Skocz do zawartości
  • 0

instalacja anteny problem


granacik84
 Udostępnij

Pytanie

witam, proszę o wyrozumiałość w tej dziedzinie jestem początkującym.

ostatnio próbowałem zainstalować satelitkę 60-tkę (po taką odkopałem w piwnicy) i ożenić ją z tnk. W trakcie instalacji napotkałem problem z konwerterem widział tylko wybrane transpondery z hotbirda (z racji iż konwerter był stary i niepewny a tuner fta pożyczony zakupiłem własny globo 7300 i monoblocka Best hqdl 212). Jednak tutaj dopiero zaczęły się schody, konwerter nadal widzi tylko wybrane transpondery i tak np transponder 4 (10862V2200) przy poziomie 60% i jakości 50% na Astra 19,2E (antena w bloku na parterze ale przestrzeń do sygnału czysta) pozostałe transpondery poziom 60% i jakość 2%. a z hohtbirdem jeszcze gorzej sygnał w granicy 60% jakość 2%. Na tych częstotliwościach co odbieram 50% kanały idą bez zacięcia natomiast interesują mnie pozostałe transpondery a głównie hotbird, astre moge sobie podarować. Poniżej podaje ustawienia tunera w celu weryfikacji (sam sprzęt sprawny bo próbowałem u znajomego) kwestia chyba tylko ustawień. Ale to już moje domysły:

 

Astra 19,2E

typ konwertera : uniwersalny pierwsza częstotliwośc 9750, druga częstotliwośc 10600

DiseqC 1/2

pozycjoner wyłączony

0/12V włączone

polaryzacja auto

dzwięk włączony

zasilanie włączone

 

Na Hotbird 13E ustawienia takie same z wyjątkiem doseqc 2/2 ale mam jeszcz moścliwości 1-4/4, 1-8/2, 1-16/16

Dopiero teraz doczytalem ze monoblock jest dedkowany do talerza 80-90 choc tak jak pisze zależy mi głównie na hotbirdzie astre moge zupelnie olac. Jesli jest ktos kto mial podobne problemy a znalazl juz rozwiazanie prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dokładnie... talerz "60" nie nadaje się do konwerterów typu monoblock. Potrzeba innej czaszy... 75-95cm.

Z tego co piszesz wnioskuję że główny konwerter monoblocka ustawiony jest na satelitę ASTRA 19,2 E. Musisz skierować antenę na HotBird 13 E.

 

1. Łapiesz konwerter oznaczony na naklejce jako "A" do uchwytu anteny

2. W tunerze konfigurujesz 1 wejście (albo "A") Diseq jako Hotbird. 2 wejście (albo "B") na Astrę.

3. Ustawiasz jakiś kanał z Hotbirda i ustawiasz antenę najdokładniej jak się da.

 

Oczywiście na tej "60" nie ma mowy o prawidłowym działaniu programów na Astrze więc możesz zapomnieć. Hotbird natomiast powinien działać prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

chyba że nie uda ci się ostawić dokładnie talerza zawsze można zakupić miernik z nim ustawisz antenę profesjonalnie (ja sam posiadam 3 mierniki z czego jeden uniwersalny ale w moim fachu jest to konieczne) :>

Ale zazwyczaj ustawiam na chybił trafił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dzieki koledzy za pomoc!! Tak jak pisalem astre moge sobie darowac. Tylko tak dla upewnienia stojac za antena monoblok mam przypiety do talerza za lewy konwerter. Drugie pytanie w sprawie diseq'a w internecie wyczytalem ze hotbird ma byc na porcie 2 a astra na 1 czyli odwrotnie niz zez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...