Skocz do zawartości

Router wifi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam obecnie mam router wifi TP link wr841n i często rozłącza mi sygnał.

Mam również dosyć słaby zasięg wifi.

Czy jak wymienię go na np. TP-LINK Archer AX10 Wi-Fi 6 to polepszy mi zasięg oraz sygnał ?

 

Dodam że router jest ustawiony w centralnej części. Po 1 ścianie sygnał spada o 2 kreski po 2 ścianie już nie ma sygnału (dlatego kupiłem repeatery)

 

Może macie jakiś sposób na polepszenie sygnału oraz jaki router polecacie w miarę dobrej cenie.

Proszę o pomoc z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podepnę się (chyba?) pod temat, bo problem podobny, tylko kwestia urządzenia nie do końca jest dla mnie jasna. Na https://www.nexera.pl/pl/articles/modem-a-router-czym-sie-roznia-przekonaj-sie-122095697 klasyfikują to w ten sposób, że jeśli do sieci może podłączyć się kilku użytkowników to znaczy, że mamy router. To jest to samo co normalna sieć WiFi? 😅 Pewnie nie zabrzmi to zbyt inteligentnie, ale po wyglądzie wnioskowałbym, że to raczej modem? W sensie nie ma żadnych wystających anten, jedyne wejście jest na ładowarkę, a sam sprzęt mieści się w jednej ręce. W każdym razie od pewnego czasu kilka razy dziennie tracę połączenie. Narzędzie do rozwiązywania problemów zgłasza komunikat "DNS server isn't responding". Zakładam, że nie to błąd u operatora, bo parę resetów urządzenia załatwia sprawę, natomiast robienie tego po kilkanaście razy jest już dosyć uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzwyklejszego Airboxa MW40V od Orange, dostałem przy podpisywaniu umowy i od tego czasu jedynie wymieniam ten sam model na nowy, bo co jakiś czas zaczyna puchnąć bateria. Ofertę wzięliśmy jako internet do domu, ale przeznaczenie jest ewidentnie mobilne i prawdopodobnie nie powinno wisieć przez 24/7 na ładowarce. Nie za bardzo wiem, czy jest w ogóle możliwość przesiadki na coś innego.

Edytowane przez Paradygmat
zła nazwa modelu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

To mobilny modem z funkcją routera. Do stacjonarnego internetu to się nie nadaje, bo jak się nagrzeje to przestaje działać i trzeba restartować lub poczekać aż trochę ostygnie. Kup sobie stacjonarny router z modemem LTE np. B535, bo ma agregację dwóch pasm, a twój nie ma. Ewentualnie B628  z trzema lub B818 z czterema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to sens. W salonie zarzekali się, że spokojnie da radę, ale tak czułem, że w tej kategorii cenowej nie ma się co cudów spodziewać. No ale moja wiedza w temacie takich sprzętów jest praktycznie zerowa, więc póki działało, to się człowiek nie czepiał. B535 wygląda elegancko. Huawei to jednak ma rękę, jeśli chodzi o design, żona wyjątkowo też zatwierdziła wybór. 😁👍Przez weekend trzeba się będzie jeszcze rozejrzeć, gdzie najlepiej to cudo nabyć, bo po tych spuchniętych bateriach wolałbym dokładnie wiedzieć co obejmuje gwarancja. Serdeczne dzięki za sugestie i eleganckie wytłumaczenie, Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...