Skocz do zawartości
  • 0

Problem: sygnał


Sebasti36
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

mam pewien dylemat. Chciałbym zamontować sobie zestaw do odbioru telewizji satelitarnej - zależy mi na kanałach FTA z hot bird, astra i jak by się dało astra II. Niestety mam dylemat, bo nie wiem czy w moim przypadku da się skutecznie odbierać sygnał. Otóż antenę mogę zamontować jedynie na balkonie, na dachu mi nie pozwala spółdzielnia. Problem w tym, że mieszkam na 1 piętrze, a w kierunku południowym jakieś 20 metrów od mojego bloku stoi inny blok 7-piętrowy. Z tego co wyczytałem na forum to antena musi być ustawiona w kierunku południowym, aby móc odbierać sygnał. Tak więc nie jestem pewien, czy dam radę odbierać sygnał mimo tej przeszkody.

Antenę mogę też ustawić w kierunku południowo-zachodnim i tutaj już mi blok na przeszkodzie nie stoi. Jednak tutaj pojawia się problem w postaci drzewa, które rośnie mniej więcej dwa metry od balkonu i z tego co widzę będzie rosło wyżej i praktycznie przesłoni mi balkon od tej strony. Czy jest szansa, że sygnał będzie przechodził do anteny przez drzewo, czy nie ma raczej na to szans?

 

Będę wdzięczny za radę, czy mam się łudzić, że uda mi się odbierać sygnał, bo nie chciałbym kupić na darmo zestawu.

 

Z góry dzięki za informacje

 

Pozdrawiam

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie wiem skąd jesteś, ale dla środka Polski (Piątek) tak 12 października o godzinie 12:57 satelita HB będzie zaćmiewał Słońce (dla Astry o 12:30) a wiec wtedy się wychyl i zobacz czy coś temu Słońcu przeszkadza. Teraz też to można zrobić, tak o 13:00 ale trzeba wziąć poprawkę, że teraz Słońce jest o 8 stopni wyżej. Jeśli na 'oko' umiesz ocenić te 8 stopni, to już możesz oszacować, czy co przeszkadza, czy tez nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...