Skocz do zawartości
  • 0

sygnał 7% i nie więcej!


szczurek1406
 Udostępnij

Pytanie

Witam!

Mieszkam na terenie Danii do niedawna odbierałem sygnał sat bez problemu lecz od 2 miesięcy nie można go kompletnie złapać. poprzednio antena była w ogrodzie stosunkowo nisko i zawsze dobrze się łapało sygnał teraz antena mimo że jest w tym samym miejscu nie łapie żadnego sygnału , cały czas na dekoderze widnieje 7% i nic sie nie zmienia, najsmieszniejse ze po odłączeniu kabla nadal jest 7. antena była przenoszona w wyzsze miejsca i nadal to samo, jakie mogą byc przyczyny braku odbioru? kabel wymieniany,wtyczki dobrze poskrecane, kabel poprawnie obrany konkretnie antena przestała działać zaraz po świętach,od tamtej pory nie moge jej ustawic. NIe chce wzywać specjalisty bo wezmie 500 koron a nie mam pewnosci ze to w ustawieniu problem. NO i ogolnie po dunskim specjaliscie spodziewam sie np "skontaktuj się z dostawcą bo cos jest nie tak ale ja i tak wezme 500 DKK bo musialem do ciebie ruszyc tylek a to ze nic nie zrobilem to juz druga sprawa :D" ponad to w dekoderze zostaly skasowane wszytskie kanały i nie moge ich wyszukac bo nie mam polaczenia z satelita. posiadam dekoder cyfry plus w drugim pomieszczeniu i z nim jest dokladnie to samo.... rowniez 7 % skacze 3-7 niezaleznie od ruszania anteną samo sie to zmienia. po odlączenu kabla tyle samo. oba kable wymienione wszystkie wtyczki porobione i w zadnym miejscu nie idzie tego zlapac... W czym moze tkwic problem? mam wzywac fachowca czy to wina dostawcow? niby sygnał mam puszczony tyle wiem...

Bardzo proszę o pomoc bo od 2 miesiecy płace 2 abonamenty i nie oglądam TV!

Dekodery to Polsat - echostar dsb 717 , cyfra - najnowszy STRONG.

Bez zadnych bajerów wsyztsko to co fabrycznie było w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nic nie pisałeś o konwerterze, sprawdzałeś, czy nie został uszkodzony, np. wilgoć w promienniku? Czasami takie uszkodzenia można wzrokowo wypatrzyć (pęknięcia części obudowy), a czasami nie. Na wszelkiego wymień konwerter i ponownie skoryguj ustawienie anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O nie! Konwerterów się nie rozkręca. Czasami można się wzrokowo dopatrzyć, czy na obudowie nie pojawiły się jakieś pęknięcia, czy też powierzchnia promiennika się nie zmieniła, np. od środka lekko zaparowało. Nic nie pisałeś, że posiadasz dwie anteny, pisałeś o przenoszeniu anteny w różne miejsca. Jakich wielkości i jakich firm są te anteny? Po ile lat mają zestawy antenowe? Jaki uzyskiwałeś sygnał z HotBird'a na swoich antenach przed awarią?

Masz tuner Polsatu, więc proponuję, abyś spróbował namierzyć silniejszego u Ciebie satelitę, np. Sirius 4.8E (transpondery Viasat), czy Thor - 1.0W (transpondery Canal Digital). W menu dekodera wybierz któregoś satelitę, sprawdź też, czy wybrane parametry są aktualne, np. korzystając z wykazów Flysat (wykazy dla Sirius-a) i spróbuj namierzyć satelitę. Dobrze by było sprawdzić oba tunery na innej instalacji antenowej, jeżeli masz taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do konwerterów to się wczytałem w forum i już wiem ze sie nie rozkręca :) nic z nim nie jest pod wzgledem uszkodzen mechanicznych... ale ta wilgoć tutaj mogła zrobić swoje... Jeden zestaw ma rok albo i więcej a drugi od początku tych wakacji. Anteny standardowe rozmiary takie jakie dodają do zestawów. Na cyfrze odbierałem normalny silny sygnał czasem jak coś zawiało to był problem z polsatem nigdy się nic nie działo bo był na ziemi. Co do polsatu to stał na ziemi stabilnie i ktoś go zaczął ruszać z moich domowników ;] w każdym razie mniej więcej postawiłem w to samo miejsce i kręciłem jak zawsze (musze zaznaczyć ze polsat łapało się świetnie bez problemów bo z cyfrą zawsze jakieś szarpanie było ale również nie najgorzej) a teraz w tym miejscu nic nie łapie nie zmienia się ciągle 7% co bym nie robił... nawet po odłączeniu kabla ;]

 

apropo aktualnych parametrów satelit, chodzi Ci o to że mam niezaktualizowaną baze danych czy jak?

narazie deszcz pada więc nie powiem jakiej firmy anteny :D no i ogolnie w pracy jestem właśnie...

