Skocz do zawartości

zacinanie nbox-a


asonday
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos tez ma problem z nbox-em???

chodzi o to ze moj caly czas zacina sie na platnych pakietach-np. jak wlacze nsport to mam tylko napis-sprawdz czy dekoder jest prawidlowo podlaczony" i nic nie dziala :-(

a cala reszta niekodowanych programow dziala-ktos wie jak temu zaradzic???

dzwonilem juz na nlinie i pani przyjela zgloszenie serwisowe ale narazie nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o poradę. Po podłączeniu n boxa wszystko śmigało ok,(antena n - ki) sygnał 94% jakość 74% cały dzień jest dobrze obraz czysty i płynnie wszystko chodzi ale koszmar zaczyna się wieczorami ok 20.00 zaczynają się cięcia piksele nie da się oglądać. Czy to wina ustawienia anteny, czy oni coś wieczorami robią? Dodam że posiadam go od 2 dni. Może ktoś miałpodobny przypadek?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem.

Ta antena pomimo fajnego wyglądu nie cieszy się dobrą opinią.

Cztery powody takiego działania:

1 Źle wykonane połączenia przewodu z końcówką (tzw. F-ką).

2 Antena niezbyt poprawnie ustawiona.

3 Zbyt mała czasza.

4 Ponieważ jest to antena siatkowa istnieje możliwość zbierania się w niej kropelek rosy co może prowadzić do zaniku sygnału.

 

PS

ad1 Radziłbym Ci na początek sprawdzić jakość połączenia końcówek (tzw. F-ki) z kablem - powód - wieczorem gdy jest większa wilgoć w powietrzu być może robi się jakieś przebicie (zwarcie). Połączenie kabla z F-kami musi być bardzo starannie zrobione. - (Prawdopodobnie to jest główny powód)

ad2 Jeśli ptk1 nie poskutkuje zanim zaczniesz ustawiać antenę zajrzyj w to miejsce:

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=603&start=15

MIŚ - Pomoc w ustawianiu anteny

I postępuj zgodnie z instrukcją od ptk 9.

Powinno pomóc.

 

:shock:

:idea:

:arrow:

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam ten sam problem, przychodzi godzina 19.00 i zaczynaja sie problemy. Wszystkie pakiety na n-ce znikaja, a na cyfrze brak jest kanałow TVNu, reszta pracuje bez problemów.

Sprawdzałem ustawienia anteny, połączenia kabli i jest OK, w wczesniejszych godzinach jakosc na niektórych kanałach n-ki dochodzi do 100%, a potem nagle O%.

Antene mam 85 cm z konwerterem TWIN 0,3dB kupiony w Saturnie. Pytanie dlaczego o tej samej godzinie te same problemy. Paniusie z Hot Line mowią ze mam lokalne zakłocenia, pytanie tylko jakie jak przed oknami nie ma nic tylko otwarte niebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kermit - sprawdź , czy Ci na osiedlu nie wyrosła jakaś radiolinia internetowa, lub jakiś domorosły manaiak CB nie postawił anteny. Niektóre radiolinie mają takie harmoniczne (sprzęt bez homologacji), że potrafią wyciąć całe transpondery. Powtarzalnośc tej sytuacji świadczy raczej o tego rodzaju zakłóceniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...