Skocz do zawartości
  • 0

TNK a HD


guzik
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

Też dopiero zaczyna 'zabawe' z satelita i mam kilk pytań, bo chcialbym zakupic taki sprzet aby wspolgral ze soba jak najlepiej: :D

1. Czy korzystając z TNK moge odbierac kanaly HD?

Jeszcze nic nie kupilem wiec zastanawiam sie czy jest ens kupawac telewizor i tuner z full HD.

2. Jakie mozliwosci daje podlaczenie tunera to sieci LAN?

2a. Czy bede mogl ogladac filmy/zdjecia poprzez siec zapisane na PC?

2b. Czy jak podlacze do tunera dysk poprzez USB to bede go widzial rowniez w sieci? (ten dysk)

Myslalem o tunerze FERGUSON ARIVA 200 HD.

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wspomniany tutaj Ariva 200 spokojnie do TnK się nadaje. Zaś to, że TnK nie oferuje i nie będzie oferował kanałów HD to jest inna bajka.

Czy kupno Ariva 200 ma więc sens?

Jeszcze z tydzień temu odpowiedziałbym, że zdecydowanie tak, bo można było odebrać TVP HD, a teraz...

Jest trochę niemieckich kanałów HD, no i zawsze do Arivy możesz włożyć kartę Cyfry+ i już masz kanały HD.

Ja bym poważnie rozważył kupno Arivy, nawet jeśli na początek planujesz tylko TnK.

Tuner jest po prostu przyszłościowy.

 

Ad. 2

Moim zdaniem żadne, ale LAN może być używany do nielegalnych działań typu sharing.

 

Ad. 2a

Za pomocą Ariva możesz oglądać filmy, ale zapisane w formacie mpeg2. Także w HD.

Zdjęcia też można oglądać.

 

Ad. 2b

Dysk podłączony do tunera nie będzie widziany w sieci. Trzeba przepinać. Jak jesteś leniwy to można zastosować dłuższy kabel do komputera i przełącznik. Wtedy jednym ruchem wpinasz dysk, albo do komputera, albo do tunera.

 

Oczywiście nie można wykluczyć istnienie dysku sieciowego, który widziany jest przez komputer z wyjściem USB2, który można podłączyć do tunera. Oto trzeba pytać informatyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok. Wielkie dzieki.

Jeszcze tylko powiedzcie mi jakie to sa te nielegalne dzialania sharing- bo jak dobrze rozumiem to sharing znaczy dzielenie/udostepnianie - tylko pytanie: CZEGO?

A z tym kablem do kompa to odpada, bo mam laptopa ktory laczy sie z ruterem przez wifi, i prawda jaest ze chodze z kompem po calym domy :D

Bardziej zastanawia mnie pomysl z tym dyskiem sieciowym-.... to moze byc dobre rozwiazanie. Trzeba bedzie pogrzebac w sieci aby znalezc jakies blizsze szczegoly :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...