Skocz do zawartości
  • 0

dekoder do CP+ C+ z nagrywaniem i HD


hecol
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

przejrzalem w tym dziale trochę tematów ale ciągle nie znalazlem czegoś takiego jak ja szukam :)

 

 

Potrzebuje rady fachowców jaki dekoder kupić, żeby:

 

- działał z kartami Cyfrowy Polsat + Multipakiet Canal+ (najlepiej bez kupna dodatkowych modułów, chociąz jeden żeby był kompatybilny)

- miał co najmniej 2 wejścia na karty

- miał co najmniej 2 możliwości instalacji modułów

- działał w HD

- mógł nagrywać programy "na żywo", przewijać oglądany program, nagrywać całe filmy z przewodnika programów (coś jak w UPC-box lub nBox)

 

Czy istnieje takie cudo ? a jak tak to prosze o jakies 1-2 modele najlepiej w cenie do max 800zł

 

BARDZO DZIEKUJE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jest Opticum 9500 HD, dwa czytniki kart w systemie Conax, a także dwa gniazda na moduły. Są softy, które czynią czytniki kart uniwersalnymi. Tu można co nieco poczytać na temat tego tunka. Możliwość nagrywania, dysk podłączamy pod USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no to już coś dobrego :brawo:

 

czy dekodery satelitarne, jak np. ten Opticum 9500hd, podczas nagrywania jakiejś pozycji z EPG pozwalają w tym samym czasie oglądać dowolny inny program ? (tak jak to działa w kablówkach np. UPC albo Multimedia)

 

jaką dobrą antene 90cm można mi polecić do takiego dekodera HD jak ten opticum ? czy konwerter obowiązkowo do odbioru w HD musi być double?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W ogóle można nagrywać i oglądać co innego, ale w przypadku Opticuma chyba można nagrywać i w tym samym czasie oglądać inny kanał, ale z tego samego TP.

 

Antena Corab, Triax. Do kanałów HD wystarczy konwerter Single.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

co do tego opticum 9500hd to widze ma tu na forum i w testach w internecie bardzo dobre opinie, z ciekawostek widze ze ma nawet chwaloną dobrej jakości funkcje PIP (z tego samego TP)

 

w jednym teście chyba dość znany w świecie tv-sat laki napisał tylko 1 mały mankament, nie wiem czy to poważne w moim przypadku jak chce mieć 2 karty na raz:

 

Tuner współpracuje poprawnie z modułem polsatu oraz innymi popularnymi modułami dostępu np. Diablo. Karty naszych rodzimych operatorów (Cyfra+ i TNK) także działają poprawnie, problemy pojawiają się gdy mamy w czytniku oby dwie karty i włączymy na kanał w którym jest podwójne kodowanie, Klient sharingu działa poprawnie i stabilnie, nie zauważyłem żadnych kłopotów. Chociaż na początku miałem problemy - zmiana software pomogła.

 

zaraz oblukam dokladniejtego fergusona dla porównania :)

 

czy firma Opticum ma dobrą opinie i jakość produktów w branży odbiorników SAT ?

 

PS

czemu od wczoraj nie działa polecany tutaj sklep hollex.pl ? brak serwera / "Trwa łączenie..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

znalazłem w opisach, że ten opticum 9500hd może nie tylko nagrywać i oglądać co innego ale również:

 

- nagrywać 2 różne programy równocześnie oraz oglądać inny program z tego samego transpondera z funkcją timeshift

 

cenowo widze że jest średnio za 740zł więc 160-200zł taniej niż ten ferguson ariva, a funkcjami chyba mu nie ustępuje bo w testach wręcz chwalą że jest najbardziej rozbudowany funkcyjnie w tym segmencie ;)

 

 

ciekawe czy c+ nie będą sie gryzły z CP, to jedynie mnie troche martwi, że programy "podwójnie kodowane" nieraz sie gryzą ? tego nie rozumiem w sumie heh :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

czy taki konwerter monoblock Twin Monoblock MAXIMUM VB-22 0,2 dB (jesli dobrze rozumiem to w kazdym wyjściu daje sygnał z 2 satelit, coś jak konwerter podwójny twin ale monoblock ? ) pasuje do opticum 9500hd ?

