Skocz do zawartości
  • 0

Prezes spółdzielni mówi mi skąd mam miec TV i internet!


Prospero
 Udostępnij

Pytanie

Od paru miesięcy walczę ze spółdzielnią o możliwość swobodnego wyboru operatora tv czy internetowego z marnym jednak skutkiem. Ciągle słyszę, że jest kablówka i jak chcę oglądać telewizję to mam iść do nich to samo tyczy się internetu. Na moim osiedlu (w mieście) działa sieć kablowa Multimedia oraz inny (mały) operator (ten działa raczej tylko na blokach spółdzielni), który podobno dostał wypowiedzenie umowy (taką informacje przekazał dział techniczny spółdzielni vice Staroście). Przez wiele lat za zgodą spółdzielni miałem na moim bloku anteny tv i wi-fi i nikomu to nie przeszkadzało aż do zmiany władz (zmienił się tylko prezes techniczny spółdzielni, który tańczy tak jak mu szef powie a cała klika siedzi na stołkach już od lat i nie ma sposobu aby to ruszyć). Od wielu lat jestem abonentem Cyfry+ i tylko mnie nie wolno mieć anteny satelitarnej (tylko ja nie mam zgody na nią) inni mogą instalować na elewacji co chcą i ile chcą. Tylko ja nie mogę używać dobrodziejstw bezprzewodowego internetu. Na dachu źle na balkonie też źle! Najlepiej gdybym jeszcze [beep]ował na rowerze aby mieć w domu prąd aby móc oglądać Multimedię! Problemy zaczęły się w chwili, gdy nowy "prezes" wymyślił sobie opłatę 3 tyś. za możliwość pozostawienia mojej instalacji na dachu a teraz ani dach ani balkon! Nie mam już siły z nimi walczyć a efekt jest taki, że miałem wizytę inspektora budowlanego za sprawą owej spółdzielni, który to stwierdził, że być może moja konstrukcja jest ciut za wysoka (nie chciał sprawdzać bo padało ale to pikuś zawsze można ciut obniżyć/skrócić - tu zaznaczę, że art. 30 mówi o urządzeniach do 3m.). Wymyślił sobie coś innego a mianowicie mam im pokazać gdzie i w jakiej ustawie są wymienione dokładnie te anteny, których używam i że wolno mi je mieć bez zezwolenia!!!

Paranoja!

Mowa tu o antenach passywnych (wifi) i o antenie satelitarnej 60cm po starej jeszcze WizjiTV!

 

Od kiedy to spółdzielnia będzie mi mówić od kogo mam mieć internet i kto ma być moim operatorem telewizyjnym!? Inni na osiedlu (także w bloku) mogą mieć Cyfrę, CP czy N lub co tam jeszcze chcą a ja nie? Co to za kraj!? Już naprawdę nie wiem co mam zrobić z tym problemem. Nadzór sobie wymyślił aby mi ktoś się podstemplował pod ustawami, które mówią że mogę coś i do ilu! Ludzie! W tym kraju już się nie da normalnie funkcjonować! Coś tam się starałem zrobić dla ludzi (chodzi o internet - darmowy hot spot bo taki miałem kaprys) Powołałem do życia małe Stowarzyszenie ale to na nic. Jak już Starosta walczy z nimi od paru lat i nie może nic zdziałać to pytam się kto może? Sorrki za długi wywód ale nie wiem gdzie miałem wygłosić moje gorzkie żale. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł czy doświadczenie w walce z taką paranoją. Pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bardzo interesujący link... dzięki ... dużo ciekawych informacji. A jak skasyfikować dostęp do internetu? Będzie się w to "łapać"?

 

...

 

Na bloku nie ma anteny zbiorczej a inni lokatorzy mogą instalować anteny czy to po stronie wyremontowanej czy też nie - balkony (po wyremontowanej wymaga zezwolenia - spółdzielnia takowe wydaje) ja natomiast jak pisałem wyżej nie mogę - dlaczego? Nie bo nie. I co zrobić z kwestią dosłania Nadzorowi budowlanemu dokumentów na jakiej podstawie mogę to i owo używać? Nie wspomniałem wcześniej, że jestem właścicelem lokalu (odręba (pełna) własność z gruntami, księgi itp.)

 

PS.

Dodam też taką informację, że dziś spółdzielnia wymieniła drzwiczki i włazy na stalowe z grubymi łańcuchami oraz bądź co bądź zainwestowała w dobre kłódki. Poprzednie zabezpieczenia były na przyzwoitym poziomie zamykane na uniwersalne kłódeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Inni mogą wywieszać anteny SAT i Wi-Fi, a Ty nie? To ja w ogóle tego nie rozumiem.

