Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ciacho007@bigcyc123 dzięki za odpowiedź,ale nic nie będę majstrował bo to aż taki problem nie jest,generalnie jest ok.

Jest jeszcze mały szkopuł mianowicie chciałem podłączyć tuner przez kabel optyczny do amplitunera,jednak dźwięk nie chodzi (przez TV mam dźwięk),dodam że w ferdku 8800hd wszystko grało.

Może jest jakaś rada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam soft update_main_full_20101123_fcombo_3.30 nCAM HD i Cyfra+ śmigają mi bez problemu soft wgrałem przez kabel RS 232 nic mi nie pisze że kanał zakodowany i wszystkie programy działają

 

Podany przez Ciebie soft jest polecany przez GLOBO? Czy to raczej soft nieoficjalny?

Ponieważ wgrany soft 3.29 ze strony GLOBO powoduje tak jak u jednego z rozmówcy, komunikat "Błędna karta" i "kanał zakodowany".

Wgrany soft "Software_3.29_Conax_(HD_TS_9600)_2010_10_14.zip" nie wystarcza do obsługi Cyfra+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem w TS 9600 : na kanałach dvb-t mux 3 z Płocka tuner się zawiesza i dalej nie idzie - muszę go jeszcze raz uruchamiać,do tej pory śmigał bez żadnych zwiechów,satelita chodzi ok.Soft mam 3.28 pod cyfrę.Ktoś wcześniej już pisał o tym problemie.Chciałem go reklamować ale wina chyba po nadawcy,może zmiana softu by pomogła,co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam ten sam objaw, mux3 zawiesza zaś niemieckie chodzą elegancko zmiana softu nic nie pomaga, zresetowałem do ustawień fabrycznych, tez bez zmian. Przy okazji zrobiłem porządek z transponderami, jak coś się poprawi napisze

 

pozdro

 

 

Ja mam ten sam problem w Stargardzie z nadajnika w Kołowie. Mux3 wiesza mi cały tuner TS 9600

wersja nowsza TS20 z softem 3.29

Kanały z satelity chodzą normalnie. Jak wyłączę antenę zewętrzną i po zresetowaniu tunera mogę bez problemu przełączać kanały TV DVB-T ale bez sygnału z anteny.

Jak tylko podłączę antenę zewnętrzną tuner się wiesza i nie działa żaden przycisk na pilocie. :/ Podobną sytuację opisałem już dawniej.

viewtopic.php?f=17&t=11858&start=960 ( strona 65 tego forum ).

Dzisiaj jest to samo. Problem ustąpił po 2 dniach u wszystkich którzy ten przypadek opisali. Zobaczymy jutro około godziny 20. Powinno być dobrze. Są w/g mnie dwie możliwości:

1-błąd softu,

2-zmiana emisji u nadawcy

 

Niedawno miałem przypadek że nie mogłem zaprogramować nagranie audycji w poniedziałek. Ciągle był głupi komunikat: zła godzina rozpoczęcia audycji.

Sprawdzałem masę razy i za każdym razem było to samo. Na wtorek zaprogramować nie było problemu na tę samą godzinę. Dodam że do początku nagrania w poniedziałek było ponad 16 godzin.

Proszę: jak ktoś ma taki problem - opisywać - to może GLOBO-POLSKA porawi soft. :read:

Może problem rozwiąże nadawca? :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zapytać użytkowników TS 9600, w jaki sposób tunek wyświetla EPG. Dokładnie rzecz ujmując- posiadałem dekoder Samsung DBS 5305G. Po naciśnięciu na pilocie przycisku EPG wyświetlał po lewej stronie na górze PIP kanału, na lewo opis dokładny konkretnej audycji a poniżej godzinowe EPG danego programu który w danej chwili oglądałem, jeszcze niżej sąsiadujących kanałów. Czy w TS 9600 jest tak samo? a może zapewni to odpowiedni soft? Proszę o pomoc ,ponieważ chciałbym kupić TS 9600 moim rodzicom, i chciałbym być pewny zakupu (obawiam się Ferdków, zależy mi na stabilnej i bezproblemowej pracy tunka) no i oczywiście odpowiednim EPG. Jeśli macie jakieś linki - (wujek Google kierował na YU Tuba i allegro- ale to co znalazłem pokazywało tyko dany kanał a nie prawdziwe działanie EPG) stąd moja ogromna prośba do posiadaczy, w jaki sposób działa to w TS 9600?

Z góry dzięki za odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigcyc123, dzwonilem do cyfry zeby jeszcze raz wyslali uprawnienia na karte i dalej nic. Sygnal jest chociaz nie wszedzie. Np Sport+ HD czy MTVN HD - poziom okolo 85, jakosc 70 a komunikat kanal zakodowany ale TVP HD, BBC HD - poziom 85, jakosc 0.

Antena Famaval 80 LH, konwerter GI-201 Platinum X, kabel K100 - dlugosc 14,5m ( zyla i oplot to miedz ).

Miejsce - Władysławowo ( widze morze ).

Co sadzisz, Bigcyc123?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jakość się liczy , jak masz 0 czyli masz albo złe ustawienia w menu instalacja , lub trochę należy dostroić antenę ....

 

 

@kula5nw poprawne EPG jest tylko na sprzęcie operatora na innych tunerach niż OPERATORA nie będzie idealnie , może działać i nie działać ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia anteny zobacz czy masz przypisany uniwersalny LBN i inne ustawienia ... Po 2 jak masz listę wgrana z www to ja kończę temat , już pisałem i napisze 100000000 raz listy takie z www są do [cenzura] , co do Kanałów HD to zalecane są anteny MIN. 80cm.... oraz poprawne ustawienie ich oraz też ważne poprawny skos konwertera dla danego położenia geograficznego czyli u ciebie ma być 4 stopnie dla Hotbirt .... >>> http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/sa ... index.html twoje położenie to Władysławowo, 54.789 °N, 18.400 °E, ( program wtedy pokaże ci jaki skos bo może jego tylko poprawisz i będzie okkk)

 

 

Pozdrawiam ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy dalej wiesza się tuner po około15-20 sekundach od włączenia dowolnego kanału z MUX3 Szczecin (Kołowo kanał 49).

Niemieckie działają prawidłowo.

Proszę napisać czy ktoś z z Was odbiera poprawnie na odbiornikach Opticum TS9600 lub TS 20 kanały MUX3 (TVP1, TVP2, TVP info, TVP Historia, TVP Kultura)?

Jeżeli tak to jaką macie wersję programu.

Napisałem wczoraj na stronie domowej Opticuma o zapytanie o ten problem i czekam na odpowiedź.

Jak na razie brak odpowiedzi.

Bardzo proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...