Skocz do zawartości

Cyfra+ HD + TPSA


zalek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam Cyfrę+ ze starym dekoderem sprzed pięciu lat. Podpisałem nową umowę i biorę dekoder PVR HD, a jednocześnie do drugiego pokoju biorę dekoder SHD 85 z TPSA, żeby mieć internet z telewizją. I teraz moje pytanie - obecnie mam antenę 60cm z pojedynczym konwerterem. Wiem, że do PVR HD w Cyfrze potrzeba anteny 80cm i konwertera TWIN. Ale muszę jeszcze mieć antenę do TPSA. Czy mogę to obsłużyć na jednej antenie 80cm z np. konwerterem x4, czy też antena musi być większa? A może TPSA nadaje z innej satelity (nie mogę za nic znaleźć tych danych ani w necie, ani w tym co mi dali) i muszę mieć oddzielną antenę lub tzw. zeza? Pomóżcie proszę i napiszcie jakie jest wg Was rozwiązanie optymalne i z jakiej satelity nadaje TPSA. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie HD może działać na 60cm, ale ten sygnał jest bardzo wrażliwy na zakłócenia i niewielkie opady czy nawet głupi wiatr może uniemożliwić odbiór kanału HD, pomijam że przy taką antenę musiałbyś ustawić praktycznie idealnie. Lepiej nie pchać się w 60cm,wymień antenę na przynajmniej 80cm.

 

Co do konwertera to weź Golden Interstar GI-204 S, dobry, łatwo dostępny i przy tym stosunkowo tani konwerter. Tylko uważaj żeby przypadkiem nie kupić konwertera typu Quattro zamiast Quad (obydwa mają po 4 wyjścia z tym że ten pierwszy jest do instalacji multiswitchowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało wystarczy 60tka od Cyfry do kanałów HD. Gdy są ciężkie chmury to i kanały SD tak samo zanikają jak i HD. Po drugie idealnie to trzeba ustawić też dużą czaszę. Ja przy 60tce nie miałem np. problemów z platformą TVP w tym TVP HD a ci z dużymi antenami nie mogli złapać sygnału bo trudność ustawienia takiej anteny jest większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...