Skocz do zawartości

Ultrabox+ - potrzebna pomoc w konfigurowaniu...


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stałem się posiadaczem Ultrabox+, mam tylko dysk zewnętrzny podłączony przez USB, oczywiście usługa TVSat.

I mam kilka pytań do kogoś, kto dobrze zna obsługę tego urządzenia:

- czy można (jak?) wyłączyć opcję "Timeshift"?

- jak optymalnie ustawić opcje w zarządzaniu energią by po "wyłączeniu" brało jak najmniej prądu (i nie używało dysku!)

- jakie efekty da podłączenie dekodera do internetu jeśli chodzi o szybkość działania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Wydaje mi się, że nie ma bezpośredniej opcji wyłączenia funkcji “Timeshift” na dekoderze Ultrabox+. Ta funkcja jest zazwyczaj powiązana z podłączonym dyskiem twardym. Możliwe, że jedynym sposobem na wyłączenie tej funkcji jest odłączenie dysku twardego.

 

Zaleca się eksperymentowanie z ustawieniami oszczędzania energii, które mogą wpływać na zużycie prądu i zużycie dysku.

 

Podłączenie dekodera Ultrabox+ do internetu może zwiększyć jego funkcjonalność. Na przykład, pozwoli na dostęp do programów, seriali i filmów w dowolnym momencie. Ponadto, podłączenie do internetu pozwala na korzystanie z dodatkowych funkcji dekodera.

 

Różne modele dekoderów mogą mieć różne funkcje i ustawienia i moje wskazówki mogą nie być skuteczne w 100 %.  Zawsze warto dokładnie czytać instrukcję obsługi urządzenia lub nawiązać kontakt z serwisem sprzedaży. Może wskazówki udzielone przez obsługę klienta będą pomocne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hej,

Opcję "Timeshift" pewnie można wyłączyć w ustawieniach.. Powinieneś poszukać w menu opcji dotyczących nagrywania lub czasowego przesunięcia i tam powinna być możliwość wyłączenia.

Jeśli chodzi o zarządzanie energią, to też powinieneś to znaleźć w ustawieniach. Poszukaj opcji oszczędzania energii albo trybu czuwania. Ale ważne, żeby nie wyłączyć dysku, bo wtedy nie będziesz mógł nagrywać lub korzystać z innych funkcji, które go wymagają.

Co do podłączenia dekodera do internetu, to może poprawić szybkość działania, zwłaszcza jeśli chodzi o funkcje takie jak aktualizacje oprogramowania, dostęp do dodatkowych treści online czy usługi streamingowe. Ale jeśli używasz głównie do oglądania TVSat, to może nie zauważysz dużej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2024 o 10:27, TomPL napisał(a):

Stałem się posiadaczem Ultrabox+, mam tylko dysk zewnętrzny podłączony przez USB, oczywiście usługa TVSat.

I mam kilka pytań do kogoś, kto dobrze zna obsługę tego urządzenia:

- czy można (jak?) wyłączyć opcję "Timeshift"?

- jak optymalnie ustawić opcje w zarządzaniu energią by po "wyłączeniu" brało jak najmniej prądu (i nie używało dysku!)

- jakie efekty da podłączenie dekodera do internetu jeśli chodzi o szybkość działania?

Timeshift nie wyłączysz, we wcześniejszych wersjach softu było to możliwe.

Edytowane przez Jaś Fasola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...