Skocz do zawartości
  • 0

Brak jakości sygnału tunera Strong od Cyfry+


Shark13
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Podłączyłem nowy odbiornik Strong Cyfry+ do posiadanej już na dachu anteny po Polsacie. Okazało się, że jakość sygnału z niektórych transponderów Hot Birda jest zerowa np. 11.488H i 11.507V (od Cyfry+). Z pozostałych transponderów jakość sygnału jest na maksymalnym poziomie i wszystko można oglądać. Sprawdziłem ustawienie anteny - jest o.k. Następnie wymieniłem konwerter na nowy, ten od zestawu Cyfry i to nic nie pomogło. Wreszcie zmieniłem całą anteną na tę od Cyfry i nadal problem pozostał. Zaniosłem odbiornik do kolegi i podłączyłem u niego i okazało się że problem zniknął i wszystkie częstotliwości są odbierane. Z tego wynika że tuner oraz konwerter nie są uszkodzone, a antenę mam dobrze ustawioną. Dodam że nic w menu tunera nie zmieniałem bo wszystkie parametry są tam dobrze ustawione. Czyżby była to wina kabla ? Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wymien caly kabel na nowy dobrej jakosci, pamietaj zeby dobrze zarobic wtyczki F i zeby kabel byl jednolity nie laczony po drodze oraz zeby sie zbyt gwaltownie nie zalamywal. (unikaj ostrych zakretow) Jesli to nie pomoze to zastosuj taki sam konwerter jaki jest u tego kolegi gdzie sprawdzales i wszystko bylo ok. Ewentualnie zastosuj konwerter dobrej firmy i najlepiej z gornej polki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Shark 13 - napisz jeszcze jak długi jest ten kabel i czy cały miedziany czy żyła stalowa miedziowana lub czy jego ekran jest aluminiowy. No i jeszcze jedno pytanie, czy nie jest to przypadkiem kabel dla zastosowań krótkofalarskich 50 ohm bo i takie wynalazki widziałem choć krótkie odcinki działały bez zarzutu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślałem że masz sporo więcej przewodu i on mocno tłumi, ale w takim razie wymień na konkretny, koszt niewielki a wyeliminujesz przynajmniej następny niepewny element bo do tamtego być może dostała się do środka woda więc dobrze owiń F-kę na konwerterze taśmą izolacyjną abo jeszcze lepiej załóz osłonkę z gumy specjalnie do tego celu przeznaczoną oczywiście jak dobrze dokręcisz złączkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Kabel myślę że ma około 15 metrów. Niestety nie wiem jaki on dokładnie w środku jest, nie znam się na tym. Faktem jest, że jest dość cienki, bo wtyczki końcowe były przy zakładanie trochę za grube i musiałem odwinąć sporo oplotu, aby stabilnie je zamocować.

 

Jak masz zagrube f-ki w stosunku do kabla, to zanim zawiniesz ekran na kabel, owiń go pare razy izolacją, i problem z głowy, i f-ka nie goni luźno (to tylko nie przesadź z tą izolacją, żebyś przy zakładaniu f-ki ekranu nie uciął) :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oczywiście, że może tak być. Obejrzyj konwerter z bliska i zobacz, czy nie został uszkodzony, np. pęknięta pokrywa promiennika. Zarób jeszcze raz wtyczkę "F" przy nim. Jeśli to nie pomoże, przejdź się z tunerem do znajomego/dystrybutora i sprawdź Stronga na innej instalacji. Jeśli będzie działał prawidłowo, znaczy, że prawdopodobnie konwerter u Ciebie jest uszkodzony, o ile na instalacji antena - tuner nie występują dodatkowe urządzenia, np. przełącznik DiSEqC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rafix, miałeś racje, wymieniłem końcówki w najbardziej newralgicznych miejscach i pomogło :)

2 dni ustawiania anteny, nowy diseq, przywracanie do ustawień fabrycznych stronga..... a okazało się, że wystarczyło sprawdzić jakość instalacji.

Zmylił mnie fakt, że kanały z niektórych transponderów odbierały idealnie, zarówno siła jak i jakość sygnału były maksymalne.... niech to będzie przestrogą dla innych.

Za pomoc Rafixowi bardzo dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...