Skocz do zawartości

Elsat - Zacinający sie obraz


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od roku jestem użytkownikiem cyfrowej kablówki elsat ( http://elsat.net.pl/) z początku czyli od września 2008 miał jakiś dekoder humax i było wszystko dobrze, od lipca mam dekoder hd homecast hc5101 cico połączony kablem hdmi z telewizorem sony bravia KDL32U253. I od lipca zaczeły sie problemy, na niektórych kanałach zaczeło występować kratkowanie, i przycinanie dzwięku czyli takie strzały raz na jakiś czas ale na tyle często że nie da się oglądać na początku było to wszystkie kanały z grupy canal + oprócz canal+ film hd i sport hd . Potem to samo na 4funtv, jetix, ale kino a dzisiaj nawet na kino polska. Postanowiłem zadzwonic po serwis szybko przyjechali okazało sie że odczsu kiedy ostatni raz do nich dzwoniłem (3 lata temu) zmienili serwis i niejeżdzą oni tylko jakaś firma dartel, serwisant przyjechał i zbyt często chyba nie widywał tego dekodera bo nawet pilota nie rozpoznał ale to nic, jak na złośc gdy przyjechał kratkowanie i zacinanie ustało ale poruszył kablem z tyłu i zobaczył z czym zmagam sie na codzień zmienił cos w wtyczce i przestało sie zacinać powiedział żeby zaobserwować przez weekend czy sie zacina i jak by co dzwonić, gdy wyszedł i wsiadł do auta znowu zaczeło sie zacinac. Co ja mam zrobic z czym moze być związane to zacinanie będe do nich dzwonił ale dopiero w poniedziałek, niechce z siebie głupka robic bo znowu przjedzie nie będzie sie zacinało i będe kare płacił. Jezeli ktos wie jak temu zaradzić prosze pisać i z góry dzieki a i przepraszam za błedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homecast 5101 CICO (wersja koreańska) ma problem z wyświetlaniem napisów DVB na kanałach C+. C+ utworzyło dla operatorów kablowych specjalne serwisy (DTV CABLE), na których napisy idą w innym formacie, wszystkie inne STB radzą sobie z ich wyświetlaniem bez problemu, Homecast niestety nie. Komunikat "Brak audio i video" w Homecast 5101 może również sugerować problem z kartą smart (uszkodzenie chipa badz czytnika), jesli masz znajomego, ktory posiada modul CAM, sprobuj wlozyc karte do modulu i wtedy zaobserwuj czy masz te same objawy. Jesli mozesz, podaj wersje softu na STB, podpowiem co jeszcze mozna zrobic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek wez ze soba boxa i przejdz sie do biura obslugi, popros niech wgraja ci najnowszy soft (poprawia wiele rzeczy). Jezeli to nie pomoze - popros o wymiane dekodera, ja tez mialem podobny problem z tymi boxami i zazwyczaj konczylo sie wymiana stb i odeslaniem go do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli twoj operator uruchomil OTA dla danego typu boxow, to sie da. Niestety, do boxow koreanskich nie sciagniesz softu w sieci, soft jest podpisywany cyfrowo. Problemu nie ma natomiast z boxami niemieckimi, tam soft mozesz pociagnac ze strony producenta. Dodatkowo, jesli nie masz kompa z prawdziwym RS232 tylko masz jakis emulator RS na USB - takze tego nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...