Skocz do zawartości
  • 0

Osprzęt do nowej knajpy


violinist
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

tworzę kosztorys dla planowanej knajpy w mieście średniej wielkości w Polsce. Dotychczas wszystko idzie jak po maśle ale zaciąłem się przy doborze sprzętu. Ogólnie profil knajpy ma być dość nietypowy - wystrój rodem z niektórych krakowskich lokali "studenckich" (czyt. różnorakie kanapy, dziwne i pstrokate kolory, muzyka jazzująco-bluesująco-alternatywna itp), ale ze wskazaniem na stworzenie mini-kina. Dogadałem się ze znajomym, który prowadzi wypożyczalnię DVD (de facto tuż obok planowanego miejsca mojej knajpy) i zorganizujemy coś na zasadzie knajpo-kina. Będę miał trzy sale, z których dwie chce przeznaczyć na właśnie takie mini-sale kinowe, a trzecią (barową) na coś w rodzaju czytelni. Pomysł po "małej" sondzie by chwycił.

 

Wcześniej prowadziłem knajpę sportową, ale konkurencja w branży była ogromna i mnie koszta zjadły. Tam miałem trzy telewizory LCD - Sonki 46W5500, ale sprzedałem je. Dziś myślę, że może być tańszy sprzęt. Myślałem, żeby osobno kupić 2 LCD ( np. taki LG 42PQ200R http://www.electro.pl/produkt-LG_Plazma ... 81,13.html ) i do tego osobno jakieś osprzęt kina domowego (np. pod firmę - LG HT762TZ http://www.electro.pl/produkt-LG_Kino_d ... 54,18.html ). Zastanawiam się jednak nad tym i postanowiłem zaczerpnąć opinii ekspertów. Ktoś coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

42" które ma robić za kino dla kilku(nastu) ludzi to chyba nie najlepszy pomysł. Wielu ludzi ma taki i lepszy sprzęt w domu. Jeśli chcesz organizować seanse filmowe to zainwestuj w projektor. Głośniki też lichawo wyglądają.

Jeśli chcesz coś odtwarzać publicznie to pewnie będziesz musiał zapłacić jakiś haracz ZAIKS-owi czy innej instytucji. Sprawdź ile to będzie kosztowało. No i nie wiem czy możesz ot tak wziąć sobie płytę DVD z wypożyczalni i odtwarzać ją publicznie.

O, znalazłem w Googlach fragment regulaminu jakiejś wypożyczalni:

Wypożyczona płyta może być wykorzystywany tylko do celów prywatnych. W szczególności nie może być wykorzystywana do odtwarzania w miejscach publicznych bądź wykorzystywana do celów komercyjnych.

Tekst z "normalnej" płyty DVD dystrybuowanej przez Vision:

Wszelkie prawa są zastrzeżone chyba, że właściciel praw autorskich udzieli wyraźnej licencji. Niniejsza płyta DVD obejmująca również ścieżkę dźwiękową przeznaczona jest wyłącznie do własnego użytku osobistego. Z wyjątkiem sytuacji dopuszczalnych przez prawo lub uzyskania zgody uprawnionego z tytułu praw autorskich, jakiekolwiek powielanie, montaż, wyświetlanie, wypożyczanie, publiczne pokazy czy inne rozpowszechnianie zawartości tej płyty DVD lub jej fragmentów czy części jest bezwzględnie zabronione. Niniejsza płyta DVD nie może być przedmiotem eksportu, odsprzedaży czy dystrybucji i sprzedaży handlowej bez uzyskania odpowiedniej licencji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli krótko mówiąc z knajpy powstałoby mi coś na kształt kina. Wiem, że takie rozwiązanie funkcjonuje chociażby pod Baranami czy w ARS-ie w Krakowie, ale przerażają mnie ewentualne koszta. Do ZAIKS-u mam pisać? Czy ewentualnie można spróbować podpiąć to pod "prywatne" schadzki? W wielu knajpach puszcza się przecież telewizor, gdzie lecą konkretne filmy i klienci mogą oglądać. Może ktoś się zna na kwestiach prawnych?

 

Co do projektora ... O tym nie pomyślałem. Coś w stylu http://www.electro.pl/produkt-SANYO_PRO ... 79,72.html takiego? czy może jeszcze większy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
wielu knajpach puszcza się przecież telewizor, gdzie lecą konkretne filmy i klienci mogą oglądać. Może ktoś się zna na kwestiach prawnych?

 

 

Puszczanie tv w knajpie nie narusza żadnych ustaw.. Płacisz abonament i po sprawie.. Czym innym jest odtwarzanie filmów... np. z wypożyczalni.. ( No chyba ze udowodnisz że to knajpka tylko dla rodziny i że ty w niej mieszkasz.) .. Na to musisz mieć zgodę producenta filmu , czy wytwórni etc. Kina maja na to zezwolenie i w cenie biletu jest dochód dla wytwórcy.. Musiałbyś prawnie wejść w porozumienie z wytwórcami dystrybutorami filmów.. Bo tak to policjant b. szybko by ci zwinęły interes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...