Skocz do zawartości
  • 0

Ferguson Ariva 200 + Antena Corab 900 proszę o pomoc


rid
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

Jestem laikiem w kwestii TV-sat, kupiłem TV Panasonica TH-42-pz80e, teraz potrzebuję tuner sat, bo kablówka u mnie na osiedlu jest tylko analogowa. Trochę poczytałem i znalazłem taki zestaw: Ferguson Ariva 200 + Antena Corab 900 biała + Konwerter GI-201 Platinum X. Co myślicie o takim zestawie pod C+ (chciałbym wykupić jakiś pakiet C+ z TV HD) i TnK. Całość wyjdzie około 600pln. Ma ktoś może jakiś inny pomysł na sprzęt do tej kwoty (zależy mi też na optycznym wyjściu dźwięku)..

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zestaw niezły choć konwerter możesz wziąć Monoblock twin np. Maximum P22 (jedno wejcie wolne gdybyś wziął tuner HD cyfry w promocji bez płacenia dzierżawy)i antenę Famaval 85LH wtedy dodatkowo będziesz mógł odbierać TVP HD, kartę cyfry umieścisz w czytniku uiwersalnym tnk raczej nie ma sensu bo wszystko co masz w c+ jest w tnk no chyba że chcesz odbierać dodatkowo zwykły n sport, wtedy najlepiej zakupić starter a potem zaplacić za cały rok z góry za tnk, wychodzi wtedy 10 zł a miesiąc z tym że potrzebny będzie ci wtedy moduł CAM Conax, np. Technisata model TechniCrypt Cx który dobrze działa z Fergusonami i łatwo się aktualizuje w nim firmware na kanale "STB Technisat" z Astry, Fergusona też bardzo łatwo po sciągnięciu firmware ze strony producenta zapomocą pendrive. W moduł można zainwestować (choć niekoniecznie) bo odpadnie ci problem przekładania karty. Chyba że przymierzasz sie do polsatu to wtedy zamiast Coanxa weźmiez moduł polsatu choć na razie na tym firmware w Arivie są czasem kłopoty ale myślę że Ferguson dopasuje oprogramowanie Arivy jak to zrobił w innych swoich modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za pomoc w sprawie konwentera i anteny i za tips z promocją bo o niej nie słyszałem. Mam jeszcze dwa pytania… Mój ojciec ma „N” i CP, chciałbym mu co jakiś czas podkradać kartę. O „n” mogę zapomnieć, wyczytałem na forum że karta jest podporządkowana do dekodera, ale Polsat mógłbym sobie czasem pożyczać. Pytanie (pewnie głupie, bo nie wydaje mnie się): czy któryś z dekoderów C+ obsłuży kartę Polsatu? Przy założeniu że kupię tylko antenę i konwenter a dekoder wypożyczę z C+. – to pierwsze pytanie.

I drugie: Z tego co czytałem o dekoderze Philipsa HD PRV to ma tylko wyjście SPDiF, nie ma optyka, czy tak samo jest z tym drugim dekoderem HD z C+?? Bo jak tak to muszę kupić przejściówkę…

Z góry dzięki i pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Żaden z tunerów HD cyfry nie ma optycznego, karta polsatu nie ruszy na dekodarach c+, tam też parują karty z dekoderem lub kartę z modułem CAM

więc ratowało by cię kupno tunera z CI i wymiana także u ojca tunera też na CI i kartę z CAM, (pożyczasz wtedy tylko moduł z kartą)w najgorszym wypadku pożyczysz tuner :lol2:

Jeśli zależy ci na optycznym to można pośrednio zrobić tak (nie na każdym sprzęcie to zadziała) łączysz przez HDMI telewizor z tunerem, a jak telewizor ma optyczne to z niego wychodzisz na kino domowe (nie każdy telewizor przekazuje na optyczne to co dostanie po HDMI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...