Skocz do zawartości

Zgemma H2S plus SNR 0%


michalmiko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam co jakiś czas problem z dekoderem Zgemma H9S+. Objawia się on tym, że co jakiś losowy czas SNR pokaże 0%. Początkowo myślałem, że jest coś nie tak z przewodem antenowym, ale zdaje się, że wszystko jest w porządku. Problem rozwiązuje ponowne uruchomienie dekodera, po tym wszystko wraca do normy i dekoder znowu działa jakiś czas. Myślicie, że może być już problem z głowicą w dekoderze? Sprzęt ma już kilka lat.

Edytowane przez Sentence
Poprawiono post na prośbę autora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do usterki to najpierw trzeba zobaczyć czy to nie jest awaria sprzętowa, także na początek tak jak wyżej - podmiana zasilacza.  Co do zasilacza to sam w moim Opticumie mam podłączony 50 watowy zasilacz marki FSP od nbox'a z racji tego, by zasilacz miał zapas mocy i żywotność jego była większa. Co do zasilacza z routera to raczej kiepski pomysł, gdyż te zazwyczaj mocnie nie są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, z rutera to słaby pomysł, biorąc pod uwagę, że fabryczny zasilacz w dekoderze ma 2A :) Podmienię i będę obserwował. Jak nadal będzie źle to się odezwę.

Zapytam jeszcze z ciekawości, co myślicie o Zgemma H7S? Wiadomo 4K, lepsza rozdzielczość itp., ale czy będzie lepiej, płynniej działał niż H9S+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy płynniej dla Ciebie  ?  Te tunery maja różne procesory, w odmienny sposób przetwarzające ten sam sygnał. H7S na 100 % jest o niebo lepszy do prostych i budżetowych H9s/s+ nawet mimo braku transkodowania. 

 

Co do zasilaczy to Zgemma nie produkuje ich bezpośrednio z tunerem, zasilacze dodają dystrybutorzy przy pakowaniu. Niektórzy dla oszczędności dodają  tańsze impulsowe  dla diod LED które mimo identycznych parametrów zasilacza  nie nadają się do innego typu sprzętów niż oświetlenie i to one są głownie problemem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zrobiłem ogromną pomyłkę zakładając temat. Mój dekoder to H2S+, nie H9S.

Niestety już nie mogę poprawić tytułu i przez przypadek zapytałem o nie ten dekoder co trzeba, za co przepraszam.

Zmieniłem w międzyczasie na H7S i jest spora różnica. Do tego dysk SSD, który wkłada się bezpośrednio do dekodera, super sprawa.

Jedyna rzecz, która mnie lekko irytuje, to podświetlane logo, którego nie da się przyciemnić, czy wyłączyć.

Wracając do tematu, póki co SNR cały czas jest w porządku.

Edytowane przez michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, H2s to Zgemmy H3 czyli już MIPS niestety stary i praktycznie już nie używany procesor.   

Jak dla mnie obraz z MIPS jest o wiele lepszy niż nowszych tunerach. Wadą jest wolne dekodowanie  karty i tak jak było z nboxami ok 3-6 s opóźnienia.  

SNR czy procenty to mało ważne, każdy tuner pokazuje orientacyjnie,  w serii H7 masz zawsze wynik zaniżony o 20-30% , niestety to skutek błędnych odczytów danych. Z czasem idzie się przyzwyczaić do zaniżonych danych. Jak masz na poziomie 60% albo ok 10 dB to jest sygnał w porządku. 

 

Naklej sobei naklejkę w miejscu logo, można w sumie odłączyć też zasilanie diody na płycie czołowej tunera. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

Wadą jest wolne dekodowanie  karty i tak jak było z nboxami ok 3-6 s opóźnienia.

Sam mam dwa dekodery na Broadcomie, architektura MIPS i się z tym nie zgadzam.

3-6s?

5nyl3i.png

Miałem nboxa na Enigmie2 (Graterlia OS), także wiem co mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.02.2024 o 18:50, Ktosiu napisał(a):

No widzisz, H2s to Zgemmy H3 czyli już MIPS niestety stary i praktycznie już nie używany procesor.   

Jak dla mnie obraz z MIPS jest o wiele lepszy niż nowszych tunerach. Wadą jest wolne dekodowanie  karty i tak jak było z nboxami ok 3-6 s opóźnienia.  

SNR czy procenty to mało ważne, każdy tuner pokazuje orientacyjnie,  w serii H7 masz zawsze wynik zaniżony o 20-30% , niestety to skutek błędnych odczytów danych. Z czasem idzie się przyzwyczaić do zaniżonych danych. Jak masz na poziomie 60% albo ok 10 dB to jest sygnał w porządku. 

 

Naklej sobei naklejkę w miejscu logo, można w sumie odłączyć też zasilanie diody na płycie czołowej tunera. 

 

Wiesz, nawet nie zwróciłem uwagi, że obraz jest inny, nawet nie zauważyłem różnicy 😆

Jeżeli chodzi o SNR, to pokazuje identycznie jak w H2S+, czyli w okolicach 77% - czyli jak piszesz, jest ok

Odnośnie logo, to chyba najlepsze rozwiązanie z naklejką, bo nie chcę rozbierać dekodera. Szkoda, że sprzęt z tak rozbudowanym menu nie ma takiej opcji, aby to wyłączyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...