Skocz do zawartości
  • 0

Połączenie i nagrywanie


Gość Beata S
 Udostępnij

Pytanie

dzien dobry,mam pytanie-wedlug instrukcji internetowej podlaczylam sat decoder do tv kablem hdmi,magnetowid kablem scart do tv i kablem scart magnetowid z decoderem satelitarnym i teraz jak chce ogladac tv musze pilotem nastawiac na hdmi ,jak chce ogladac kasete vhs musze pilotem nastawic na scart,nie moge ogladac na tych samych, musze je ciagle przelaczac nie mowiac nic o nagrywaniu bo i o to mi chodzi,nie nagrywa bo tv z dekodera dziala przez hdmi a magnetowid przez scart.czy ja cos pominelam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Trochę późno zapoznałem się z tym pytaniem ale... może jeszcze na coś moje wyjaśnienie się przyda? 

Aktualnie system odbioru programów telewizyjnych (i nie tylko) uległ zmianom i starsze urządzenia nie współpracują z nim bezproblemowo. Obecnie przewiduje się, że aktualnie wyprodukowany odbiornik telewizyjny jest przystosowany do odbioru programów DVBT 2 hevc i jeśli do niego podłączymy jakąś pamięć masową to możemy zaprogramować i nagrać jakiś film z określonego "kanału". Haczyk jest w tym, że nie można oglądać w tym czasie (nagrywania) innego programu. Są w prawdzie odbiorniki (?) wyposażone w podwójny tuner, które to umożliwiają ale to raczej rzadkość. Do nagrania i późniejszego odtwarzania nagrań nie potrzeba żadnych kabli ani dodatkowych połączeń oprócz odpowiedniego "pendrive" włożonego w odpowiednie gniazdo USB. Sprawa komplikuje się jeśli nie mamy najnowszego odbiornika i musimy stosować do odbioru TV starszego typu. Wtedy konieczny jest dodatkowy dekoder. Podobnie jest z odbiorem satelitarnym. Zwykle takie dekodery łączy się odpowiednim kablem (HDMI, SCART...) z odbiornikiem ale, niestety trzeba przełączać wejścia. Jeszcze jest nieźle jeśli taki odbiornik posiada wystarczającą ilość wejść i każde peryferyjne urządzenie (dekoder DVBT 2 hevc, dekoder sat, magnetowid, kino domowe itp.) można podłączyć do osobnego wejścia. Gorzej jeśli tych wejść jest zbyt mało i musimy wtedy ręcznie przepinać kable aby odpowiednie urządzenie mogło podawać sygnały do odbiornika. Na to nie ma innego sposobu i tak (na razie?) musi być. Jeśli chodzi o nagrywanie to najlepszy sposób wyposażyć dekoder sat. w odpowiednią pamięć (jeśli dekoder jest do tego przystosowany). Starsze i prostsze modele nie maja takiej możliwości. Koleżanka nie podała na m wielu szczegółów, więc dokładniejszej odpowiedzi nie można udzielić. Nie wiemy czy nagrywanie ma nie odbywać na magnetowidzie (jaka nazwa?) nie wiemy też jaki jest dekodera. i czy nagrywanie ma się odbywać z satelity czy z naziemnej?  Nie znamy też nazwy odbiornika TV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...