Skocz do zawartości
  • 0

połączyć: TV HD, dekoder HD n-ki i kino domowe z nagrywarką?


garcia-pl
 Udostępnij

Pytanie

Witam

Pytanie moje dotyczy sposobu podłączenia nastepujących sprzętów:

 

A) Telewizor Samsung LCD LE32R3 z opcją HD 1080i, wyjścia: HDMI/DVI IN, EURO AV, COMPONENT IN (Y Pb Pr), AV IN, VIDEO, S-VIDEO, AUDIO OUT, PC IN, DVI IN, RGB.

B) Kino domowe z nagrywarką LH-RH760 HDD/DVD Z opcją HD, wyjścia: HDMI, EURO AV2, AV OUT, AV IN 3, OPTICAL IN, S-VIDEO OUT, EURO AV 1 AUDIO/VIDEO, COMPONENT/PROGRESSIVE SCAN VIDEO OUT (Y Pb Pr).

C) dekoder nbox HDTV N bez twardego dysku z wyjściami: HDMI, USB, YPbPr, SCART, AUDIO ANALOGOWE, SPDIF.

 

Ważne: każdy ze sprzętów ma tylko po jednym wyjściu/wejściu HDMI :-( (niestety, bo sprzęt ma 2 lata i wtedy jedno HDMI było hitem)

 

Jak więc podłączyć ten sprzęt w taki sposób, żeby:

a) był odbiór obrazu w HDMI z N-ki (teraz taki jest przez kabel HDMI bezpośrednio z dekodera),

B) dźwięk przechodził przez kino domowe/nagrywarkę w dobrej jakości ( teraz przechodzi przez SCART między TV a kinem/nagrywarką - ale patrz pkt a) niżej)

c) obraz był nadawny w taki sposób, żeby można było nagrywać programy i było widać na TV menu kina domowego/nagrywarki na TV?

 

Dodam: teraz działa, ale:

a) dźwięk ma lekkie opóźnienie względem obrazu (idzie przez kino domowe/nagrywarkę połączeniem: SCART TV/SCART KINO/NAGRYWARKA)

B) nie widać menu kina/nagrywarki na TV (pewnie wiąże się to z możliwością odbioru przez telewizor tylko jednego rodzaju sygnału, w tym przypadku HDMI z dekodera-tu mam obraz HD, a nie ze SCARTA-tu mogłabym mieć widoczne menu kina/nagrywarki w TV),

c) nie mogę nagrywać nic z platformy N (obraz nie przechodzi przez kino/nagrywarkę, jedynie dźwięk jest odbierany przez SCART z TV - patrz punkt a).

 

Nie wiem czy wszystko jest dosyć czytelne, więc przedstawię to tak:

kabel SCART "TV" z "kinem/nagrywarką"

 

kabel HDMI "dekoder" z "TV".

 

Dziękuję z góry za pomoc, bo nie jestem specjalistką, a chcę kupić jakieś ewentualnie kable dodatkowe, a nie wiem jakie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie wiem czy to spełni te wszystkie warunki:

-nBox do telewizora kablem HDMI

-Kino domowe do tv kablami Component + jeśli potrzeba to dźwięk do tv kablami cinch

-Dźwięk z nBoxa można wyprowadzić przez wyjście SPDIF do wejścia optycznego w kinie.

Żeby była możliwość nagrywania z nBoxa musisz podłączyć go do nagrywarki kablem SCART i za każdym razem przełączać tryb pracy nBoxa przyciskiem RES najlepiej na SD 2.

 

Nie da się tego wszystkiego podłączyć tak, aby była możliwość jednoczesnego oglądania N w jakości HD, nagrywania oglądanego kanału z oferty N i podglądu menu kina domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki bardzo.

Co nieco już próbowałam.

Dało się zrobić tak, żeby było: widać menu nBoxa, menu kina i nagrwanie kina. Ale nie w wersji HD, tylko zwykłej.

Jeśli będę chciała obejrzeć (i tylko obejrzeć) kanał w HD, to dorzucę kabel HDMI z nBoxa do TV. Będę mieć dwa kable. Teraz mam połączenie:

HDMI: TV i kino

scart: nBox i kino.

Jest menu kina, menu nBoxa i dźwięk.

Moge nagrywać kazdy kanał, ale nie w HD. Ale to sie da przeżyć.

Czincz i component podłączę zamiast scarta. Będzie lepsza jakość.

Ale dołożę jeszcze jeden HDMI i w razie chęci ogladania w HD zamienię kabel HDMI w TV z tego idącego z kina na ten idący z nBoxa.

Ale bardzo dziekuję za pomoc.

:-):brawo::jupi::jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy rozgaleznik hdmi niebyklby lepszy w tej sytuacji? 2,3 lub 4 wchodza wychodzi jeden ( automat lub pólautomat) do tego jakis komponent, scart z nki do nagrywarki i jakis optyczny z tv do Kina zeby wszystko hulalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie z tym jest problem. Bo to jest inaczej: jest jedno wyjście hdmi ( np do dekodera jednego w domu ) i kilka wyjść ( np do kilku TV w domu ).

Dlatego mam problem.

Nie znalazłam takich kabli. Tym bardziej, że w kinie domowym jest wyjście out. Nie in.

:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz tak mam, ale przełanczam kabel w TV ręcznie. to nie problem, bo mam łatwe dojście. Ale to nie rozwiązuje problemu, bo TV odbierać wtedy będzie tylko jeden sygnał (wybrany przyciskiem na dodatkowym sprzecie). A tu chodzi o to, żeby jednocześnie szło kino i dekoder. Mam teraz tak, ale tracę po drodze HD. :-( Wyściem byłby TV na dwa sposoby: HD IN i HD OUT>....

A ja tego nie mam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No a jakis component sie nie nada zeby bylo hdmi dla nki a komponent dla kina i polaczenia dla dzwiku to juz oddzielna kwestia ewentualnie nowy TV :)

Pozatym przelaczanie kabla moze doprowadzic do jakiejs awari (albo TV albo ktoregos z urzadzen lub nawet kabla) takze proponuje jednak rozpatrzyc inne opcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...