Skocz do zawartości
  • 0

Pomoc w doborze sprzętu: Hotbird+2x Astra


trutek122
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Obecnie mam czaszę bodajże '80 od eNki, z tym że jest trzaśnięta przez pocztę, więc przeszkadza to w odbiorze. Zamierzam kupić wszystko nowe: Antene, konwertery, kabelki 2 mam już przeciągnięte i ich raczej nie będę wymieniał. Chcę odbierać Hotbirda + Astre 19,2 + Astre 28,5. Nie chcę wydawać na to majątku, więc nie podawajcie najdroższych rozwiązań ;) Mam jeszcze teraz konwerter inverto twin i inverto single w szafie, mogą się przydać do czegoś.

Dodatkowe informacje:

Używam globo 9500 HD

Mieszkam 20km od Opola, to też pewnie pomoże Wam w doborze.

Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może taki zestaw Ciebie zainteresuje? Można też wybrać antenę w kolorze grafitu - co kto lubi ;) W zestawie jest konwerter Twin, czyli w sumie miałbyś już trzy. Te stare jak sprawne to śmiało można wykorzystać. Trzeba wybrać DiSEqC (np. taki), choć ja bym się skłaniał bardziej ku Vector, Mezon czy Viper, bo takie najczęściej są polecane, ale koniecznie ma być 4/1 tak jak w podanym przykładzie. Na koniec pozostają uchwyty na zez (jeżeli kupisz antenę z wysięgnikiem o kształcie płaskownika, to ma być taki uchwyt). W sumie Tobie będą potrzebne dwa. Pozostają jeszcze "F"-ki i to chyba koniec zakupów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

okej. No to tak. Antena wygląda ładnie, cena OK, więc OK. Gorzej wygląda moja wiedza dotycząca uchwytów i przełączników. Jak rozumiem, ten cały diseqc to takie cuś do którego kabelkiem antenowym podłączam każdy z konwerterów i on zamienia to w jeden? Ten co podałeś trochę drogi jest, już ten Viper albo choćby nawet Golden Interstar mógłby być OK, ale nieważne, grunt żeby to działało. Gorzej będzie z tymi uchwytami. Musiałbyś mi powiedzieć dokładnie o co chodzi, ile tego kupić, jakie itp, bo w tej kwestii jestem trochę do tyłu. Jakbyś mógł kompletny zestaw z tymi uchwytami itp. zarzucić żebym wiedział co i jak to byłbym super wdzięczny ;) Najlepiej na gg to szybciej by poszło, ale jeśli wolisz na forum to ok. Dzięki wielkie z góry i przepraszam za problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jak rozumiem, ten cały diseqc to takie cuś do którego kabelkiem antenowym podłączam każdy z konwerterów i on zamienia to w jeden?
Tak. Montujemy go na zewnątrz za anteną.
Ten co podałeś trochę drogi jest' date=' już ten Viper albo choćby nawet Golden Interstar mógłby być OK, ale nieważne, grunt żeby to działało. [/quote'] Podałem tylko jako przykład, jeszcze nie zdążyłem poznać przełączników Wavefrontier, to nowa firma. Zasugerowałem tylko, że ma być 4/1 - cztery wejścia wchodzące od konwerterów i jedno wychodzące do tunera. Może być też GI, zapomniało mi się o tej marce ;)
Jakbyś mógł kompletny zestaw z tymi uchwytami itp. zarzucić żebym wiedział co i jak to byłbym super wdzięczny ;)
W Internecie sporo tego jest (przykład). Więcej zdjęć znajdziesz tu.
Gorzej będzie z tymi uchwytami. Musiałbyś mi powiedzieć dokładnie o co chodzi' date=' ile tego kupić, jakie itp[/quote'] W pierwszym poście podałem przykład uchwytu na płaskownik. Przy zakupie anteny satelitarnej zwróć uwagę na przekrój wysięgnika - czy przekrój jest prostokątny, czy okrągły. Jeżeli będzie okrągły, bierzesz uchwyt "na rurkę" (przykład z mocowaniem "na rurkę"). Ty potrzebujesz dwa uchwyty na zez, bo chcesz odbierać dwie pozycje satelitarne z zeza (ta trzecia będzie kierunkiem głównym, więc tu idzie normalny uchwyt konwertera, który w zestawie (pierwszy mój post) już będzie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...