Skocz do zawartości
  • 0

28,5E+28,2E+19,2E+13E+7E


Gość Anonymous
 Udostępnij

Pytanie

Plany zakupu full:

- antena 90 cm stalowa

- 2x Diseqc 4/1 do zastosowań zewnętrznych

- zestaw TnK

- 4x konwerter Twin

- dekoder CP HD - Echostar HD 7200 v Samsung H370G

- miernik

 

Posiadam:

- 1xDiseqc 4/1 do zastosowań domowych

- 2x konwerter Single

- dekoder SD - Echostar DSB-717

 

Wkrótce kupuję:

- dekoder HD

- talerz 90 cm http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=20&id=110

- konwerter Twin http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=24&id=1325 v http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=24&id=976 - byle tanio

- miernik http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=33&id=354

 

Zestaw ma finalnie służyć do odbioru 28,2/28,5E (bez Astry 2D :lol: ), 19,2E, 13E oraz 7E, a jak się da, to złapać coś z 9E). Początkowo chcę mieć 13E na 2 dekodery. Natomiast na Samsungu/Echo HD minimum 19,2E oprócz 13E. Co sądzicie o tym pomyśle? Jak oceniacie ofertę sportową: CP: Familijny+Sport, HB - FTA, Astra 1 - FTA, 7E - FTA, oraz te ochłapy (bez BBC Interactive) z 28,2E? Do tego jeszcze TnK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co do LNB Twin marki Opticum (link wyżej podałeś), nie mam jakiegoś większego przekonania. Na forum było już kilka takich sytuacji, iż użytkownikom ten konwerter sprawiał problemy i konieczna była jego wymiana. W ogóle nie mam przekonania do tanich konwerterów "podwójnych" ;) Ale jak chcesz - Twój wybór, albo będzie git, albo trafi się jakiś wadliwy towar. W tej kwestii dopytaj się na PW @Mr. Orbitę, czy nie ma częstych zwrotów tych właśnie LNB :smile:

 

Wybór satelitów dobry, ale sportu i tak dużo nie odbierzesz. Na 28,2E, oprócz BBC Interactive i czasami BBC Alba, OBE oraz Channel M to nic po prostu nie ma, 19,2E wiadomo, jakaś tam oferta jest na 7E (podstawowe kanały TRT oraz ORTM i RTS1 z krajów afrykańskich o kiepskiej jakości obrazu i dźwięku). 9E może wskoczy, pod warunkiem, że konwerter ustawisz gdzieś tak w połowie, ale na 9E ze sportu nic nie znajdziesz. Trzeba przetestować te ustawienie, ponieważ kierunkiem centralnym zapewne będzie 19,2E, a nie 13E. Lepiej inwestuj w obrotnicę - ja mam i jestem zadowolony, ale wtedy trzeba mieć na uwadze, że żaden tuner polskiej platformy nie obsłuży tego urządzenia :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, zez.

Wybór satelitów dobry, ale sportu i tak dużo nie odbierzesz. Na 28,2E, oprócz BBC Interactive i czasami BBC Alba, OBE oraz Channel M to nic po prostu nie ma, 19,2E wiadomo, jakaś tam oferta jest na 7E (podstawowe kanały TRT oraz ORTM i RTS1 z krajów afrykańskich o kiepskiej jakości obrazu i dźwięku). 9E może wskoczy, pod warunkiem, że konwerter ustawisz gdzieś tak w połowie, ale na 9E ze sportu nic nie znajdziesz. Trzeba przetestować te ustawienie, ponieważ kierunkiem centralnym zapewne będzie 19,2E, a nie 13E. Lepiej inwestuj w obrotnicę - ja mam i jestem zadowolony, ale wtedy trzeba mieć na uwadze, że żaden tuner polskiej platformy nie obsłuży tego urządzenia :]

 

Oprócz sportu interesuje mnie też muzyka - 28,2 E pasuje idealnie. Filmy - 28,2E oraz 19,2E. Sport - będę miał w 2. pokoju za free Eurosport, a także fajne TRT1 i TRT3. Bez zakupu wielkiej anteny naprawdę nieźle.

Co do obrotnicy - interesuje mnie "sztywny" odbiór - np. na jednym TV CP, a na drugim TRT. Obrotnicę podobno obsługuje Technisat od TnK. Ustawienie będę testował, jeśli będzie "normalna" pogoda, o co raczej trudno. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...