Skocz do zawartości
  • 0

Brak odbioru niektórych transponderów


jose1_2009
 Udostępnij

Pytanie

Witam serdecznie i proszę o pomoc. Od niedawna mieszkam na pierwszym piętrze i zamontowałem na balkonie talerz 80 cm do którego dałem blok konwerterów Inverto HDTV DVB-S2, 0,2dB, podłączonym do tunera DSR6000 (przez drzwi na balkonie przeprowadziłem "płaski" przełącznik ekranowym.

Bardzo szybko znalazłem Hotbirda i Astrę (sygnał 85-95% i jakość ok. 70%) ale nie mogę "złapać" wielu transponderów które miałem w poprzednim miejscu zamieszkania. Dziękuję z góry za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Podłącz antenę z tunerem bez tego "płaskiego przełącznika ekranowego" i zobacz, czy coś się zmieni z odbiorem. A tak konkretnie, jakie tp. Ci nie odbiera z 19,2E i 13E? Może być też uszkodzony przełącznik DiSEqC, a także źle skonfigurowany konwerter w menu tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jako że mam podobny problem nie chce zakładać nowego wątku i opiszę go tutaj.

 

Mam dekoder Philips PVR HD i do tego antenę od cyfry z konwerterem twin.

Na początku października przeprowadziłem się do nowego mieszkania i zamontowałem w nim antenę(montaż na balkonie z zastosowanie uchwytu do poręczy balkonowej). Aż do teraz nie było żadnych problemów z odbiorem. W ostatni piątek przestały odbierać programy z TP 11075 V(MTV, Comedy Central) i 11488 H. Z tego drugiego TP na kanale TVP Polonia mam całkowity brak sygnału a na kanale TVP Info odbieram tylko audio.

Próbowałem regulować anteną ale nie przyniosło to pożądanych efektów. Co może być przyczyną zaistniałej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znaczy, w ogóle nie masz żadnego sygnału na wszystkich kanałach z transpondera, którego nadaje też TVP Polonia? Na początku zrób restart tunera, jeśli jeszcze tego nie robiłeś, może coś mu się przywiesiło. Ponieważ jest to nowa instalacja, to całkiem prawdopodobne, że do kabla mogła dostać się wilgoć poprzez źle zarobione wtyczki "F". Zarób wszystkie na nowo. Winien może być sam konwerter, odłącz kabel przy tunerze odpowiedzialny za nagrywanie i zobacz, czy na jednym kablu sygnał wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zarobiłęm wszystkie nowe wtyczki, wymieniłem konwerter kręciłem anteną i nic :( Za [beep]ę nie mogę złapać wygnału z tych TP. Brakuje już mi pomysłów co jest nie tak. Zależy mi głównie na odbiorze z 11075. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo dziękuję Ci Rafix. Poradziłem sobie zmieniając skonfigurowanie LNB. Choć jeszcze nie łapię wszystkich transponderów przy najmniej mam te transpondery i kanały co mnie najbardziej interesowały. Jeszcze raz dziękuję i gratuluję Wam wszystkim i Sat Kurierowi tego fantastycznego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli coś Ci nie łapie jeszcze, to problemem może być np. nadal nieprecyzyjnie ustawiona antena satelitarna, czy też skew konwertera w uchwycie. Również możesz mieć coś nie tak z listą transponderów, przykładowo może być częściowo nieaktualna, albo ta część tp., których nie odbierasz, nadaje w standardzie DVB-S2. Tu polecam skorzystać z internetowych wykazów, np. Flysat: http://www.flysat.com/astra19.php Pamiętaj tylko, że mają to być częstotliwości w DVB-S i MPEG2. Flysat wszystkie te kanały pokazał w polach koloru błękitnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...