Skocz do zawartości
  • 0

Porady dla początkującego


kubel
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Planuję zakup telewizji na kartę i jakiegoś pakietu Cyfrowego Polsatu. Jaki sprzęt moglibyście mi polecić? Myślałem o dekoderze ferguson fk 7900 UCI. Tak naprawdę dopiero zaczynam swoją przygodę z telewizją satelitarną, więc jestem zielony w tym temacie. Mieszkam w domku jednorodzinnym. Proszę o podanie linków do instrukcji instalacji takiego zestawu. Czekam na propozycję.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na początku zastanówmy się, dlaczego chcesz mieć antenę satelitarną ? Nie satysfakcjonuje się oferta naziemna, a może uważasz, że za dużo płacisz za kablówkę? Na początek proponuję Telewizję Na Kartę - proste rozwiązanie i sprawdzisz, czy nie potrzebujesz przypadkiem lepszej oferty. Niektórzy po prostu "zadowoleni" są z podstawowych kanałów :-)

 

Polecam Ci, przeczytać podsumowanie ofert wszystkich platform poza TP.SA http://www.nowiny.pl/artykul.php?idr=66 ... &ida=47749

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na początek poczytaj sobie ten dział.

Chcesz mieć dostęp do TNK i CP na jednym tunerze, więc wystarczy Ci jedna antena z pojedynczym konwerterem.

Podam Ci listę co musisz mieć, aby wszystko działało, np:

1. Antena.

2. Konwerter.

3. Kabel satelitarny - długości od anteny do miejsca, gdzie będzie stał tuner(najlepiej mieć go nieco więcej na zapas).

4. Złączki.

Narzędzia: :wink:

Wiertarka, klucz/e, śrubokręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oto prawidłowy link.

Tak kupuje się na metry. Dobra firma to Triset.

Złączki wystarczą dwie. Jeden kabel ma dwa końce, a jedna złączka jest na jeden koniec kabla, ale możesz kupić na wszelki wypadek jeszcze jedną. Przypuszczam, że specjalnie nie obciążą Twojego budżetu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Doradzić Ci to ciężka sprawa. Jedni powiedzą Ci, że ten Ferguson to dobry wybór, inni Ci odradzą ten tuner. Jeśli przymierzasz się do tego konkretnego Fergusona to poczytaj poświęcony temu tunerowi odpowiedni wątek - jakie są na jego temat opinie. Poszukaj jakiejś alternatywy dla Fergusona, także poczytaj odpowiedni wątek na jej temat. :wink:

Powiem Ci tyle, że doskonałego tunera nie ma, zawsze będą jakiejś problemy, niedogodności. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich po dłuższej przerwie!

 

Tak więc zainwestowałem w taki sprzęt:

- antena-corab 900

- tuner-ferguson fk7900 uci

- 2xkonwerter GI-201 Platinum X

- przełącznik DiSEqC 4/1+1 Digiality

 

Wszystko fajnie, przy okazji zdobyłem trochę wiedzy w temacie :-) No ale przyszedł czas na rozbudowę zestawu.Mam w planach zakup obrotnicy. I mam w związku z tym szereg wątpliwości. Jaką obrotnicę wybrać do tej anteny?

 

Znalazłem fajną obrotnicę (STAB HH90), która niestety nie jest kompatybilna z moją anteną. Więc może w takim razie kupić inną antenę? Cały czas zastanawiam się czy nie lepiej byłoby kupić anteną aluminiową i takiej używać zamiast stalowej. Corab czy Famaval? Co radzicie? Mieszkam w pd-zch Polsce (Wrocław). Jaka antena powinna mi spokojnie wystarczyć do zestawu obrotowego? Czekam na odpowiedzi.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Znalazłem fajną obrotnicę (STAB HH90), która niestety nie jest kompatybilna z moją anteną.
Na jakiej podstawie stwierdziłeś, że nie będzie pasować z Twoją anteną? Bo raczej nie sądzę, że problemem może być zawieszenie tej anteny, czy też jej masa...

 

Ten typ obrotnicy to bardzo dobry wybór. Ja posiadam trochę tańszą, która też bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Temat o mojej obrotnicy znajduje się TU. Ogólnie pomysł z montażem instalacji obrotowej jest strzałem w dziesiątkę, ale wydaje mi się, że wymianę anteny można by było sobie darować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Na jakiej podstawie stwierdziłeś, że nie będzie pasować z Twoją anteną? Bo raczej nie sądzę, że problemem może być zawieszenie tej anteny, czy też jej masa...

 

 

Niestety zbyt krótka część mocująca (140mm) nie pozwala zainstalować anten z dwoma cybantami oddalonymi od siebie o więcej niż 130mm (np. Corab900). Konstrukcja anteny jest wówczas zbyt blisko obudowy obrotnicy i blokuje obrót.

 

https://satkurier.pl/news/15865/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...