Skocz do zawartości

Transmiter Bezprzewodowy PHILIPS SLV 3100


nboxer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie Transmiter Bezprzewodowy PHILIPS SLV 3100.

 

Jakiego typu maja gniazda: Nadajnik i Odbiornik?

 

Czy mozna przeslac sygnal z Nadajnika do Odbiornika na odleglosc, tak ok. 50 do 60 m.

z mojego budynku do budynku mojej znajomej?

To ma wygladac w ten sposob, ze

Nadajnik ma byc podlaczony do nbox'a HDTV RECORDERA NKI - u mnie w mieszkaniu,

a Odbiornik mialby byc podlaczony do telewizora w budynku, u takiej mojej znajomej,

oddalonego od mojego,o jakies 50 do 60 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHILIPS SLV 3100 ma eurozłącze na replikatorze (kabel) ale nie przesyłaj RGB tylko CVBS albo jak kto woli composit oraz audio L/P możesz założyć o ile potrzeba przejściówki,można dodatkowo przesyłać sygnał pilota, w budynku wg specyfikacj zasięg do 30m na zewnątrz do 100m. Resztę szukaj w :google:

I jeszcze jedno - to co chcesz zrobić jest nielegalne, sygnał z płatnej platformy możesz wykorzystywać tylko ty i domownicy, poza lokal i osobom trzecim nie można udostępniać, poczytaj sobie regulamin platformy :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy legalne by bylo podlaczenie do mojej starej anteny satelitarnej, po wczesniejszej wymianie obecnie uzywanego starego konwertera na nowszy i podlaczenie do niego tunera TnK, a tenze tuner TnK mialby stac w mieszkaniu mojej znajomej i byc podlaczony do jej telewizora.

 

A jak to chcialbym zrobic, przedstawiam to na rysunku zamieszczonym ponizej.

 

kabeldoznajomejrys.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej będzie postawić drugi zestaw u niej, przeciąganie tak długiego kabla nie opłaca się bo musiał byś założyć linkę nośną żeby wiatr, oblodzenie, siadające ptaki i sam jego ciężar nadmiernie go nie obciążyły a nawet zerwały. Zamocowanie linki też generuje koszty bo trzeba końce dobrze zakotwiczyć, nie wiadomo jak na to zapatrywał by się administrator budynku (budynków ?). Antenę w zestawie z konwerterem kupisz poniżej 100 zł, tuner dla TNK z kartą opłaconą na 3 m-ce poniżej 200 zł a cały zestaw w Hollexie dla TNK ( 2 satelity !) kosztuje 275 zł - dla jednego satelity 235 zł. Wtedy wszystko masz legalnie i nowe z gwarancją chyba że poszukasz jeszcze taniej używany sprzęt (allegro) i tylko musisz jakiś maszt do anteny założyć i kawałek kabla ale na to już fortuny nie wydasz i może wyjść taniej jak transmiter i masz pewność że zadziała a transmiter niekoniecznie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel mialby byc zakopany w ziemi na jego najwiekszej dlugosci.

A jesli chodzi o administratora domu w ktorym mieszkam, to go nie ma.

Jest to budynek czteromieszkaniowy, ktorym ze mna mieszkaja cztery rodziny.

I jak bede chcial tej znajomej przeciagnac ten 77m. odcinek kabla koncentrycznego z mojego mieszkania do jej domu, to nikt nie bedzie mial nic przeciwko.

 

A tak swoja droga, to mam podlaczonego sasiada zza plota to mojego Routera i ma on ode mnie Internet, tego kabla od mojego Routera do jego mieszkania w jego domu jest 40m. Internet z mojego Routera dziala u niego sprawnie i bez zaklocen i jest bardzo zadowolony.

I ten kabel jest wkopany do ziemi, tak od mojego bloku do slupa drewnianego i po tym slupie do gory i dalej nad ziemia na wysokosci tak jakos 4-5m. i do pokoju w ktorym ma komputer.

 

Ale nie dostalem odpowiedzi na pytanie czy gdybym podlaczyl znajomej poprzez az tak dlugi kabel koncentryczny od mojej czaszy (konwertera) tuner TnK i zostawil ten tuner TnK u niej w domu,

