cyfrę+, będzie jak znalazł. Oba wskazane tu modele umożliwiają nagrywanie, ale jeśli nie zależy ci na nagrywaniu to w przedziale 400-500 zł znajdziesz też najtańsze modele ze stajni Globo (Optibox HD).

 

Konwertera nie musisz wymieniać, natomiast jeśli masz antenę o średnicy 60 cm, to odbiór kanałów HD będzie zależał od pogody, w listopadzie na takiej antenie trafiły mi się trzy dni, że odbiór kanałów HD był niemożliwy, w końcu wymieniłem ją na nieco większą.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Posiadam moduł AstonCrypt z kartą C+ i CAM CP, które stosuję w dwóch odbiornikach SD. Zamierzam zakupic tuner HD (do 1000zł.) z możliwością nagrywania na zewnętrznym dysku. Posiadam pakiet Cyfry Prestiż HD+(od grudnia), pakiet CP Familijny + RM. Proszę o sugestie, który odbiornik ewentualnie zakupic, aby prawidłowo zdekodował np. HBO, Cinemax(kodowane w simulcrypcie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...