Skocz do zawartości
  • 0

Dekoder, który nie działa ze wszystkimi konwerterami?


tranzystor
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

mam pod TWINa podpięte dwa identyczne dekodery, jeden dekoder działa dobrze przy jednym, jak i drugim wyjściu konwertera (na obydwu kablach), a drugi dekoder ma problem ze złapaniem sygnału o częstotliwości mniejszej od 12000 MHz (powyżej 12000MHz kanały odbierane są prawidłowo)... żeby było śmieszniej, gdy ten wadliwy dekoder podepne pod całkiem inną antene, odbiera prawidłowo. Jak myślicie, co jest nie tak? Dekoder, czy konwerter? Dodam, że na początku chodziło wszystko dobrze, po pewnym czasie było tak, że np. przez dzień nie odbierało wspomnianych kanałów, a teraz wogóle nie odbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Witam,

mam pod TWINa podpięte dwa identyczne dekodery, jeden dekoder działa dobrze przy jednym, jak i drugim wyjściu konwertera (na obydwu kablach), a drugi dekoder ma problem ze złapaniem sygnału o częstotliwości mniejszej od 12000 MHz (powyżej 12000MHz kanały odbierane są prawidłowo)... żeby było śmieszniej, gdy ten wadliwy dekoder podepne pod całkiem inną antene, odbiera prawidłowo. Jak myślicie, co jest nie tak? Dekoder, czy konwerter? Dodam, że na początku chodziło wszystko dobrze, po pewnym czasie było tak, że np. przez dzień nie odbierało wspomnianych kanałów, a teraz wogóle nie odbiera.

 

Miałem kiedyś Fergusona 3018SE - i też nie potrafił z niektórymi konwerterami się "dogadać" - po kilku próbach znalazłem w końcu konwerter (stary Interstar), z którym współpracował bez najmniejszego problemu - i przez szacunek dla nabywcy, przy sprzedaży poinformowałem go o tej "ciekawostce" i dołożyłem do tunera ten konwerter gratis. Facet też okazał się być uczciwym człowiekiem i gdy okazało się, że na jego konwerterze tuner pracuje bez problemów, oddał mi tego Interstara ;)

 

Niemniej jednak - w tym konkretnym przypadku wydaje mi się, że jednak konwerter masz uszkodzony i pomoże jego wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam na codzień problemy z serią BLUE LINE konwerterów! Nie chcą one działac z dekoderami N. Konwerter charakteryzuje się tym że jest koloru niebieskiego... Nie wiem skąd to biorą, lecz nBoxy nie chcą mi na tym działac! Podłączam swój testowy FTA (podczas instalacji u klienta) i BlueLine działa... Podłączam do niego nBoxa i sygnał z jakością 0%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...