Skocz do zawartości
  • 0

Instalacja zbiorcza sat+rtv na 150 mieszkań.


sputnik
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkich.

Nie wiem czy w odpowiednim dziale piszę, ale chodzi mi o instalację zbiorczą sat+rtv. W bloku w Warszawie w którym mieszkam, kilka lat temu remontowano dach i nakazano usunąć wszystkie anteny. Od tego czasu wspólnota nie chciała słyszeć o ponownym montażu, aż do dzisiejszego zebrania, na którym poruszyłem ten temat z nowym zarządem. Okazało się, że jest sporo osób, które są zainteresowane taką instalacją, wspólnota też nie miałaby nic przeciwko. Jedyną obawą są koszty. Czy orientuje się ktoś z czytających tego posta, ile by kosztowało założenie i doprowadzenie kabli do 150 mieszkań , a w każdym mieszkaniu byłoby gniazdko z dwoma wyjściami sat - po 4 satelity w jednym (np.: HB, Astra, Astra2 i Thor), jedno wyjście TV i jedno radiowe (DŚK + UKF, lub sam UKF dla obniżenia kosztów). Słyszałem też od jednego instalatora, że do instalacji z liczbą poniżej 200 gniazdek można dołączyć kilka dodatkowych kanałow bez potrzeby uzyskiwania odrębnego zezwolenia. Czyli oprócz standardowych 7 z anteny naziemnej możnaby dołączyć przykładowo: TV Polonia, Historia, Kultura itd. Kiedyś Canal+ oferował jakąś dopłatę do instalacji, jeśli iluś tam mieszkańców wykupi u nich abonament. Czy można uzyskać dofinansowanie z pieniędzy unijnych?

Myślę że teraz z powodu spowolnienia gospodarczego, lub jak niektórzy mówią kryzysu, jest najlepszy moment na taką inwestycję. Robi się też coraz cieplej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przypuszczam, ze najlepsza by była topologia z pionami na klatce z wpiętymi kaskadowo multiswitchami na piętrach.

Tylko, że tak rozległa instalacja to nie tylko wysokiej jakości kable, ale przede wszystkim projekt wykonany przez specjalistę. To nie jest proste zadanie.

Musicie zwrócić się do firmy, która wykonuje takie instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...