Skocz do zawartości
  • 0

Ferguson FK 6900 CR i ITT NOKIA


R.Bak
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

 

Mam tuner Ferguson FK 6900 CR i telewizorek ITT Nokia (1610 HSPS).

Telewizor ma tylko wejście antenowe, przez które połączyłem z tunerem.

Problem mam z zestrojeniem tego zestawu, na kanale AV mam czarny obraz. Próbowałem też przeszukać ręcznie - nic nie znalazłem.

1. Czy jest możliwa współpraca tych urządzeń?

2. Jeśli tak to jak to zrobić?

3. Może coś trzeba ustawić w tunerze i dopiero potem stroić (w instrukcji nic o tym nie ma)

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Podłączasz telewizor z wyjściem RF tunera. W tunerze trzeba wejść w Menu, następnie Ustawienia systemu, tam wybrać: tryb modulatora : PAL-DK, kanał modulatora 21. W telewizorze przeszukaj pasmo UHF aby dostroić. Ustawienia tunera możesz zrobić przy podłączeniu do innego telewizora (np. u sąsiada), nie korzystasz z kanału AV, tylko normalnego.

Spróbowałam u siebie, podłączyłam do telewizora ponad 20 letniego, przeszukałam pasmo, obraz czysty, bez głosu, pomogło ustawienie na 21 w tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich.

Niestety dopiero dzisiaj mogę w jakiś sposób odpowiedzieć i przeszkodzić Wam w wakacyjnym odpoczynku. Wybaczcie, proszę...

Ale ad rem (jak starożyt..................)

Jest (chyba) jakiś kroczek do przodu...

W tunerze ustawiłem kanał 45...

Podczas przeszukiwania na moim telewizorku, "wyłapuje już chyba 4, może 5 stacji - jest głos, ale niestety obrazu żadnego nie złapałem. Te stacje znajdują się przy przeszukiwaniu pasma (są to różne programy, chyba te, które są dostępne z anteny zewnętrznej), są blisko siebie...

Cóż dalej???

Zmieniać kanały na innym telewizorze i szukać?

Czy może można inaczej... ? Albo nie da się...?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...