Co do możliwość sprawdzenia dekoderów to za sąsiadów mam dunczyków z duńskimi kanałami ale popytam wśród polaków i sprawdze... ale równiez nie wierze zeby oba dekodery sie zepsuly... strasznie mnie to boli bo płace za oba i nie oglądam nic :o a w obcym kraju to juz w ogole zwariować mozna szkoda ze mi neta nie odłączą jeszcze ;] no ale wracając do sprawy, wczoraj znów postałe, i pomokłem troche i muszę się poprawić iż antena polsatu łapała kilka procent więcej ale po cięzkich akrobacjach naprawde ustawianiu po milimetrze i ciężkich [beep]nach łapie te [beep]ne kilka procent więcej jak tylko cos rusze to znow 7, będe próbował z innymi satelitami tak jak mowiłes.

Ogólnie to myślisz ze powinienem kupic konwertery na wszelki wypadek?

i czy zamiawiać fachowca bo w sumie mam juz tego dosyc, tylko tak jak mowie jesli cos tam sie stało to on mi powie panie przykro mi konwerter popsuty np a ja no ok to do widzenia ja go kupie i on powie no dowidzenia nalezy się 500 koron :D czyli 300 zł mniej więcej :D

Podsumowując, najważniejsze pytanie z mojej strony odnośnie całej sprawy to: co mogło spowodować taki nagły spadek siły sygnału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
apropo aktualnych parametrów satelit, chodzi Ci o to że mam niezaktualizowaną baze danych czy jak?
Nie. Chodzi mi o to, żebyś ustawił antenę na tego Sirius'a wykorzystując dekoder Polsatu, a wybraną częstotliwość tego satelity w tunerze sprawdzić z wykazami w internecie (transponder musi być aktywny). Jeżeli sygnał uda się złapać, to znaczy, że z całą instalacją jest wszystko w porządku. Jednocześnie złapany satelita będzie dla Ciebie punktem zaczepienia do ustawienia anteny na docelową pozycję, tj. HotBird, ponieważ będziesz wiedział, że masz lekko przesuwać antenę na wschód jednocześnie obserwując w tunerze wskaźniki transponderów należących do 13.0E.

 

Tak po Twoim poście stwierdzam, że ktoś z domowników poprzestawiał Ci anteny i stąd te problemy. Akurat w Twojej lokalizacji ciężko jest utrafić HotBird'a - powód, to słaby sygnał. W trakcie ustawiania anteny wymagana jest duża precyzja, ważna jest odpowiednia regulacja kąta elewacji dla tego satelity (ustawienia anteny góra - dół), korekta kąta skręcenia konwertera w uchwycie. Aby przystąpić do tych czynności muszą panować dobre warunki pogodowe (nie może padać). W przypadku satelity HotBird pogoda ma bardzo duże znaczenie.

 

Fachowców i tym podobnych zostaw na koniec. Najpierw proponuję Tobie solidnie "ustrzelić" Sirius'a, który posłuży jako punkt zaczepienia do przejścia na satelitę HotBird.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki.

Nadchodzi weekend i spróbuje to zrobić.

Czyli mowisz normalnie wybrac siriusa w opcjach jako satelite i go łapać?

a to w celu sprawdzenia jedynie czy może jest to jakiś alternatywny satelita :> ?

ogólnie nie stworzy problemu to ze nie mam znalezionych kanałów?

oczywiscie domownicy rowniez musieli skasować kanały nie wiem po co :D

w ogole to ja wtedy w polsce bylem na sylwestra i wrocilem i sajgon jakis byl ale martwi mnie to ze ten polsat byl ustawiany "od tak" a teraz zupelnie nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Czyli mowisz normalnie wybrac siriusa w opcjach jako satelite i go łapać?

a to w celu sprawdzenia jedynie czy może jest to jakiś alternatywny satelita :> ?

Wyżej wszystko dokładnie wyjaśniłem.
ogólnie nie stworzy problemu to ze nie mam znalezionych kanałów?
Tak jak wyżej pisałem, z menu dostępnych satelitów wybierzesz Sirius 4.8E, a następnie z dostępnej listy częstotliwości wybierzesz jeden z aktualnych transponderów tego satelity. Wzorując się na paskach sygnału będziesz szukał tego Siriusa. W Twojej okolicy jest to jeden z najsilniejszych satelitów, więc podejrzewam (jeżeli domownicy nie pozmieniali ustawień w tunerze :> ), że szybko uda się namierzyć te pozycję. Ten satelita będzie jednocześnie służył za punkt zaczepienia do odnalezienia właściwego satelity (HotBird), który niewątpliwie w Twojej lokalizacji jest trudniejszy do namierzenia. Choć znowu dochodzę do wniosku na podstawie najnowszego Twojego posta, że domownicy jednak pozmieniali ustawienia konwerterów/przełączników w tunerach i stąd też problemy z ustrzeleniem tego HotBird-a :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolego jeśli złapałeś ASTRĘ to ten zestaw sat jest ok. Jeśli mogę trochę pomóc to na echostarze masz dwa paski wskazujące sygnał, spróbuj najpierw na tym górnym osiagnąć jak najwięcej, a potem bierz się za dolny pasek sygału. Jescze jedna uwaga staraj się to wykonywać bardzo delikatnie i mam nadzieję że nie jestes sam. Nam jest to prosto powiedzieć wiem , no ale tak na odległość nic innego nie da się zrobić. A jak Ci się uda to powiedz kolegom żeby więcej nie grzebali przy tych antenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...