Skocz do zawartości

Ferguson FK 6900CR nie wydaje m.i. pasma 12188H27500


zero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Prawie 2 tygodnie temu pytalem sie tu o ustawienie tunera Ferguson FK 6900 CR .

 

Odwiedzilem akurat mojego Ojca w PL i mam aktualnie nastepujacy problem lub pytanie tu na forum:

Stary Ferguson AF 2018SE bezproblemowo sciagal wszystkie wolnodostepne programy.

Nowy Ferguson FK6900 CR z karta conax nie wydaje miedzy innymi . Programow z pasma 12188 H 27500 (niemieckie progamy RTL itd) co stary Ferguson potafil i POTRAFI bezproblemowo.

Nowy ferguson zostal zakupiony ze wzgledu na TVN – o niemozliwosci sciagania wiekszosci programow niemieckich podczas kupna -nie bylo mowy.

 

Wyszukiwanie programow jest w tym dekoderze latwe- tak jak Viki tu na forum - mi ostatnio potwierdzil (wtedy nie znalem jeszcze tego dekodera).

Wchodze na Astre 1- pasmo 12188H 27500 trwa wyszukiwanie- potem czary mary i meldunek “0 Programow dolaczono").

Przelaczylem na jezyk niemiecki i po przeszukaniu dostalem krotko potwierdzenie “Suche erfolgreich ” =“przeszukiewanie owocne“.

Gdzie wiec te znalezione kanaly wedruja?? W kazdym razie nie na koniec listy jak zwykle bo tam ich nie ma – jest to jasne bo w trakcie przeszukiwania ta mala lista nie dostaje ani jednego dopisu.

Przypuszczam ze to oprogramowanie w 95% jest odpowiedzialne za ten stan rzeczy.

Siedzialem przy tym dekoderze pare godzin- nie bylo szans - stary dekoder wszysciutko wyszukal- wiec to chyba nie problem mojej glowy

Probowalem szukac z wsadzana karta i bez karty to samo.

W Elblagu i W Olsztynie trafilem na nie kumajacych absolutnie czaczy doradcow..

.

 

Dlatego pytanie tu na tym kompetentnym forum: jak i czy da sie rozwiazac ten problem??? Przeciez to nowoczesny decoder, monoblok dziala na 102 – jestem w kropce a moj ojciec przelacza dalej kable z jednego decodera na drugi.

 

Pozdrowienia

Z poludniowych Niemiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w Menu, wybierasz Ustawienia systemu, Informacja o systemie. Wyświetli się wersja 107 lub 109

 

Sprawdziłam przed chwilą na swoim, bez problemu przeszukuje.

Wchodzisz w Menu, wybierasz Instalacja, zaznaczasz Hotbird, wciskasz zielony przycisk (Sat/TP), przechodzisz do transpondera 12188, czerwonym Szukaj. W nowym okienku filtruj – TV, według sieci – wyłączono, OK., OK.

Wyszukane nowe kanały powinny być na końcu listy.

Oooops. Teraz dopiero zobaczyłam,że chodziło Ci o Astrę, ale tak samo jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Również borykałem się z problemem 12188. Pojawił się u mnie na dekoderze polsatu, wziąłem to za awarie dekodera. Po zakupieniu FK 6900 problem dalej pozostał. Spędziłem wiele godzin by znaleźć przyczynę awarii. Nie był to przełącznik, kabel, konwerter ani ustawienie anteny. Co ciekawe działał na określonym kablu w domu dobrze (instalacja multiroom). Pomogło przestawienie ustawień przełącznika na TONE A i TONE B zamiast #1 i #2 (HB + Astra). Co ciekawe 12188 nie działał nawet na 5m kabla bezpośrednio podpiętego do anteny, dopóki było wybrane DiSEqC 1.0 i #1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...