Skocz do zawartości

Zmiana miejsca zamieszkania i problem z UPC, ale i nie tylko


Rekomendowane odpowiedzi

Treść przekopiowuję ze swojego jogga, bo leniwiec jestem, a sytuacja wygląda następująco:

 

W obecnym jak na tą chwilę mieszkaniu mam wykupiony abonament w UPC - telewizja "cyfrowa" z pakietem Canal+ oraz internet 10mb/s. W ostatnich dwóch miesiącach jestem zadowolony. Wcześniej były problemy techniczne, ale nie tylko moje. Całego bloku. Łącznie na tę przyjemność wydaję obecnie - TV - 67 zł - TV (Canal+ 1 miesiąc za darmo) i 81 zł za internet. w sumie 147 zł.

Ale jak wyżej nadmieniłem pojawia się problem w przeprowadzce, ponieważ w bloku do którego będę się przeprowadzał, nie ma UPC, a co za tym idzie w rozmowie z konsultantką dowiedziałem się, że mam 3 wyjścia: - Cesja - czyli przepisanie umowy na nowego mieszkanka byłego lokum - co mieć miejsca nie będzie;

- Rozwiązanie umowy, bez żadnych kosztów, bo to ich wina, że tam ich nie ma;

- Kosztorys podłączenia usługi - o który ich poproszę aby mi go przygotowali. Domyślam się, że nie będzie to niska kwota, która jak z samochodem na LPG zwraca się po jakimś czasie.

Więc przyjmując pesymistyczną wersję, że nie będzie możliwości podłączenia UPC, zostają dwa wyjścia.

Próba kombinowania w Aster, która jest jedynym (z tego co widzę z oznakowania na piętrach) dostawcą TV/Internet w bloku o korzystne warunki w jakich zapiorę z nimi umowę, bo strona Aster podaje mi informacje o tym, że dostaję połowę mniej kanałów w analogu + parę w cyfrze i internet 6mb/s i dopłacę do tego co płaciłem w UPC ze 60-80 zł, czyli w sumie ok 220-240 zł. Co totalnie się nie opłaca.

Drugim wyjściem jest kombinowanie.

Jeśli chodzi o telewizję, to z tego co się orientowałem balkon mam na wschód, a na balkonie ładną barierkę która nie pogardzi anteną satelitarną. Tu dużego wyboru sobie nie zostawiam, tylko wybiorę Pakiet Prestiżowy w Cyfrze+, co mi daje dostęp do pełnego pakietu z Canal+, HBO, FilmBox'em, i masą innych kanałów FTA, przy umowie na 12 miesięcy za kwotę 147 zł gdzie pierwsze 6 miesięcy połowę tej kwoty. Cena dekodera PVR trochę odstrasza, ale może jakaś promocja się trafi.

Największym problemem jest tu internet, ponieważ mam tutaj szereg możliwości. Jest w domu telefon w Dialogu, na łączach TP, a że telefon tak i siak zostaje, bo numer jest łatwy do zapamiętania i dobrze mieć coś na awaryjne sytuacje, wybór padnie chyba na Netię przy umowie na czas nieokreślony 2mb/s 89 zł, gdzie internet przez pierwsze 2 miesiące jest po 1zł.

Póki co dwa dni myślenia i łażenia po stronach dostawców daje mi takowy wynik. Czyli w przyjętym planie - wypas TV + mulisty net + telefon stacjonarny + 230 zł...

 

Moglibyście doradzić jak najbardziej zbliżoną cenowo, szybkościowo, jakościowo ofertę do UPC?

Ewentualnie jeśli Wam UPC robiła kosztorys podłączenia to ile mnie to może wynieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...