Skocz do zawartości
  • 0

Nieprofesjonalna instalacja w hoteliku


koza0007
 Udostępnij

Pytanie

Witam

Chciałbym samodzielnie zmontować instalacja w nowym hoteliku ale nie wiem czy moje założenia będą prawidłowe. W hotelu docelowo będzie 36 pokoi, chociaż przez pierwsze 2-3 lata tylko parter czyli 12 pokoi. W zestawie będą zwykłe anteny oraz 6 odbiorników satelitarnych puszczonych przez modulatory połączone w szereg. Modulatory to Terra MT29, nie wiem czy puścić je na wejście wzmacniacza wielowejściowego czy wpiąć na wyjściu wzmacniacza. Zamieszczam schemat, proszę spojrzeć czy moje założenia są prawidłowe czy można by coś zmienić. Czy w takiej instalacji programy nie będą słabej jakości ze względu na ilość gniazdek.

 

Image192.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Słabo widać na tym rysunku. Dla Twojej liczby odbiorników możesz zrobić tak: sygnał z dwóch konwerterów Quatro, oraz z anteny naziemnej puszczasz do Multiswitcha 9/8 (przykład). Każde z wyjść doprowadzasz do gniazda Sat\Tv\Radio (przykład). Jak nie o to Ci chodziło, to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kolego koza 0007-moja propozycja jest taka : zestaw anten kierunkowych do odbioru TV naziemnej,w zależności od miejsca zamieszkania i lokalizacji musisz dobrać odpowiednie - do tych anten polecam wzmacniacz strojony np.WWK 861.dzięki temu zestawowi możesz uzyskać do 6-ciu kanałów TV naziemnej>>>zestaw sat z konwerterem QATTRO,lub dwoma(ASTRA),odpowiedni Multiswitch-na wyjściach z Multi (4-6-8-12-16-24 wyjścia)podpinasz tunery>>>sygnał z tunerów na modulatory z tym że musisz wybrać częstotliwości nie kolidujące z częstotliwościami z tv naziemnej i zsumować sygnał za WWK.Pamiętać też należy o wyrównaniu poziomów wyjściowych sygnałów oraz w miarę możliwości o jak największym odstępie między kanałowym.do rozprowadzenia sygnału stosujemy dobrej jakości kable antenowe, należałoby też zastosować tzw.multitapy.jeżeli chciałbyś więcej informacji.pisz.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...