 

http://www.dmtrade.pl/index.php?p165,tw ... -22-0-2-db

 

czy Cyfra+ oraz Canal+, N oraz Cyfrowy Polsat wszystkie nadają tak samo z HotBirda czy jakiś z nich jest ulokowany na Astrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pasuje, tylko z tego co wiem Opticum nie ma dwóch głowic, więc konwerter twin jest zbędny. Chyba, że chcesz podłączyć jeszcze jeden tuner.

 

Na dzień dzisiejszy wszystkie polskie platformy są ulokowane na HotBirdzie. Platforma TVP, która to ma wystartować do końca tego roku będzie ulokowana na Astrze.

 

Monoblock Twin - dwa wyjścia z konwertera, na obydwu sygnał np. z Astry i HotBirda.

Twin - dwa wyjścia, ale sygnał tylko z jednego satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

czy są jakieś tanie i poręczne mierniki do ustawienia anteny prawidłowo np. na 13st E HB (instalatorzy tv-sat chyba takie mają) ? można to kupić gdzieś? :roll:

 

na tym konwerterze twin-monoblock jest napisane też HD-Ready, czy to ma jakieś znaczenie czy to tylko taki pic na wode bo każdy konwerter daje rade z HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do mierników poszukaj jakiegoś SatFindera - cena coś około 30 zł. Co niektórzy instalatorzy korzystają z profesjonalnego sprzętu, a takich cena sięga nawet do kilku tysięcy. Możesz też spróbować złapać antenę na oko, jak to często radzą na tym forum popatrz jak mniej więcej mają ustawioną antenę sąsiedzi i do dzieła.

 

Każdy daje radę, tylko nie kupujemy pierwszego lepszego konwertera, osobiście polecam konwertery Golden Interstar. Solidna firma, a cena też przystępna. Sam korzystam i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

antene wezmę tej firmy Tripax tylko że widze same 80cm a mysle ze chyba lepiej jakbym instalował tripax 90cm ? jaki rozmiar jest optymalny w Polsce? tzn. u rodziców w domu jest 80cm i daje rade ale podczas mocnych grubych chmur burzowych sygnał traci na 10-15 minut

 

chętnie bym wziął Golden Interstar ale czy oni też mają w ofercie monoblocki twin ? (bo zależy mi na podwojnym wyjsciu z podwojną satelitą w każdym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba Triax :wink: , są też większe anteny tego producenta, ale do monoblocka są najlepsze 80-90 cm. Może zdecydujesz się na antenę Corab 90 cm, tańsza, a według mnie też dobra. Jak są grube, burzowe chmury to już nic nie pomoże.

 

Golden Interstar ma w swojej ofercie monoblocki twin. Tutaj jest ładnie opisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dzięki ;)

 

no to tuner + konwerter już mam, teraz jeszcze tylko kabelek i uchwyt

 

czy są jakieś tandetne firmy od kabli tv-sat które lepiej omijać szerokim łukiem czy każdy będzie dobry? jak sie dokladniej mówi na taki kabel w sklepie co łaczy konwerter z tunerem ?

 

uchwyt do mocowania konwertera też muszę osobno kupić czy dadzą w zestawie z anteną albo z konwerterem twin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak chcesz dobry kabel to Triset.

Jak na taki kabel się mówi? Kabel satelitarny albo kabel koncentryczny, lepiej powiedz, że chcesz satelitarny :wink:

 

Wysięgnik na którym montujesz konwerter jest w komplecie. Przyda się tzw. stojak ścienny czy balkonowy na którym zawiesisz antenę i jeszcze tzw. f-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...