Skocz do zawartości
  • 0

Warunki atmosferyczne a jakość odbioru


fonon
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

Problem jest następujący. Zestaw składa się z anteny Famaval 80LH, konwertera GI-205 MONOBLOCK PLATINUM X i tunera fta Globo 3000 slim (kabel krótki - kilka metrów). Jakość sygnału przy dobrej pogodzie jest na poziomie 83-91%, siła sygnału 75-85% (na obu satelitach podobnie). Odbiór jest prawidłowy. Niestety nie mam możliwości oceny jakości odbioru przy złej pogodzie. Tylko raz trafiłem na prawdziwą ulewę, ale trwała zbyt krótko, bym zdołał coś konkretnego wywnioskować. Były jednak widoczne zakłócenia odbioru. Antena widzi satelity bez przeszkód, ale jest blisko ściany, niemal prostopadle do niej ustawiona. Zamierzam zmienić odbiornik i przejść na odbiór programów kodowanych (prawdopodobnie cyfra+). Chciałbym uniknąć sytuacji w której inwestycja okazałaby się niewypałem z uwagi na jakość odbioru w gorszych warunkach. Pytanie są takie - czego można spodziewać się przy marnej pogodzie? Czy nowsze tunery poradzą sobie lepiej z odbiorem?

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dziękuję za odpowiedź. Może w takim razie jeszcze dodatkowe pytanie. W jakich warunkach należy liczyć się z zerwaniem lub znacznym pogorszeniem odbioru? Nie miałem dotychczas doświadczeń z instalacjami satelitarnymi i nie wiem, czego się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem Ci tylko z własnego doświadczenia. Około może minutowa, całkowita utrata sygnału nastąpiła przy nadejściu chmury burzowej (pokaźnej :D ) Na szczęście szybko zerwał się wiatr. To było przy antenie 70 cm. Teraz przy antenie 90 cm i przy naprawdę silnej ulewie obserwuję, że pasek sygnału robi się żółty, ale to nie ma większego wpływu na komfort oglądania (nie zrywa, nie ma szatkowania obrazu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo masz małą czasze wiadomo że na 60 i to jeszcze na wschodzie kraju trudniej złapać kanały z astry a jak się już na takiej antenie złapie to sygnał nie jest zadowalający najlepiej załapać sygnał z "zapasem" u mnie (Podkarpacie) na czaszy 70 cm podczas burzy traci sygnał z astry chociaż mam 40-50% a HotBird 80-90% i Hotbird najwyżej zmniejszy się do granic 40% dodatkowo sygnał na zezie w 70 czy 60 może zanikać podczas bezchmurnej pogody dlatego pisze że najlepiej złapać sygnał z "zapasem" wtedy nie ma takich problemów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak samo bywa u mnie przy zlej pogodzie, najgorzej w zime jak snieg zasypie konwerter to wszystko pada. Teraz najbardziej dokuczliwe beda grube chmury burzowe oraz intensywne ulewy. Posiadam antene 80cm i w ciagu ubieglego roku wystapilo 5 calkowitych zacmien hotbirda. Przy dobrej pogodzie skale sygnalu oraz jakosci mam zamkniete na 99%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...