Skocz do zawartości
  • 0

Co sądzicie o takiej konfiguracji


xprox
 Udostępnij

Pytanie

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zestaw dobry, ale nie rozwojowy :)

Zamiast konwertera twin weź monoblock twin, też Inverto. Zobaczysz,że się przyda.

Tuner jak najbardziej. Cena przystępna, dobrze współpracuje zarówno w kartą TNK jak i Cyfry+.

Antena - 90 byłaby OK, ale setka też może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jednak taki kupiłem Konwerter Golden Interstar GI-204 S Platinum X quad.

Czaszy mi jeszcze nie przysłali. Ciężko było znaleźć w kolorze grafitu jednak się udało. Myślałem że tym większa tym lepsza?? Dlaczego 90 była by niby bardziej ok?

 

Antena dotarła o godz 16:30 tylko mam małego zonka. Mianowicie na wysięgniku do którego mocowany jest konwerter wybita jest nazwa TD 88. A ja mam antenę TD 100 czy to możliwe by był ten sam wysięgnik do 2 anten? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do monoblocka i tak antena powinna być między 80 a 90 cm, przy większych tylko zez a nie monoblock, bo z astry jest tak kiepski sygnał że szkoda sobie głowę zawracać a jak pada deszcz to wtedy zero odbioru, to samo z ramieniem konwentera, jeśli jest niedopasowane to też sygnał będzie kiepski choć tu ma duże znaczenie rozmycie ogniska anteny, przy prawidłowej antenie wszystko powinno trafiać idealnie czyli odpowiednie ramię do odpowiedniego rozmiaru anteny ale w niektórych przypadkach jest tak że producent dla anteny 70, 80 i 90 cm stosuje ten sam wysięgnik z tym że zmienia krzywiznę lustra anteny czego "na oko" nie jesteś w stanie stwiedzić więc musisz się dopytać u dostawcy. Taką samą sztuczkę stosują przy monoblocku spłaszczając lustro anteny więc o to też trzeba zapytać przy stosowaniu monoblocka dla anteny większej lub równej 100 cm i wtedy pierwsze stwierdzenie o 80-90 cm dla monoblocka nie jest całkiem prawdziwe ale z kolei producenci monoblocków mają problem z głowy podając minimalną i maksymalną granicę rozmiaru anteny i nie muszą wchodzić w szczegóły czy antena ma "zwykłe ognisko" czy kombinowane :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wysięgnik chyba fałszywy alarm. Bo wyczytałem na necie że w europie ta antena ma oznaczenie TD 88 a w Polsce TD 100.

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=20&id=1004

No tak jeden satelita, z zezem narazie dałem sobie spokój jak poradzę sobie z złapaniem HOT BIRDA bez pomocy instalatora anten to będę szczęśliwy. Obejdę się narazie bez Eurosportu z Astry. Docelowo planuje dołożyć dekoder C+ albo N narazie jeszcze jestem nie zdecydowany czas pokaże co mi bardziej spasuje.

Możesz mi Viki wytłumaczyć w sposób łopatologiczny jak się z pendriva instaluje aktualizacje do tego Fergusona?

 

Tak na marginesie tęsknie za kablówką w blokach było wszystko prostsze. Dzwonisz przychodzi pan podpina kabelek i masz Internet, TV. A w domku to ze wszystkim człowiek musi walczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Soft ściągasz ze strony Fergusona, z działu download. Jest spakowany ,musisz rozpakować np.WinRARem. Rozpakowany plik kopiujesz na pendrive`a.

Pendrive wsuwasz do gniazda USB z tyłu tunera. Na pilocie wciskasz "Menu", wybierasz "Ustawienia systemu" i Aktualizacja z USB. W nowym oknie, najeżdżasz na plik,który chcesz wgrać.

Zawsze przed aktualizowaniem zapisz sobie jednak stary soft na pendrive`a,może się przydać. Tak samo możesz zapisać listę kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I wszystko jasne.

Jutro mnie czeka zabawa z instalacja anteny. Najgorsze jest to że antenę chcę umieścić na wysokości tuż pod dachem tak by mi widoku z okna nie zasłaniała i cała instalacja będzie na drabinie. Jak dotąd tylko raz instalowałem antene u szwagra Nboxa i dość gładko poszło. Jednak teraz wygoda ustawiania będzie gorsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena zainstalowana.

Siła 96%

Jakość 90%

Czy wystarczajądo dobrze ją ustawiłem?

 

Nie mogę znaleź Nsport chyba jeszcze raz przeszukam kanały.

 

A i jeszcze jedno w ustawieniach tunera można ustawić górne dolne pasmo konwertera, Ja nic nie zmieniałem tam. Czy mam coś tam pozmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak narazie to jakoś obrazu jest super. Jedynie martwi mnie discovery co prawda nie mogę mu nic zarzucić pod względem jakości obrazu. Ale w parametrach ma najniższą jakość 75%. Zobaczymy co będzie jak pogoda się popsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...