Skocz do zawartości

CI-Slot a CI-Slot HD 2


Goral1441757608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hm, a ja mam inne pytanie ale nie chce zakladac nowego tematu bo mniej wiecej o to samo chodzi.

Czy na module od Cyfry bez problemu bedzie mi dzialac Eurosport na Skystar HD2?

Bo teraz w ogole nie dziala (Phoenix).

Podobnie zreszta jak ESPN i NG (w NG dziala tylko z angielska sciezka dzwiekowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam, co prawda, moduł CP, ale z Eurosportem jest podobny problem. Z całej paczki nie chodzi mi pod DVBViewerem tylko ten kanał (dźwięk jest, ale obraz nie świeci). Ze wszystkich popularnych programów, które sprawdzałem (z wyjątkiem Media Portal), Eurosport udało mi się odpalić jedynie na MyTheatre.

 

Podobne problemy z odbiorem kanałów na kartach DVB są w przypadku TVN-ów (z wyjątkiem nSport - ten chodzi bez problemu) dekodowanych z kart TNK umieszczonych w modułach dla systemu Conax. Tam nie pomaga nawet użycie MyTheatre. Tak więc, dla TNK na dzisiaj najlepszym wyborem pozostają Phoenixy, dla C+ chyba możesz pomyśleć o zakupie jednego z dostępnych modułów, ale koniecznie poczekaj na opinie użytkowników C+ :!:

 

U mnie, a właściwie na wszystich kartach z rodziny TwinHan 1041/AzureWave AD-SP 400/SkyStar HD2, występują również problemy z odbiorem (z modułu CP) kanałów HD nadawanych w DVB-S2. Umieszczenie tego modułu w slocie CI karty sprawia, że kanały te przycinają, pomimo niewielkiego obciążenia procesora. W przypadku kanałów FTA, to oczywiście nie problem, bo zawsze można moduł wyjąć. Natomiast nie można tego obejść w przypadku Eurosportu HD (jedyny kanał HD z oferty CP nadawany w DVB-S2). Moduł dedykowany dla Cyfry+ to jest właściwie sprzętowo ta sama konstrukcja co moduł CP (SCM). Różnią się oczywiście wgranym oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na module od Cyfry bez problemu bedzie mi dzialac Eurosport na Skystar HD2?

Bo teraz w ogole nie dziala (Phoenix).

Podobnie zreszta jak ESPN i NG (w NG dziala tylko z angielska sciezka dzwiekowa).

U mnie wszystkie 3 programy działają, choć w chwili sprawdzania ESPN nie było polskiego spikera na polskiej ścieżce dźwiękowej.

eshdpl(pol).jpgespn(pol).jpgnghd.jpg

Używam modułu Aston v2.22 z cardsplitterem SmartWi Wireless i DVBViewer Pro v4.1.1.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. moze zle sie wyrazilem.

Na angielskiej sciezce dzwiekowej mam NG (video i dzwiek).

Przelaczam na PL i nie ma ani dzwieku a video dziala przez sek. i staje.

 

Dziwne jest to co piszesz. Porównaj parametry tego kanału czy u Ciebie są takie same.

 

ng.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne albo i nie. Parametry identyczne a kanal z polska sciezka audio nie dziala.

 

ng.jpg

 

Edit

 

Po zmianie kodekow na Elecard jest OK.

Ale! Uzycie procesora przy FFDShow bylo miedzy 5-10%.

Na obecnych (po zmianie) Elecard jest 10-30% czyli sporo wiecej.

 

Edit 2

 

Eurosporty, ESPN tez dzialaja!

Szkoda tylko, ze uzycie procka jest na dosc wysokim poziomie przy tych kodekach.

A procek do slabych nie nalezy (C2D E8300 krecony delikatnie na 3.4GHz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, ze uzycie procka jest na dosc wysokim poziomie przy tych kodekach.

A procek do slabych nie nalezy (C2D E8300 krecony delikatnie na 3.4GHz).

 

No niestety... nikt nie mówił że będzie lekko.

Do porównania: Core2Duo 3GHz 2GB RAM GF9400

 

kodek:

 

Elecard 15% - 30%

Cyberlink 10% - 25%

PureVideo 5% - 15%

 

Kanały HD dochodzą do 45%

 

Wcześniej miałem Bartona (1,8 GHz) kanały SD w okolicach 80% o HD wogóle nie wspominam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...