Skocz do zawartości

Stara instalacja a n-ka


adamsz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam starą instalację antenową konwerter po polsacie. Ma on około 6 lat. Antena pomięta czasy telewizji analogowej. Cyfrowy Polsat odbierał na tym sprzęcie bez zarzutu. N-ka ma jednak problemy, głównie pakiet Filmbox.Zacina się obraz i dźwięk. Siła sygnału na tym kanale to 98% a jakość tylko 48% do 56%. Wczoraj próbowałem ustawić na nowo konwerter bez rezultatu. Co mam robić . Wymienić konwerter czy zrobić na nowo instalację antenową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wymienić konwerter na współczesny, co znacznie poprawi jakość sygnału. Polecam konwertery Inverto lub Golden Interstar.

Po instalacji konwertera nie reguluj anteny. Zacznij od ustawienia położenia konwertera względem anteny (odległość od czaszy) przy którym jest najlepsze wskazanie jakość. Następnie ustaw kąt skręcenia, obracając konwerter w lewo patrząc na antenę od przodu, kieruj się najlepszym wskazaniem jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Filmobox HD mają problem również inni abonenci N http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=13256

Chyba problem nie jest spowodowany obniżeniem jakości sygnału na tym tp. Na częstotliwości 11.449 H został zmieniony FEC na 3/4 stąd jest pogorszenie korekcji błedów skutkujące znacznym obniżeniem jakości sygnału. Aby jakość była na wyższym poziomie antena musi mieć rozmiar większy od 80cm. Konwerter oraz antena muszą być precyzyjnie ustawione. Przy jakości ~66% kanały HD powinny działać bez problemu. Na tej samej częstotliwości są nadawane MGM HD, Discovery HD, nSport i TVN HD,sprawdź jaki masz odbiór na tych kanałach.Jeśli pozostałe kanały na tej częstotliwości odbierasz bez problemu, to reklamuj Filmbox HD w nBok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.Ja posiadam w swojej instalacji do nbox recordera antenę 60cm po C+ ma już z 7 albo 8 lat,konwerter jeszcze po starej WIZJI TV jakis szarp.NIgdy nie miałem problemu w odbiorze,ani latem ani zimą przy sypiącym śniegu:D

Działa rewelacyjnie Sygnał na dziś:SIŁA:79% JAKOŚĆ:59%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spadnie to najniżej do 45-48% i nie kituje!

Używam tej anteny od czasu jak kupiłem wizję,nigdy się nie zawiodłem!

Pewnie że jak zawali ci śniegiem konwerter to masz 0%,ja osobiście używam foliówki i śnieg się nie klei i nie muszę wyłazić na dwór.

Swoją drogą brat ma również n i na czaszy 80cm zdarzały mu się problemy...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz... czyli jednak spada. Ja też używam 64 cm od C+ (kiedyś miałem również z WizjiTV, ale uchwyt konwertera się połamał) i wiem co piszę. No chyba, że u Ciebie nie ma śnieżyć/ulew, albo jeszcze ich nie przeżyłeś. I nie chodzi tu o za[beep]e śniegiem konwertera, bo śnieg z zasady z góry spada na dół i z konwertera zwyczajnie zleci, ale o niewidoczność satelity podczas śnieżyc/ulew lub za[beep]e śniegiem samej anteny (co roku ze 2-3 razy muszę w nią walić patykiem, aby zrzucić śnieg).

 

PS. Na turboboxie to ja mam jakość 90-100% :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Z doświadczenia wiem że jakość w cyferkach ma niewielkie znaczenie...

Czasami stabilniej działają programy na jakości 40% niż na 100%

PS.Śnieg czasami przy silnym wietrze potrafi walić niemalże w poziomie i potrafi oblepić konwerter w parę sekund,mam rację?

nie ważne,ważne że działa,a mając nawet czaszę 100cm przy "czarnych chmurach" masz 0% :D

Pozdrawiam.

PS.2.Jaki polecałbyś konwerter TWIN? W rozsądnej cenie oczywiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...