to czy takie podlaczenie jest legalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej legalne tylko mówiłem czy ekonomicznie jest to uzasadnione. Poza tym zwykłe kable antenowe nie są przystosowane do zakopywania. Przez pory w plastiku dostawać będzie się wilgoć i wzrośnie jego tłumienie a później najnormalniej skoroduje poza tym będzie obciążony ziemią więc mechanicznie może też po pewnym czasie nie wytrzymać w przypadku kiedy jest płytko zakopany a nad nim przejedzie przykładowo ciężkie auto no i mało prawdopodobne ale może się zdarzyć że coś go uszkodzi i nawet nie będziesz wiedział gdzie. Należało by umieścić kabel w rurce i wtedy zakopać tylko po co sobie roboty dokładać. Jeśli twój bydynek nie zasłania tego drugiego a nie chcesz kupować anteny to zdejmij od siebie i załóż tam gdzie tuner. Przy nienajnowszym konwerterze o słabym wzmocnieniu i czułości, długim kablu i niedokładnie ustawionej antenie możesz nie uzyskać dobrego odbioru na tunerze albo nawet może wcale nie odbieać. Zasada którą się kieruj - im krótszy kabel tym lepiej. Cyba że nie masz innego wyjścia i talerz musi być tam gdzie jest a kabla wyjdzie dużo więcej niż przewidujesz być może trzeba będzie zastosować wzmacniacz. Zastanów się jeszcze czy instalacja twojego pomysłu jest bezpieczna w czasie burzy. Lepiej zapłacić 50 czy 100 zł więcej i mieć święty spokój. No ale to już musisz sam policzyć i zadecydować. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to czasami nie jest tak, ze gdy chce podlaczyc u tej mojej znajomej z mojej czaszy z konwertera ten tuner TnK tym bardzo dlugim kablem u niej w mieszkaniu w domu to jest jak najbardziej legalne, a gdy chcialbym droga bezprzewodowa za pomoca Transmitera Bezprzewodowego A/V z nbox'a HDTV RECORDERA NKI przeslac sygnal to juz jest to nie legalne,

czyli moj wniosek jest taki, moze sie myle, ze tu chodzi o WLASNOSC, moja wlasnoscia jest stara antena satelitarna wraz z konwerterem, nie wazne czy starym, czy nowym, a nie jest moja wlasnoscia, choc za niego zaplacilem w sklepie z RTV te 700 zl, nbox HDTV RECORDER a ze moja wlasnoscia jest stara antena satelitarna wraz z konwerterem i moge do niej do konwertera podlaczyc kazdy tuner a ten tuner moze stac nie koniecznie w moim mieszkaniu, a ze nie jest moja wlasnosnoscia nbox HDTV RECORDER NKI to moge jedynie w obrebie mojego mieszkania, ewentualnie mojego budynku dwu pietrowego przesylac bezprzewodowo albo przeowodowo sygnal z nbox'a HDTV RECORDERA, a juz nie moge ani bezprzewodowo, ani przewodowo przesylac sygnalu z budynku na zewnatrz.

A co by bylo, jakbym chcial, mial taki kaprys, taka zachcianke, wyniesc sam telewizor na zewnatrz budynku i podczas opalania sie odbierac wszystkie stacje telewizyjne na dworze w ladny, piekny letni dzien, acha, oczywiscie schowal bym go pod parasolem przed sloncem zeby miec cien na telewizorze, to jest zeby cien padal na ekran telewizora, zeby mozna bylo normalnie na dworze ogladac TV a sygnal z nbox'a stojacego oczywiscie w mieszkaniu odbieralbym bezprzewodowo za pomoca owego Transmitera Bezprzewodowego A/V,

to, co... nie moglbym?!

Moglbym sobie zrealizowac taka zachcianke, ze do telewizora wyniesionego na dwor podlaczylbym Odbiornik Transmitera Bezprzewodowego A/V a Nadajnik Transmitera Bezprzewodowego do nbox'a HDTV RECORDERA NKI stojacego w mieszkaniu.

Czy takie cos by bylo legalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe chodzi o sygnał z anteny tylko o fakt płacenia abonamentu, ty płacisz - ty i twoi domownicy oglądają. Sąsiadka jest osobą trzecią i nie możesz jej zdekodowanego sygnału udostępniać. Trochę więc gmatwasz. A ja tego nie wymyśliłem tylko platformy cyfrowe no i takie jest prawo telekomunikacyjne w Polsce. W blokach istnieją satelitarne instalacje zbiorcze gdzie tylko sygnał z konwerterów poprzez multiswitche rozprowadzany jest do mieszkań, a czy ktoś płaci i ogląda, czy ma dekoder czy nie to jego sprawa. Zrobisz jak chcesz, napisałem tylko po to żebyś wiedział że to nielegalne. Jeśli znajdzie się jakiś w twoim pobliżu "życzliwy" sąsiad czy znajomy któremu się to nie spodoba to możesz mieć kłopoty a wtedy się nie wytłumaczysz i możesz w najgorszym wypadku słono zapłacić platformie cyfrowej i nic ci nie da tłumaczenie "ale ja nie wiedziałem". Płacąc za TNK za cały rok z góry wychodzi raptem 10 zł za miesiąc, nie jest to chyba wygórowana cena a zrobienie instalacji tak jak ci mówiłem w poprzednich postach nie będzie cię narażać na dodatkowe koszty w późniejszej eksploatacj bo poprawnie zrobiona instalacja będzie działać parę lat bez dokładania do niej. Ale skoro uważasz że wiesz lepiej to rób jak chcesz. :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bym ja zaprosil, no np. zeby sobie u mnie obejrzala, bo u siebie w domu nie ma TVN-u, "Taniec z Gwiazdami",

to co, tez by nie mogla obejrzec u mnie "Tanca z Gwiazdami" z TVN-u, bo jest osoba trzecia i nie moglbym dac jej obejrzec zdekodowanego sygnalu TVN-u tylko przez to, ze by byla osoba trzecia?

