Skocz do zawartości

Polska edycja teleturnieju "The Chase" - Jesteście za?


WA2511
 Udostępnij

Polska edycja teleturnieju "The Chase" - Jesteście za?  

11 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za tym aby do Polski dotarł format teleturnieju "The Chase"

  2. 2. A jeśli tak, to która stacja mogłaby to wyemitować?


  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta zostanie zamknięta 08/31/24 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy! Piszę i myślę... Dlaczego format teleturnieju "The Chase" przypadkiem nie wszedł do Polski?

 

No bo na przykład w Wielkiej Brytanii (a dokładnie w ITV1) i Australii (Seven) ten format teleturnieju jest jednym z najpopularniejszych. W Niemczech (Das Erste), w Hiszpanii (TVE La 1) czy też w Chorwacji (HRT 1) świetnie się trzyma. To może by do Polski wszedł? Co o tym sądzicie? Czy jesteście za?

 

Dajcie znać, a także napiszcie w tym wątku kto mógłby poprowadzić polską wersję tego teleturnieju, bo jest chyba dużo kandydatów, a także kto mógłby być ścigaczem (osoba (najczęściej uczestnik zwycięzca różnych teleturniejów), która w tym teleturnieju pełni funkcję ścigania uczestników przed ucieczką).

Edytowane przez WA2511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fan WWE Superstars Jak nie wiesz co to jest "The Chase"... To już Ci wyjaśnię:

 

"The Chase" to teleturniej gdzie czworo graczy mierzy się z tzw. "ścigaczem" (najczęściej uczestnikiem/zwycięzcą różnych teleturniejów) o przetrwanie i kasę. Każdy zawodnik rozpoczyna od budowanie kasy w ciągu 60 sekund. Za jedną poprawną odpowiedź można dostać np. w przypadku Wielkiej Brytanii £1000. W tej części nie ma możliwości powrotu pytania, ale liczba pytań jest nie ograniczona.

 

Następnie czeka uczestnika spotkanie twarzą w twarz właśnie z "ścigaczem". To on poda kwoty mniejszą (zdarzyły się minusowe kwoty) i większą od tej której wywalczył w tzw. "Cashbuilder". Uczestnik który mierzy się z "ścigaczem" może się naradzić w celu decyzji którą kwotę wybrać. Trzeba dobrze odpowiedzieć na pytania żeby pieniądze trafiły na konto uczestników. I tak - jak wybierze większą kwotę to żeby te dotrzeć bezpiecznie do domu trzeba 5 razy udzielić poprawnej odpowiedzi, w przypadku mniejszej 3 razy, a jeśli wybierze kwotę którą zrobił w ciągu budowania kasy to żeby wygrać tę kwotę to trzeba 4 razy dobrze odpowiedzieć. 

 

Jeśli ścigacz zdąży złapać gracza przed dotarciem do domu, to właśnie gracz odchodzi z programu, a jeśli gracz zdąży bezpiecznie dotrzeć do domu to kwota trafia na konto uczestników, a tym samym awansuje do ostatniego pościgu.

 

I właśnie w tym "ostatnim pościgu" zadaniem graczy jest poprawnie odpowiedzieć na jak największą ilość pytań z wybranego przez nich zestawu (i tu mamy zestaw A i zestaw B - jeden z zestawów zostanie wybrany przez zawodników) w ciągu 2 minuty, tak żeby utrudnić "ścigaczowi" w osiągnięciu liczby do złapania uczestników, który ma też 2 minuty na to żeby to zrobić. Jeśli zostało od dwóch do czterech uczestników to obowiązuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy". W przypadku błędnej odpowiedzi "ścigacza", to uczestnicy odpowiadają na to samo pytanie (i tutaj mogą być narady) i jeśli dobrze odpowiedzą to to ścigacz musi się cofać o jedno pole do tyłu. I jeśli "ścigacz" zdąży w ciągu 2 minut osiągnąć cel, to gracze zostali złapani, a tym samym odchodzą z programu z niczym i pościg się zakończył.

 

Natomiast jeśli nie zrobi tego, to uczestnicy uciekli przed ścigaczem i tym samym wygrywają kwotę (z możliwością podziału na jedną osobę), która zasili konto w ciągu całego programu.

 

I tak wygląda teleturniej "The Chase". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też chciałem zaznaczyć że ten format teleturniejowy narodził właśnie się w Wielkiej Brytanii (w ITV1 dokładnie) i cały czas jest jednym z najpopularniejszych quizów w tym kraju. 

 

@Paweł Szmit Jeszcze jestem ciekaw twojej opinii: Kto mógłby poprowadzić ten teleturniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WA2511 Też jestem za tym żeby "The Chase" dotarł do Polski ale Polsat, TVN czy TVP 1 i 2 odpada. Mam na myśli główne anteny moim zdaniem jeśli ten teleturniej się pojawi to (w przypadku jeśli np. Polsat emitował ten teleturniej -TV 4 lub TV 6 , w przypadku TVN-u - TVN Siedem), TVP odpada bo i tak ma za dużo teleturniejów (chyba cztery lub pięć jeśli się nie mylę). Moim zdaniem TV puls powinien emitować ten teleturniej najlepiej w niedzielne popołudnie, a TV Puls nie emitował teleturniejów od dawna jeśli się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że w części spotkania twarzą w twarz. Przy pytaniu mamy trzy warianty odpowiedzi, odpowiedź jest udzielana za pośrednictwem przycisków A, B i C, które mają i uczestnik i tzw. "ścigacz". Jak wybrano już odpowiedź na zadane pytanie, to najpierw poznajemy wybór gracza, potem poznamy poprawną odpowiedź, a na koniec poznamy wybór ścigacza.

 

Ja mam kilka osób które mogą być kandydatami do prowadzenia tego teleturnieju. I to mogą być na przykład:

• Ewelina Pacyna

• Robert Stockinger

• Paweł Orleański

• Marcin "Kuźbik" Kuźbicki, który przy okazji prowadzi quizy o skokach narciarskich przy studiu Eurosportu, ale nigdy nie prowadził dużego teleturnieju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WA2511 napisał(a):

Właśnie też chciałem zaznaczyć że ten format teleturniejowy narodził właśnie się w Wielkiej Brytanii (w ITV1 dokładnie) i cały czas jest jednym z najpopularniejszych quizów w tym kraju. 

 

@Paweł Szmit 

Marcin Prokop lub Olivier Janiak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...