Skocz do zawartości
  • 0

Uszkodzenie multiswitcha


jojoro
 Udostępnij

Pytanie

Kupiłem w maju na allegro multiswitch opticum oms 9/8, a niedawno dokupiłem 2 konwertery quattro inverto z serii red extended.

No i teraz mam trochę czasu więc zabrałem się za modernizację instalacji.

Ustawiłem sobie zeza i okazało się, że w żaden sposób nie mogę ustawić odpowiedniej jakości sygnału.

Na dekoderze N uzyskiwałem 90% siły i 0% jakości.

Zawołałem ekipę (moim zdaniem dość renomowaną) i ustawili antenę przy pomocy miernika raczej poprawnie.

Niestety z transpondera 10796.00 V i 10834.00 V Hotbird nie mam nadal jakości. Z innych transponderów jest wszystko ok. - jakośc w przedziale 90-100% niskie BER. Jest to dla mnie tragedia w tym momencie bo na 10834.00 V jest masa kanałów Tv N.

Identycznie sytuacja wygląda dla LNB ustawionego na astrę. Też dostaje jakość 0% dl kanałów z częstotliwości z okolic 10800. Inne częstotliwosci odbierają wyśmienicie.

 

Czy może to być uszkodzenie multiswitcha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak, multiswitch może tutaj mieszać. Najlepiej jakbyś poprowadził kabel bezpośrednio z anteny do tunera i wtedy zobaczył czy jest sygnał. Ewentualnie w multiswitchu możesz zrobić parę kombinacji w postaci wtykania kabla w różne jego wejścia/wyjścia i za każdym razem sprawdzając, co się dzieje w tunerze. Również warto zarobić jeszcze raz wtyczki "F" na całej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam też Multiswitcha który może byc uszkodzony. Przedwczoraj na Polsat HD wieczorem zanikł mi sygnał ale pojawił się potem. Wczoraj żaden z kanałów Polsat HD (oprócz MTVN HD i Eurosport HD) nie pokazywał sygnału a wartośc siły sygnały na tym transponderze zjechała i była między 25 a 42%. Sprawdziłem inne kanały z tej ćwiartki (HV) - okazało się że kanały SD odbierają ale są zaniki lub pikselizacje. Dzis podepnę satelitę bezpośrednio przez Multiswitcha żeby spawdzić wartośc sygnału. Jesli będzie to samo pozostaje mi wejśc na antenę i sprawdzić łączenie f-ki oraz ewentualnie konwenter quattro. Dobrze że mam ew. drugi w zapasie (z zeza na Astrę mogę chwilowo zrezygnować). Czy takie awarie muszą się trafiac gdy na dworze ziąb? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepiej jakbyś poprowadził kabel bezpośrednio z anteny do tunera i wtedy zobaczył czy jest sygnał.-to nic nie da po 1 w takiej instalacji stosuje sie konwerter quattro[ktory by w ogole zadzialac potrzebuje wlasnie multischwicza]a nie quada wiec poprowadzenie kabla osobno nic nie da!!! 2 moze byc uszkodzone gniazdko ktore jest w scianie-odkrec TO gniazdko ktore masz i przykrec nowe i wtedy zobacz czy cos sie zmieni 3 moze tez z powodzeniem byc uszkodzony kabel miedzy tunerem-gniazdkiem a multischwiczem-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...