Skocz do zawartości

Samsung DSR-7000


gabin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś ten dekoder i konfiguracja tego wyglądała tak: Menu -> Instalacja -> Ustawianie Anteny ->

i ustawić:

 

Satelita: Hot Bird

Pozycja: 13.0

Orientacja: Wschód

Port DiSEqC: Mini A (tu zmieniamy na mini A)

Zasilanie LNB: TAK

Konwenter LNB: Uniwersalny

 

potem zmieniamy satelite na Astrę i ustawiamy:

 

Satelita: Astra

Pozycja: 19.0

Orientacja: Wschód

Port DiSEqC: Mini B (tu zmieniamy na mini B)

Zasilanie LNB: NIE (tu zmieniamy na nie)

 

Powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomyślałem, podumałem i pokombinowałem i doszedłem przyczyny!!!

Uszkodzony był konwerter i jestem tego pewien na 1000%.

Wymieniłem na nowy i jak ręką odjął!

 

 

Ja mam ustawione port 1 i port 2 i zasilanie LNB dla obu. Diseq taki sobie bez rewelacji.

Rada moja taka. Sprawdź czy masz sygnał na jakimkolwiek transponderze.

Wejdź sobie na http://www.lyngsat.com i tam znajdziesz i częstotliwość i polaryzację i kanały tv. W tym radosnym dekoderze ustawiaj w kontroli sygnału po kolei częstotliwości i zobacz czy widzisz cokolwiek. Jeśli nie to wymontuj diseq i połącz bezpośrednio tuner z konwerterem (nie zapomnij zmienić ustawień LNB albo ustaw z powrotem na fabryczne).

Zakładam, że antenę masz wycelowaną w odpowiednią stronę (choć mi się kiedyś wydawało, że mam astrę a miałem syriusza ;))

 

Generalnie ten dekoder jest badziewny. Ma poważny bug w sofcie w części zapamiętywania kanałów. Żeby cokolwiek sensownie zapamiętać to trzeba się namęczyć a i tak mam wrażenie, że nie wszystko.

 

Zawsze go można wyłączyć i włączyć do prądu wtyczką na parę chwil. zwykle pomaga

 

pozdro

 

Edycja RafiX: Wkleiłem dwa posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłączając dekoder bezpośrednio pod konwerter to oczywiście mam programy z Astry.Jestem przekonany że dekoder nie podaje sygnału przełączającego na Diseq.Napisałem mail do Polsat Cyfrowy i odpisali mi że mam się udać do punktu dystrybucji dekoderów PC.Byłem i okazało się że jeśli faktycznie jest coś nie tak z tym dekoderem to wymienią go za 18zł na ten sam model ale sprawny.

Myślę że poprostu zwrócę im ten dekoder a wezmę sobie nowy sprzęt na nowych warunkach.Są wkońcu teraz promocje.Tak naprawdę to jestem trochę zdziwiony że polsat nie ma żadnych ciekawych propozycji dla stałych klientów.Wkońcu mam ten dekoder i regularnie opłacam abonament od ponad ośmiu lat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...