Skocz do zawartości

BOX+ (Philips DSR 6201/91)


dmn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie Philips HD nie działa na 11411 oraz bardzo wolno przełacza kanały, mimo że podłaczony to tej instalacji na próbe SagemCom HD śmiga aż miło, aktualizacja nowa "71".

Czekam do parzystego tygodnia śr. 9:00 - cz. 9:00 - aby spróbowac jeszcze raz ja wgrać, czy jest taka mozliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdym splitterem współpracuje dobrze.

zibi - masz pecha, u mnie na sofcie 71 śmiga jak szalony, naprawdę nie wiem co to może być. Spróbuj jakichś kombinacji z wyciąganiem wtyczki z sieci, ponownym wyszukiwaniem kanałów itp. Głowicę ma czulszą niż większość dekoderków podejrzewam że niż sagemcom również, więc musi grać. Jak nie pomoże to wymiana o ile na gwarancji.

Drugi raz Ci tego samego softu nie zassie bo będzie krzyczał że brak dostępnych aktualizacji. Możesz poczekać aż wypuszczą następny soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibi - masz pecha, u mnie na sofcie 71 śmiga jak szalony, naprawdę nie wiem co to może być. Spróbuj jakichś kombinacji z wyciąganiem wtyczki z sieci, ponownym wyszukiwaniem kanałów itp. Głowicę ma czulszą niż większość dekoderków podejrzewam że niż sagemcom również, więc musi grać. Jak nie pomoże to wymiana o ile na gwarancji.

Drugi raz Ci tego samego softu nie zassie bo będzie krzyczał że brak dostępnych aktualizacji. Możesz poczekać aż wypuszczą następny soft.

 

Dzięki, Philips HD jest oczywiscie dzierzawiony od c+ i z wymiana nie ma problemu, ale dostane wtedy Sagemcoma do którego mimo niektórych jego zalet (mozliwość ułożenia wg własnej kolejności listy programów) - nie jestem tak bardzo przekonany i niepodoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kończy mi się umowa i nie chce przedłużać tylko podpisać nową już na siebie (wcześniej była na ojca). Chciałbym zachować dekoder philipsa ale jest on w bezpłatnym użytkowaniu co w takim wypadku zrobić? Da się go jakoś odkupić? Czy może lepiej zapłacić karę za brak zwrotu? ile taka kara wynosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączyłem dekoder DSR 6201 HD, z konwertera twina na tylko HodBirda i dalej nie odbiera z transp. 11411 (SagemCom odbiera na twinie, nawet przy dodatkowym tłumiku ok. 10 dB). Twardy reset nie pomaga, pozostałee kanały HD z innch transponderów działaja bezproblemowo. Jezli ktoś ma jaki pomysł na rozwiązanie takiego problemu - proszę o doradę, w przeciwnym razie muszę szukać punktu wymiany tylko Philipsa.

Dzieki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popróbuje jak piszesz, będę po kolei odłączał urzadzenia najpierw sumator, ew. potem gniazdko RTVSAT, połaczenia i na samym końcu w razie potrzeby poprowadzę dodtkowo bezpośredni kabel od konwertera do dekodera. (dobrze że ten dekoder ma DVB-T) . Poinformuje na forum o osiągnieciach.

 

PS. Zacząłem od wymiany kabla łaczącego gniazdo z dekoderm Philips HD i okazało się że poluzowana była nakretka montazowa bolca "F" (była słaba masa) na dekoderze. Po dokręceniu jej - wszystkie kanały z transpondera 11411 zaczeły działać. Taka prosta usterka a tyle problemów, z ustawianiem anteny SAT włacznie, a które nic nie pomogało. Jak działa to już nie ruszam niec, nie podłaczam nawet Astry z powrotem, którą odłączyłem. Jeszcze raz serdeczne dzieki za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęście? Z nowym softem chodzi jak burza, kanały zmieniają się szybko, obraz na nowym telewizorze jak marzenie. A softy ostatnio pojawiały się dość często więc nie wiem czy tak skazane na wymarcie...

Gdyby miał jeszcze nagrywanie USB to nie musiałbym męczyć Cyfry o darmowego PVRa, co jak wiadomo proste nie jest :)

Wówczas do pełni szczęścia brakowałoby tylko układania listy kanałów.

PS. Czy dalej jak komuś skończyła się gwarancja może kupić drugi egzemplarz? Jeśli tak, czy przy przedłużaniu umowy nie da się zjechać z ceny 249 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...