 

A jak to by bylo jakbym w taki sam sposob chcial przeslac sygnal do tej mojej znajomej ale tym razem z tunera FTA poprzez Transmiter Bezprzewodowy A/V, albo tym dlugim (77 m.) kablem koncentrycznym,

czy tez to by bylo nielegalne?

 

A nie dostalem odpowiedzi na pytanie:

czy legalne by bylo odebranie sygnalu na zewnatrz budynku na moim telewizorze, ktory bym wyniosl na dwor, zeby podczas opalania sie na zewnatrz budynku moc ogladac wszystkie stacje telewizyjne z nbox'a HDTV RECORDERA NKI

i to by wygladaloby w nastepujacy sposob:

do nbox'a HDTV RECORDERA podlaczylbym owego Transmitera Bezprzewodowego A/V (Nadajnik) w mieszkaniu,

a do telewizora wyniesionego na zewnatrz budynku, podlaczylbym Odbiornik Transmitera Bezprzewodowego A/V

czy to by bylo legalne?

 

A co do moich sasiadow.

No nie mam, na szczescie zadnego nie zyczliwego w stosunku do mnie, jak mysle to zaden z nich nie doniosl by na mnie ze w taki oto sposob przesylam sygnal z nbox'a HDTV RECORDERA na az taka duzo odleglosc za pomoca Transmitera Bezprzewodowego A/V albo kablem koncentrycznym.

 

Jedno co by zrobili to tylko to zeby sie postukali w glowe ze zdziwieniem ze takie cos jest mozliwe.

 

A tak swoja droga cos podobnego zrobilem ale wtedy z moja wlasna antena "siatkowa", ze wzmocnilem sygnal i rozdzielilem i podlaczylem u siebie i u syna sasiada do jego telewizora i jakos tata syna sasiada nie doniosl na mnie nikomu.

Czy to bylo legalne?

 

Zmontowalem taka instalacje antenowa (rysunek tej instalacji ponizej)

i gdybym chcial rodzielic sygnal na reszte sasiadow z tej mojej instalacji antenowej, to czy to tez by bylo nielegalne?

 

schematzodtwdvdnboxhdtv.jpg

 

A czy legalnie moge trzymac (moga byc) w piwnicy urzadzenia od tej mojej instalacji antenowej:

- wzmacniacz antenowy,

- zwrotnica antenowa

- doprowadzony z mojego mieszkania, prad elektryczny.

Bo tak sie dobrze sklada, ze moje cale mieszkanie jest nad piwnica, a strop oddzielajacy moje mieszkanie od piwnicy ma 35 cm grubosci i przez ten strop przeciagnalem kabel z pradem elektrycznym do piwnicy, zeby miec jak zasilic wzmacniacz antenowy i plytki antenowe w obu antenach telewizyjnych-kierunkowych na dachu, a kable z obu anten telewizyjnych-kierunkowych spuscilem poprzez komin wentylacyjny z dachu do piwnicy.

Czy to, ze spuscilem kable od tych dwoch anten telewizyjnych-kierunkowych kominem wentylacyjnym do piwnicy,

jest legalne?

 

A czy legalne by bylo rodzielenie sygnalu z mojego magnetowidu z ktorego puszczalbym filmy nagrane moja kamera video, nie wazne czy analogowa, czy cyfrowa, do sasiadow? Kabel z gniazda antenowego bylby odlaczony. Chodzi mi oto, ze puszczalbym tylko film zarejestrowany na mojej kamerze video podlaczonej do magnetowidu kasetowego na mieszkania sasiadow.

 

A kiesdys mialem podlaczony do maganetowidu kasetowego analogowy tuner TV-SAT i rozdzielilem sygnal z tego magnetowidu na trzy mieszkania: do mnie i dwoch sasiadow, a wczesniej oczywiscie wzmocnilem

i czy to tez bylo nie legalne?

Wszyscy sasiedzi o tym wiedzieli i jakos sie im sie to nie nie podobalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, zaczynasz mnie nudzić a nawet powoli drażnić po prosu szukasz dziury w całym i tyle. Jak kogoś zaprosiłeś na telewizję do siebie do domu to nie udostępniasz sygnału ani nie odtwarzasz publicznie a jak wystawiasz telewizor na zewnątrz i każdy z ulicy może oglądać to wtedy jest to publiczne odtwarzanie i należy zapłacić twórcom programów i utworów tantiemy. :evil::twisted:

Poszukaj sobie pakietu ustaw o ochronie własności intelektualnej i praw pokrewnych i na dodatek poczytaj regulaminy cyfry+, polsatu i n-ki i nie zawracaj już głowy. Powiem ci tylko tyle że teraz z wytwórniami filmowymi i muzycznymi nie wygrasz a zaczęli się ostro brać za piratów bo to co robisz czy robiłeś czy planujesz zrobić zahacza już delikatnie o piractwo. Poza tym głupotą jest chwalić się w internecie że zrobiło się coś nielegalnego. Pamiętaj o tym że w internecie nie jesteś anonimowy jak się wielu ludziom wydaje. A poza tym nic więcej na ten temat już nie będę pisał bo chyba już wystarczająco dużo już napisałem a zrobisz i tak jak będziesz chciał :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...