Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się. Osobiście, jeśli czas mi na to pozwala lubię wybrać się do kina, na premierę, na jakiej naprawdę mi zależy, resztę obejrzę w C+ i HBO. Gdy wejdzie VOD, sam nie wiem czy się na to zdecyduję... W pierwszej kolejności będę chciał zobaczyć, jak się zaprezentuje VOD Cyfry, a później pomyślę, czy się w to bawić, czy nie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
PawelU1981 wiadomo, że jeśli przeliczamy na kasę to bardziej opłaca się opcja Premium w Cyfrze niż VOD za dychę.

 

Tu nie chodzi nawet o kasę. Jednak o ten snobizm jaki to wszystko okrywa. Od razu pojawia się krytyka kanałów premium i wychwalanie VOD, a prawda jest taka, że połowy filmów z tego VOD nikt nie obejrzy. Powiedz tak szczerze ile razy w roku chodzisz do kina? Ja może ze 2-3. A resztę oglądam w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziś, że HBO podczas, gdy kończy się film a ma za parę minut zacząć się drugi, nie pokazują na dole paska ZA CHWILE: ... i odliczanie do emisji. Dziwna sprawa... czyżby się rozmyślili z tego, czy coś kombinują tylko... :roll::wink: Bo szczerze mówiąc, bez tego, to tak jakoś... łyso i nieładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to do dziś nie ma tego paska na dole ekranu na HBO, który pojawia się podczas kiedy kończy się film na HBO - ZA CHWILE: ... i odliczanie do emisji kolejnego filmu. Coraz bardziej ciekawi mnie, co kombinują? Bo przecież tak jak mówiłem, chyba się z tego nie wycofali... :wink: Co do szaty graficznej? Hmm, sam nie wiem.. :shock::wink: Bo czy awaria by tak długo trwała.. może, może.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek na HBO - ZA CHWILE: ... powrócił. Widocznie, mieli jakąś awarię i coś kombinowali. Według mnie dobrze jest z tym paskiem, przyzwyczaiłem się do tego, bez niego, było jakoś tak... łyso :wink:

p.s. Gdy po zakończeniu filmu pokazują co za chwilę na ekranie, gdy zapowiada ta kobieta, to jest animacja z filmu i pod spodem pisze np. ZA CHWILE: Auta. Nie wiem czy to nowość, ale wcześniej tego nie widziałem, było bez animacji z filmu, były tylko napisy, co za chwilę i informacje kiedy film powstał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - czy HBO i CANAL+ emitują wszystkie filmy pochodzące z wytwórni z którymi mają umowy , czy tylko niektóre?

 

 

Ps. ciekawe czy cena HBO po wejściu do innych platform ulegnie zmianie.Może wtedy też Canal+ aby nie stracić pozycji na rzecz HBO obniży swoją cenę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - czy HBO i CANAL+ emitują wszystkie filmy pochodzące z wytwórni z którymi mają umowy , czy tylko niektóre?

 

 

Ps. ciekawe czy cena HBO po wejściu do innych platform ulegnie zmianie.Może wtedy też Canal+ aby nie stracić pozycji na rzecz HBO obniży swoją cenę. :D

 

Nie, nie wszystkie, ale duza czesc.

C+ i HBO kupuja (kontrakty - dlugoterminowe umowy) filmy w "pakietach" gdzie oprocz wartosciowych dobrych filmow sa sredniaki i totalne chaly i z tych chal czesc poleci w TV.

 

Ostatnio Canal+ fr. (po fuzji) gdzie postanowili renegocjowac umowy z wytworniami aby pozbyc sie filmow gniotow i obnizyc koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam jeszcze raz, są wszystkie filmy, do której wytwórnia ma prawa na dany region.

Nieraz kanał nie ma co pokazać i ratuje się powtórkami sprzed kilku lat, czy w takiej sytyacji sam dobrowolnie rezygnowałby z części nowych filmów (inna kwestia czy dobrych). Poza tym, inny nadawca mógłby pokazać filmy nieemitowane, a tak nie jest.

Pakietami filmy to kupuje Ale Kino. kanały premium podpisują umowe i leci wszystko jak jest, dodatkowo mogą porozumieć się w kwestii filmów archiwalnych.

Taka wytwórnia to produkuje rocznie od kilku do kilkunastu filmów.

 

Ta renegocjacja we francji dotyczyła VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki. Jestem świeżym użytkownikiem Cyfry. Na poczatku listopada zamowiłem sobie Canal i HBO, żeby było co obejrzeć zimą. Jakość obrazu na Canal jest zadawalająca, ale na HBO - tragedia. Wczoraj na HBO oglądałem film o 21:40 i dwa czarne pasy (górny i dolny) zajmowały w sumie tyle co obraz. Zastanawiam się czy to ja mam jakieś problemy z ustawieniem sprzętu czy to HBO nadaje filmy w takim formacie. Bedę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...