Ja chyba bym ich olał i korzystał z dotychczasowej instalacji, a jak odetną to wyrzucił antenę na balkon.

Co mogą zrobić? Zastosować karę pieniężną? To niech stosują, w sądzie i tak wygrasz. Tylko żebyś wszystkie pisma zbierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak dokładnie ... inni mają antenki czy to na dachu czy to na balkonie i na wyremontowanej części elewacji. Mi natomiast kazali zdjąć moje anteny z dachu po 4 m-c walki zdjąłem i przeniosłem wszystko na balkon i co? Po miesiącu zafundowali mi inspekcje nadzoru budowlanego. Mimo wszystko chciał bym wrócić na dach w z dwóch powodów ... 1. to estetyka budynku i mojego balkonu a 2. tam jest wyżej :smile: szczególnie dla Wi-Fi poza tym nie ma żadnych przewodów, gdyż wszystko miałem fajnie porobione i schodziło w dach (był wykonany specjalny otór przez firmę która ten budynek stawiała). Papierki zbieram... sam się znastanawiam jak to ugryść bo utrudniają mi życie jak mogą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Doskonale Cię rozumiem. Nie rozumiem za to, czym kieruje się zarząd spółdzielni, a może ta osoba która odpowiada za te pozwolenia. Czyżbyś im podpadł?

Antena na dachu to nie tylko plus dla Ciebie ale także dla spółdzielni. W końcu nie przeszkadza, a elewacja budynku nie jest "zagracona".

Jeżeli chodzi o nadzór budowlany to nie bardzo rozumiem po co robił kontrolę. Co Pan inspektor miał stwierdzić? Czy np. śruby którą umocowana jest antena mają odpowiednią wytrzymałość?

 

Jeżeli Tobie zależy na umieszczeniu sprzętu na dachu to chyba nie pozostaje Ci nic innego jak cały czas drążyć temat, a jak nie poskutkuje to zostaje jeszcze sąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja Tobie powiem. Olej spóldzielnie i inspektora. Nawet jak dostaniesz mandat to go nie przyjmuj. Sprawa trafi do sądu a ty dalej korzystasz. W sądzie zdecydowanie wygrasz. Konstytucja i prawo jest po twijej stronie tym bardziej jedna z bardzo ważnych podstaw polskiego i światowego sądownictwa: prawo nie może działać wstecz.

Jeżeli wcześniej jak pisałeś nie miałeś problemów to teraz mogą Ci nakukać.

Nie bój się i postaraj o możesz także wysłać zapytania do ministerstw i urzędów np: konsumenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy podpadłem... hmm może? Ja nie zgadzam się z ich pyskowaniem i odgrażaniem się, że tu doniosą czy tam i że wytną wszystko... a dlaczego? Bo mamy nowego prezesa technicznego, który chce się pokazać! Koszty 3000 zł (za to abym mógł dalej używać dachu który jest także moją własnością) za co? Inni niech też płacą - nie muszą a ja muszę? Dlaczego bo mam nie jedną antenę a trzy? Taką mam potrzebę. Co do inspektora to mi zadał pytanie na jakiej podstawie ja to tam powiesiłem? To mu pokazuję ustawę, gdzie jak wół napisane, że mogę i on też może jak będzie miał potrzebne to on na to a proszę mi pokazać czy ta antena jest tam wykazana. I weź tu z takim dyskutuj. Obecnie czekam na oświadczenie producenta ze stempelkami bo jak mi powiedział inspektor... z internetu to można wszystko ściągnąć

 

Przed montażem wszystkiego na elewacji zaciągnąłem opinii na ten temat czy mogę u Starosty Powiatowego i u Inspektora Budowlanego (kilku - zadzwoniłem w kilka miejsc zapytać jak oni to widzą i żaden nie widział problemu). Na dachu miałem swoje antenki od 2004 roku aż do teraz... kasy na święta szukają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgłoś się do Prosto z Polski, Interwencji czy innego podobnego programu. Z tego co czytam w sieci problem z antenami na osiedlach gdzie jest kablówka jest w całej Polsce. Zainteresowanie mogłoby być spore a nie widziałem takiego tematu poruszanego w tv. Telewizje mogą się więc tym zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ukyrwam, że redakcja SatKuriera już raz mi pomogła i tylko dzięki niej udało się wygrać z CP. Pytanie tylko czy mieli by ochotę na taką zabawę... Takich przypadków jak ja jest więcej ale walka nie polega tylko na walce z tą konkretną jedną spółdzielnia czy prezesem więc ... sam nie wiem. W ostateczności spróbuję zainteresować moim przypadkiem inne osoby, które być może będą w stanie coś w tym temacie zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...