Skocz do zawartości

Problem z sygnałem(SkyStar 2)


kfap
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Kupiłem używaną kartę SkyStar 2 Rev 2.7V.Zamontowałem,zainstalowałem sterowniki.Karta została wykryta.Następnie(postępując zgodnie z instrukcją na innej stronie) otworzyłem program Setup4PC.Ustawiłem Hotbird 13E i jest tak:

 

16m9994.jpg

 

Czy tu wyżej jest wszystko tak jak ma być?

 

I teraz w chwili podłączania kabla(antena 60cm,konwerter single) ,kiedy ten sztywny ,wystający z wtyku F kawałek wejdzie w otwór karty siła sygnału skacze na 31-37 :

2dhtbvt.jpg

 

Raz ,kręcac pokazało się zielone 41.

 

Jednak w momencie styknięcia się wtyku F z gniazdem karty(kiedy chce przykręcić) SYGNAŁ SPADA NA 0.

 

W czym tkwi problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy było powtarzane aby podłączać kable antenowe do tunerów, kart przy wyłączonym sprzęcie? Uwal głowicę i nie będzie problemu.

 

Ustawienia wyglądają na dobre. Zainstaluj jakiś program i sprawdzaj na nim. Antena mam nadzieję jest już ustawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz wszystko, połącz i dopiero wtedy włącz! Kiedy podłączasz przy włączonym komputerze masz duże szanse na u[beep]e sprzętu, może nawet już to zrobiłeś. :roll:

Poprawność ustawienia anteny można sprawdzić na innym tunerze.

 

Może to wina uszkodzenia sprzętu, źle ustawionej anteny, kodeków, instalacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal to samo.Przeniosłem kartę w inny slot,przeinstalowałem.Wszystko podłączone prawidłowo na wyłączonym komputerze.Nawet konwerter podmieniłem.Wiem jak ma być prawidłowo ustawiona antena,ale pasek sygnału tylko raz pokazał czerwone 17%,po za tym cały czas 0.Próbowałem też ustawiać Astre 19,2E.Dodatkowo sygnał sprawdzałem DVB Dream i FastSatFinder.Wg mnie zostały dwie opcje.Uszkodzony kabel lub sama karta.Co do kabla to może być 0% sygnału jak kabel nigdzie nie jest przerwany?Dodam ,że karta miała podejrzanie niską cene(30zł) ale jest rzekomo sprawna i na gwarancji.A może jest jeszcze inna możliwość?Najgorsze jest to ,że nie mam drugiego odbiornika ,żeby sprawdzić.Poradźcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz kabel z dwóch stron i sprawdź miernikiem (lub zestawem żarówka + bateria) czy nie ma zwarcia (czy obwód jest otwarty), później na jednym końcu zewrzyj kabelki i sprawdź czy odwód się zamknie.

 

Jeśli chodzi o sprawdzenie karty to trzeba ją podłączyć do instalacji, która na 100% jest sprawna, a antena jest dobrze ustawiona. Jeśli robiłeś różne "cuda", a mimo to nic nie działa wtedy można przyjąć że karta jest uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za rady,sprawa się wyjaśniła.Wziąłem komputer do kolegi,podłączyłem pod jego sprawną instalację(cały czas chodzi dekoder) i bez zmian.ZERO mocy i jakości .W ogóle nie łapie sygnału.Sprawdzałem Setup4PC,FastSatFinder,ProgDVB,DVBDream i nic.Napisałem już e-mail do sprzedającego.Nie rozumiem jak można być takim :censored: ,żeby sprzedawać uszkodzone przedmioty.Cena od początku wydawała mi się podejrzana(30zł) bo te karty chodzą po 60-70zł.Co prawda karta ma gwarancję ale nie będę tracił kolejnych pieniędzy na wysyłki do serwisu.Wolę zwrócić sprzedającemu.Tyle czasu spędziłem na dachu jak głupi kręcąc anteną ,na zimnie :evil: ,a tu nic z tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...