Skocz do zawartości

Był sygnał - nie ma sygnału


P3dr0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie dot. sygnału z Multimedii. Jakieś dwa dni temu zaniknął mi sygnał TV. Odbierany był na tunerze w PC, do którego podpięty jest modem. Internet śmiga, telefon z MM też, natomiast od jakichś dwóch dni nic nie ma w TV. Myślałem, że to wina sterowników (wiadomo - to tylko windows) - przeinstalowane i dalej nic, wpakowałem nową kartę - dalej nic. Ale teraz coś mnie tknęło, że może w skrzynce ktoś coś namieszał? Do domu doprowadzone są dwa kable: jeden z TV do telewizora, drugi do modemu do netu i telefonu. Może ktoś ostatnio dłubiąc coś w skrzynce operatora zapiął jakiś tłumik? Przy przeszukaniu całego zakresu TV udało się namierzyć mniej więcej w połowie jeden "dobry" kanał (na 100% z kablówki - TVN Meteo) i trzy jakieś mocno zaszumione. Są one mniej więcej w połowie skali przeszukiwania.

Czy moja teoria spiskowa może się sprawdzić? Przecież nie zadzwonię i nie zapytam, czy zapakowali tłumik, bo zaraz będą chcieli dodatkowej kasy za drugie "gniazdko".

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kablówka omyłkowo wyłączyła Ci sygnał. Z drugiej strony możesz przejść się do swojej skrzynki rozdzielczej i zobaczyć, czy nie została uszkodzona. Równie dobrze mógł ktoś spróbować nielegalnie się podłączyć. Dobrze by było, abyś popytał po sąsiadach, czy u nich jest wszystko w porządku z kablówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tedy kiedy zniknął sygnał w TV był monter i grzebał coś w skrzynce (sąsiadowi chyba skończyła się umowa), ale śmieszne jest to, że w tym samym kablu jest net i telefon, a nie ma ok. 95% pasma z kanałami. A kablówka działa dobrze i u sąsiadów i w drugim pokoju, ale nie mogę przenieść komputera żeby sprawdzić sygnał z drugiego kabla, bo dużo wypinania i noszenia. Z drugiej strony, jak nie będzie innego wyjścia... Nurtuje mnie tylko pytanie, czy mogą z jednego kabla np. wyciąć TV a zostawić telefon i net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przecież zupełnie normalne, że sygnał TV, TV cyfrowej, Internetu i telefonu w sieciach kablowych jest do lokalu dostarczany jednym kablem koncentrycznym. Stosuje się tylko rozdzielacz multimedialny, który separuje kanał zwrotny dla TV aby nie wprowadzać zakłóceń. Sam korzystam z wszystkich w/w usług w sieci Aster a do mieszkania wchodzi mi jeden kabel, który jest tylko odpowiednio porozdzielany.

Piszesz, że miałeś 2 kable wchodzące do mieszkania - najprawdopodobniej monter się zorientował, że coś źle ktoś kiedyś zrobił i to poprawił pozostawiając jedynie 1 kabel. Zejdź do skrzynki i sprawdź albo zadzwoń do BOK i wyjaśnij sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...