Skocz do zawartości

Odbiór TV4


mars19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to zwykła antena siatkowa ze wzmacniaczem, którą u mnie w okolicy można dostać za ok. 40-50zł. Ważne też, aby kabel koncentryczny był nowy, bo to ile lat liczy wpływa znacznie na odbiór. Niestety, jeśli ja chce oglądać TV 4, to muszę mieć drugą antenę na pozostałe kanały, ponieważ nadają one w nieco innym kierunku i z jednej anteny pojawiają się mocne odbicia. Przy precyzyjnym ustawieniu anteny i na odpowiedniej wysokości odbiór oceniam na 7/10 (na podst.mojego doświadczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kacu Ja posiadam antenę siatkową ustawioną na balkonie drugiego piętra i przy jej ukierunkowaniu na ten nadajnik odbieram średniej jakości sygnał. Kolor jest i nawet tak tragicznie nie śnieży. Jakieś 2 lata temu odbiór był dobry z porywami na bardzo dobry, a teraz coś się popsuło i jest jedynie dostateczny (może to problem z moją anteną). Tak więc spokojnie możesz próbować odebrać "Czwórkę".

Gdzieś pisałeś że jesteś z okolic Sokołowa Podlaskiego, ja mieszkałem kiedyś w okolicy Łochowa i miałem idealny odbiór TV4. W tej chwili mój kuzyn mieszka w Ruchnej koło Węgrowa i też nie narzeka na odbiór z nadajnika w Łazach więc może powionieneś spróbować skierować swoją antenę w stronę Warszawy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Niestety wiele osób nie kojarzy, gdzie dokładnie leży Sokołów Podl., więc podanie miejscowości Siedlce jest bardziej odpowiednie (dokładnie to mieszkam w Kamiance) :wink: Jednak i tak podałem odległość w linii prostej od nadajnika w Siedlcach i jeśli chodzi o TV 4 to odbiór jest utrudniony, ale możliwy. Z Wa-wy natomiast nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może jeszcze coś zasugeruje. Popytaj ludzi mieszkających koło ciebie korzystających z anteny siatkowej czy odbierają TV4. Lepiej popytać niż niepotrzebnie wydawać pieniądze.

 

Ludzie obok mnie zadawalają sie 5 kanałami. Mało kto ma nawet anteny satelitarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest w małych miejscowościach, gdzie mało ludzi interesuje się telewizją sat i naziemną. Z tego co pamiętam, to ja u siebie jako jedyny odbierałem TV 4 (oczywiście wykluczając odbiór satelitarny). Warto więc się pobawić antenką. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Niestety wiele osób nie kojarzy, gdzie dokładnie leży Sokołów Podl., więc podanie miejscowości Siedlce jest bardziej odpowiednie (dokładnie to mieszkam w Kamiance) :wink: Jednak i tak podałem odległość w linii prostej od nadajnika w Siedlcach i jeśli chodzi o TV 4 to odbiór jest utrudniony, ale możliwy. Z Wa-wy natomiast nie ma szans.

Rzeczywiście w twojej lokalizacji, nie jest możliwy odbiór z nadajnika w Łazach... Pozostaje Ci jedynie nadajnik w Łosicach... Gdy pisałem o Sokołowie Podlaskim byłem przekonany że mieszkasz gdzieś bliżej Warszawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w Łosicach. W Łosicach znajdują się nadajniki TVP1, TVP2, TVP Info I Polsatu, a nadajnik TV 4 i drugi nadajnik Polsatu (nadający z mniejszą mocą) znajdują się w Siedlcach na dachu Biura Urzędu Wojewódzkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27/średnia, 1kW 11km/H/D

Baranówka

kanał 27, moc średnia 1kW, przybliżony zasięg 11km, polaryzacja pozioma, wiązka kierunkowa*, obiekt: Rzeszów*Baranówka*

Jak wszystko dobrze pójdzie, to jeszcze we wrześniu tego roku będziesz się cieszył dobrym odbiorem TV 4, TVN, TV Puls i TVP Info po DVB-T.

 

*D - directional - kierunkowy, *ND - non directional - nie kierunkowy=dookólny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiór "czwórki" z nadajnika w Rzeszowie możliwy jest trochę dalej niż tylko w samym mieście :D

U siebie w domu mam TV 4, antena Yagi 16 el., na wysokości ok 5m, okolice Sędziszowa Młp. Z symetryzatorem mocno zaśnieżona, ale ze wzmacniaczem odbiór poprawny, nawet na zwykłej siatce ze wzmacniaczem da się oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po przełączeniu TVNu na kanał 35, a TV4 na kanał 33 (stacje zamieniły się kanałami) {łapię z Warszawy} TV4 mam w jakości doskonałej, obraz jest czysty, można oglądać zmarszczki aktorów :D

 

Ale TVN trochę się pogorszył, chociaż wcześniej TV4 na swoim kanale 35 odbierało dużo gorzej.

 

Anetna siatkowa na dachu, podłączona kablem sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...